Guns in August (Sierpniowe salwy) - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki historyczne > Książki historyczne – 1789-1918
wlodekmik
Witam. Jestem wielkim wielbicielem książek Barbary Tuchmann. Szczególnie zapadły mi w pamięć Sierpniowe Działa, Wyniosła Wieża. Telegram Zimmermana też był niezły. Mam pytanie czy ktoś z was czytał może The First Salute: A View of the American Revolution i czy ukazała się ona po polsku? Czekam także na wasze wrażenia z lektury jej książek. Celowo pominąłem Odległe zwierciadło, bo to inna epoka.
Krzysztof M.
"Sierpniowe Salwy" to na pewno jedna z tych książek które pozostają na dłużej, choć nie jest wolna od kilku nieścisłości, przeinaczeń i stereotypów (ma wszak swoje lata). Mimo to, jest to moim zdaniem jedna z najlepiej napisanych książek o tematyce polityczno-militarnej. Brawa też dla polskich tłumaczy!
wlodekmik
Sorki za pomyłke w tytule, ale czytałem tak dawno, że mi sie pokićkało. Książka świetna, głownie z uwagi na sposób prowadzenia narracji, poza tym pomimo wspomnianych nieścisłosci autorce udało sie oddać całe tło polityczno społeczne konfliktu.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.