Próbna Matura 2009 - Historia Sztuki - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia sztuki > Historia sztuki ogólnie
Kamila989
Jak wrażenia? Po rozszerzonej szczególnie ? smile.gif
rithia
noo mieszane;) kim byl ten "wladca" na ostatnim zdjeciu?
Kamila989
Hmm a jak on wygladal? A ten środkowy z wąsami nie wiesz kim był? Moim zdaniem strasznie trudna była... smile.gif
czarna_kawa
Masakra z tą maturą... :/ niewiele wiedziałam... a już najlepsze były tematy prac... żadnego pomysłu nie miałam, z martwą naturą kurna wyskoczyli, że o nagrobkach nie wspomne ;] jedyne do czego nie mam pretensji to analiza obrazów bo były ok. Szkoda tylko że arkusz był czarno- biały i nijak nie dało sie kolorystyki okreslic bez znajomosci dzieł. A ogolnie też uważam ze była trudna, wręcz najtrudniejsza z tych które do tej pory pisałam w ramach cwiczeń... ;/
Kamila989
Ja miałam normalne barwne ilustracje. Bo to szkoła sobie sama kserowała. Także na prawdziwej już będą barwne.
Ten temat to faktycznie ...był pogrom. Ale mam nadzieję , że majowa będzie łatwiejsza, bo ta była bardzo trudna. Ja też wzięłam martwa naturę, ale przykładów jakiś konkretnych nie dałam smile.gif
razmus
u mnie temat wypracwoania

stosunki polsko wegierskie 14/15 wiek
lub
polska i wegry w 1956
Tamarzyca
Jak dla mnie była średnio na jeża biggrin.gif cięzko powiedzieć biggrin.gif Ami mega trucna <bo mogłam nic nie napisać >ale wcale łatwa biggrin.gif W sumie wypracowanie byłoo prościutkie,analiza i interpretacja to częsty temat zadania domowego to tez bez większych problemów smile.gif
Ten własdca na drugim obrazie to Król angielski Karol pierwszy biggrin.gif Van Dycka biggrin.gif
A ten ostatni to wyglądał mi na Karola Wielkiego ale pewna nie jestem XD jeśli ktoś raczy - proszę oświecić wink.gif wink.gif wink.gif
razmus
lol ale spalilem - temat z historii w historii sztuki, moje niedopatrzenie, sorry powodzenia na maturze !:)
maliszu
na ostatnim zdjęciu był (tak myslę) Karol V namalowany przez Tycjana
zohul
Wrażenia z rozszerzonej mam niezapomniane ;> zwłaszcza przez wzgląd na błąd popełniony przez dyrekcję, która obdarzyła mnie arkuszem podstawowym w miejsce rozszerzonego. Tak więc skończyło się na tym, że przez godzinkę w spokoju pisałam sobie podstawę, a po niej spędziłam kolejne trzy nad rozszerzeniem, wsłuchując się w dźwięki celofanu od kanapki nadzorującej pani od wuefu, względnie strzykania paznokciami. Mimo to - właściwie same plusy. W ramach zadośćuczynienia, dyrekcja wręczyła mi kolorowy arkusz (nieco zamazany, szkolna drukarka - wiadomo), lecz fakt faktem, co dwa arkusze to nie jeden, a teraz mogę przynajmniej powiedzieć kto był kim, wpatrując się w arkusz podstawowy, który wspaniałomyślnie pozwolono mi sobie wziąć do domu. Tak więc:
pierwsza ilustracja to Piotr Michałowski - Napoleon na koniu
druga - Anton van Dyck - Karol I na polowaniu
trzecia Hans Holbein (młodszy) - Henryk VIII
czwarta - Baciarelli - Portret Stanisława Augusta Poniatowskiego
piąta - zgodnie z przedmówcą, Karol V pod Muhlbergiem pędzla mistrza Tycjana

Praca pisemna bardzo przyjemna, popłynęłam sobie przez "Martwą naturę z wędzidłem" mistrza Herberta przez spiętrzone warzywa Arcimboldiego, by wylądować w postimpresjonistach (martwe matury Gauguina, Cezanne'a, a wreszcie tak powszechnie eksploatowanego van Gogha. Potem jeszcze parę drobiazgów. Temat niezwykle szeroki, zwłaszcza dla fanów sztuki holenderskiej, gdzie uwieczniano przecie nawet chodaki :>
Najbardziej sobie pluję w brodę, że nie poznałam Pompidou i muzeum Secesji. Szczęśliwym trafem, wszystkie miejscowości-muzea dopasowałam "na oko". To się nazywa uśmiech fortuny smile.gif

