Hoplici, Peltaści I Inni - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Archeologia i Rekonstrukcje historyczne > Grupy rekonstrukcyjne
PKK
Witam!

Poszukuje ochotników, najlepiej z okolic Krakowa, którzy chcieli by rekonstruować wojska związane z okresem hellenistycznym i szerzej rozumianą wojskowością grecką – a więc nie tylko hoplici;)
Na początek myślałem o odtworzeniu formacji lekkozbrojnej – peltaści, procarze, ponieważ wydaje mi się to łatwiejsze od strony technicznej

Kontakt najlepiej przez gg: 6345270

P.S. Mam nadzieje, że skończy się lepiej jak w przypadku falangi macedońskiej kilka topiców niżej;)
Theodorus
Tak jak pisałem na priva, robimy peltastów. Jak chcesz zamawiać sprzęt, to chętnie pomożemy.
Adam Zwoiński
Jak idą postępy w rekrutacji ?
Theodorus
Nadal na poziomie 3 peltastów. Dochodzi dopiero zapaleniec do armii punickiej na okres II WP
Najbardziej zbliżone wyposażenie do okresu twego i peltastów
Adam, masz o tym na naszym forum. Założyłem temat dla nowego smile.gif
Theodorus
Obecnie ruszyliśmy dalej. Trafili się pasjonaci kartagińczyków. Niedługo będziemy mieć ciężkozbrojną piechotę obywateli uzbrojoną na sposób grecki doby I WP. Także kolejne osoby chętne zająćsięchoćby rekonstrukcją ekwipunku lekkozbrojnych do nas przystały. jeśli kogoś interesuje ten okres, to zapraszam serdecznie do Legio I Adiutrix, jak widać nie zajmującego sięjużtylko okresem rzymskim smile.gif
Theodorus
Osoby zainteresowane rekonstrukcjami hellenistycznymi i kartagińskimi zapraszam jutro w sobotę 17.10 do budynku A dawnego instytutu archeologii przy Żwirki i Wigury 97/99 na godzinę 10:00.
Hochelus
Tak jak pisał Theodorus, to m.in. ja aktualnie zajmuję się odtwarzaniem Kartagińczyka, planuję mieć opcjonalne wyposażenie (do I i II WP).
Uzupełnieniem dla mnie jak na razie są tylko lekkozbroini peltaści, ale zawsze już coś smile.gif
Grupa się rozwija na nowych polach:)
Na razie jakoś to idzie smile.gif
Adam Zwoiński
Ciekawią mnie różnice w uzbrojeniu ciężkiego Punika w III i II w.p.n.e. Co wiadomo na ten temat ?
Theodorus
Przedewszystkim to różnice w uzbrojeniu z I wojny punickiej wynikać będą z braku zapożyczeń rzymskich, tak powszechnych w armii Hanibala i późniejszych.
Adam Zwoiński
no tak piechota Hanibala w Italii wyglądem przypominała triarusów wink.gif
Theodorus
Tzz taki misz masz. Od conajmniej Trazymeńskiego kilkadziesiąt procent armii wykożystywało uzbrojenie rzymskie i własne. Trudno teraz określić co dokładnie zostało użyte i w jakiej ilości.
Theodorus
W końcu się udało ruszyć rekonstrukcje hoplitów smile.gif
W ramach projektu ogólnopolskiego rekonstrukcje na początek V w pne powstają w kilku miastach Polski. Info dla chętnych na PW.
Theodorus
http://ubioryhistoryczne.blox.pl/resource/armia1.jpg - jako ciekawostka, nowy hełmik naszego Kartagińczyka. Może ktoś kolejny się chętny znajdzie do tej zabawy ??? smile.gif
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.