Samochod pancerny "Kubuś" - plany - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > II WOJNA ŚWIATOWA A POLSKA > Powstanie Warszawskie
Edward666
Witam.

Będąc w Muzeum Powstania Warszawskiego sfotografowałem plan Kubusia:
http://d6team.pl/ed/kubus.jpg
Niestety zdjęcie wyszło na tyle nieostre, że nie mogę odczytać wymiarów.
Jak, że mieszkam ponad 300 km od Warszawy nieprędko do niej zawitam.

Mam pytanie, czy ktoś dysponujący podobnym zdjęciem / planem z wymiarami mógłby je podesłać lub wypisać poszczególne wymiary. Plan pomógłby mi w przybliżonej wirtualnej rekonstrukcji.
Edward666
Plany już znalazłem, thx, więc mam prośbę do moderatora o usunięcie wątku.
Coobeck
Vitam

mam prośbę do moderatora o usunięcie wątku. (Edward666

Ale po co? Nie lepiej, Szanowny Edwardzie, żebyś się z nami podzielił wiedzą o tych planach? A nuż komuś się to przyda...
Speedy
Hej

Wydaje mi się że nie jest to oryginalny "Kubuś" tylko któraś z jego replik. Na planie widoczne są drzwi z boku wozu, a jak wiadomo oryginał nie miał żadnych drzwi, a tylko 2 włazy: w stropie i w dnie pojazdu.
kundel1
Dysponuje planami Jońcy (lepsze- bez drzwi), które mogę wrzucić w każdej chwili, ale nie wiem, czy nie byłoby to naruszeniem praw autorskich.
Edward666
Dzięki uprzejmości 105Na-1260 z forum symulatora ATS ( www.ATS.d6team.pl ) dostałem wyraźne zdjęcie:

http://seasoft.robal.org/arklas/IMG_1355.jpg



>"któraś z jego replik"

To jest więcej replik, niż ta w Muzeum Powstania Warszawskiego?
Po zwiedzeniu muzeum ucieszyłem się że jest replika Kubusia bo byłem święcie przekonany, że nie doczekał końca wojny. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem na zdjęciach oryginał w Muzeum Wojska Polskiego (a może tam też jest replika?).
Speedy
Hej

QUOTE(Edward666 @ 22/02/2009, 23:54)
To jest więcej replik, niż ta w Muzeum Powstania Warszawskiego?


No właśnie teraz jakoś straciłem pewność... próbowałem teraz na szybko znaleźć coś w internecie ale nie mogę. Wydawało mi się że prócz repliki j.Siudzińskiego (tej dla Muzeum Powstania Warszawskiego) w ostatnich latach ktoś jeszcze zbudował lub buduje kopię "Kubusia". Jestem niemal pewiem że gdzieś o tym czytałem... ale właśnie niemal sad.gif

QUOTE(Edward666 @ 22/02/2009, 23:54)
Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem na zdjęciach oryginał w Muzeum Wojska Polskiego (a może tam też jest replika?).
*



Nie - w MWP jest ten oryginalny "Kubuś" z 1944.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.