Łączę się w cierpieniach (;
offensywa
mam prosbe moglby ktos napisac dokladnie jakie byly tematy z matury probnej? confused1.gif rolleyes.gif
truskawkowa jenny
Czy ktoś z Was wie, gdzie można znależć arkusze z tegorocznej matury próbnej z historii sztuki?
ewi
też bym chętnie zobaczyła.
ale chyba nie ma ich jeszcze w sieci.
zohul

http://maturaprobna2009.blogspot.com/
Scarlett O Hara
QUOTE(zohul @ 17/01/2009, 21:05)

Ale to podstawa prawda? Bo widziałam dziś rozszerzenie i sie trochę różniło;)
ewi
A ma ktoś rozszerzenie? wink.gif
dziwne, ze w Internecie jeszcze nie ma;/
Kamila989
Jest już. Na Onecie są arkusze z rozwiązaniami.
Domowik
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,51805,...robna_2009.html
Gdzieś w połowie listy jest historia sztuki. Wszystkim zdającym historię sztuki życzę powodzenia na maturze! elefant.gif
leni33
hej, poczytałam sobie na różnych forach wpisy ludzi planujących zdawać historię sztuki na maturze. domyślam sie że w większości to pasjonaci, ale jednak niektórzy sa mocno "zagubieni" w nawale informacji do przyswojenia. w związku z tym nieskromnie chciałabym się polecić jako osoba mogąca pomóc w przygotowaniu [szczególnie maturzystom z Torunia] Przy dużej ilości nauki ważna jest umiejętność wyboru rzeczy waznych. Z lektury arkuszy z kilku lat wnioskuje ze potrzebna jest wiedza "hasłowa". Ale... żeby w sekundę rozwiązywać zadania [bo to test w wiekszości], warto mieć minimalną znajomość kontekstu i generalnie umieć patrzec na np. obraz ze zrozumieniem.
cheethka
Planujesz zdać maturę z Historii Sztuki a twoja wiedza polega na rozpoznaniu egipskich piramid i "Słoneczników" Van Gogh'a? Uważasz, że rok to za krótki czas aby nauczyć się wszystkich wiadomości i zdać maturę na wysokim poziomie? Jeśli tak to jesteś w błędzie, mnie wystarczyło pół roku aby nauczyć się wszystkiego i zdać maturę na blisko 100%!!! Tobie też się to może udać!!! Dzięki mojemu opracowaniu materiałów, każda osoba poradzi sobie z tym trudnym tematem

Oferuję Państwu zbiór materiałów, które są niezbędne każdej osobie chcącej zdać maturę z Historii Sztuki.

Materiały zbierałam dla potrzeb własnych przez blisko rok, ich efektem była zdana matura na ponad 90%!!!

Na mojej płycie znajdują się:

- Bardzo dobrze opracowany kanon dzieł wraz ze zdjęciami – nie jest to zwykły kanon dzieł, który można znaleźć na wielu stronach internetowych, mój został poszerzony o dzieła, których tam zabrakło a występowały w poprzednich maturach, dodatkowo przy większości dzieł podany jest materiał, z którego zostało wykonane, miejsce obecnego przechowywania oraz rok bądź lata, w których zostało wykonane. (praca znajduje się w Wordzie i liczy sobie łącznie ok 270 stron)

- Dział pod nazwą "Architektura", w którym zostały omówione style i detale architektoniczne, charakterystyczne dla poszczególnych epok od Starożytności po czasy Nowożytne (Word)
- Dokładne omówienie poszczególnych epok od Mezopotamii do Gotyku (Word)

- Omówienie kierunków i prądów w sztuce XIX i XX wieku oraz ich przedstawicieli (Word)

- Słowniczek pojęć z Historii Sztuki – opracowany w bardzo przystępny i łatwy do zapamiętania sposób (Word)

- Słownik wszystkich pojęć architektonicznych, ok. ¼ pojęć ma przedstawione fotografie (Word)

- Arkusze matur (również próbnych) z poprzednich lat wraz z rozwiązaniami w formacie PDF - łącznie z odpowiedziami matury 2009 !

- Różne przydatne pomoce takie jak: atrybuty świętych, dziedziny sztuk pięknych, okresy w sztuce, porządki architektoniczne i wiele innych (Word)

- Bardzo przydatny w czasie nauki do matury bonus (PDF)

- Niezbędną bibliografię uzupełniająca, z której sama korzystałam przygotowując się do matury(Word)

- Informator maturalny

O to przykładowe strony z mojego kanonu dzieł:

http://cheethka.w.interii.pl/dziela.JPG

Płyty z materiałami wystawiam na allegro, o to komentarze jakie za nie dostałam (a płyt sprzedałam już blisko 100!)

http://cheethka.w.interii.pl/komenty%20allegro.JPG

Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod emailem: rozowycukiereczek@o2.pl

Pozdrawiam!
trrusia
kochani forumowicze! jestem absolwentką historii sztuki uj - jeśli ktoś z Was szukałby porady czy nawet pomocy (w krakowie) to piszcie: gg 3234889 lub trrusia@poczta.fm ;-)
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.