Historia na UŁ (Łódź) - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
monika526
Co sądzicie o poziomie historii na UŁ?
barbarossa90
Trudne pytanie. Nie studiuje w Łodzi, chociaż pochodzę z tego miasta. Jednak wydaje mi sie, że nie stoi ona na zbyt wysokim poziomie podobnie jak filozofia. Na UŁ nie ma już znanych autorytetów. Niedawno zmarł Prof. Ceran. Więc wydaje mi się, że raczej poziom nie jest powalający. Ot zwykły średniaczek sleep.gif
Kuba4587
Witam, jestem obecnie w III klasie liceum i moją przyszłość wiążę z historią. Jako że mieszkam niedaleko Łodzi, to chciałbym studiować na UŁ. Stąd też moje pytanie: jak to wygląda w porównaniu np z UW czy UJ? Od mojego nauczyciela słyszałem że ponoć jest tam bardzo licho jeżeli chodzi o poziom. Co wy o tym sądzicie?
kalki
QUOTE(Kuba4587 @ 15/11/2014, 18:32)
Witam, jestem obecnie w III klasie liceum i moją przyszłość wiążę z historią. Jako że mieszkam niedaleko Łodzi, to chciałbym studiować na UŁ. Stąd też moje pytanie: jak to wygląda w porównaniu np z UW czy UJ? Od mojego nauczyciela słyszałem że ponoć jest tam bardzo licho jeżeli chodzi o poziom. Co wy o tym sądzicie?
*

Można znaleźć specjalistów w niektórych dziedzinach, ale ogólnie nie jest to poziom UAM, UW, UJ. W Łodzi zawsze mocna była bizantynistyka, a także metodologia historii. Niemniej, wybierając się na studia lepiej prześledzić główne kierunki badawcze na wybranych uniwersytetach i skonfrontować z własnymi zainteresowaniami. Jednak, jeśli chcesz iść na specjalność nauczycielską, to uczelnia i jej ranga ma tutaj wartość drugorzędna.
aljubarotta
QUOTE(Kuba4587 @ 15/11/2014, 17:32)
*

Znajoma, która studiowała historię na UŁ, bardzo polecała mi tę uczelnię i chwaliła kadrę. Jak najbardziej mocna tam jest bizantynistyka, gdybyś chciał coś robić w tym kierunku.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.