Bitwa pod Talavera de la Reyna - P. Gawron - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki o tematyce militarnej > Wydawnictwo Inforteditions > Bitwy / Taktyka
Shell
Debiutancka książka serii Bitwy/Taktyka.

Autor Przemysław Gawron
Liczba stron 296
Rok wydania 2004

http://www.wanax.pl/index.php?p462,bitwa-p...7-28-lipca-1809

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji smile.gif

rafalm
Świetna pozycja, kogo choć w minimalnym stopniu interesuje "Guerra de la Independencia Espanola" musi ją przeczytać. Zauważyłem tylko jeden błąd. Otóż Przemek nie uwzględnił 7 p.p. XW w OdB Francuzów pod Talaverą. Gdy się go pytałem dlaczego? Odparł, że na podstawie jakiś tam źródeł doszedł do wniosku, że tego pułku tam nie było. Trochę to dziwne, gdyż Kirkor pisze wyraźnie o udziele tegoż regimentu w bitwie. Mając na uwadze, że Kirkor korzystał z Situations zgromadzonych w archiwum wojskowym w Vincennes, ja osobiście daję wiarę temu autorowi. smile.gif
Prime
Bez wątpienia na rynku bardzo brakuje monografii poświęconych wojnie na Półwyspie Pirenejskim w latach 1807-1814. Z serii HB "Bellony" mamy Somosierrę 1808, Fuengirola 1810 i Albuera 1811. A z Infortu mamy Talaverę 1809 i Salamankę (Arapile) 1812 (choć pod innym tytułem). Chętnie poczytałbym o Bussaco 1810, Fuentes de Oñoro 1811 lub Vitoria. 1813
AlbertWarszawa
QUOTE(Prime @ 3/03/2011, 10:13)
Z serii HB "Bellony" mamy Somosierrę 1808, Fuengirola 1810 i Albuera 1811.
*



"Albuera 1811" to nie HaBek, tylko książeczka z serii Bitwy-Kampanie-Wojny.
Prime
Jak najbardziej. To był taki skrót myślowy dotyczący Bellony. Pamiętam przy okazji, że HB planował wydać "Saragossę 1808-1809", była w zapowiedziach nawet okładka i nagle wszytko się rozmyło.
Damian W.
Książka jest ponownie dostępna w sprzedaży na Wanaxie: http://www.wanax.pl/index.php?p462,bitwa-p...7-28-lipca-1809

Pozdrawiam,
DW
rafalm
QUOTE
Vitoria. 1813

... jest duża szansa rolleyes.gif
adam1234
Powiesz coś więcej Rafale? smile.gif
smiglu
Wznowienie/dodruk cieszy ale cena raczej odstrasza...
Krzysztof M.
Uchh - rzeczywiście - trochę drogo. Zastanawiam się jaka jest tego przyczyna - bo przecież ten tom nie posiada kolorów w druku, nie jest też najobszerniejszym z Infortów. Może wynika to właśnie z faktu, że to dodruk? Mimo to chyba się skuszę
smiglu
Aż strach pomyśleć ile może kosztować planowane przez wydawnictwo wznowienie książki "Od Smoleńska do Wilna...". Szczególnie, że ma to być wersja rozszerzona w porównaniu z I wydaniem. Niestety ceny za Inforty są obecnie dla mnie za wysokie...
ConradP
Ja myślę, że ktoś znalazł w magazynie zagubioną paczkę i teraz, jako rarytas. idzie w tej cenie.
smiglu
Wystarczy zobaczyć na cenę Austerlitz 1805 Rogackiego, które kosztowało przez chwilę 65zł...
P. Benken
Ale to był ostatni egzemplarz. wink.gif
Marszałek Massena
Bardzo fajna książka, przeczytałem przez weekend, szkoda, że tak mało jest pozycji na temat Guerra de la Independencia Espagnola
wysoki
Recenzja autorstwa Raleena z portalu Strategie: http://portal.strategie.net.pl/index.php?o...azek&Itemid=112 .
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.