Sztuka Renesansu I Manieryznam Pomocy! - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia sztuki > SZTUKA NOWOŻYTNA > Sztuka renesansu
kalka
Porównaj wizje świata i człowieka w sztuce renesansu i manieryzmu przeanalizuj pojęcie manieryzmu jako rozkładu renesansowej wizji świata- taki temat dostalem na kulturze Ma ktos cos na ten tamt potrzebne na zaraz z gory dzieki za pomoc jak cos to mozecie slac na maila marcinkalka14@wp.pl albo tutaj.
Mamotte
QUOTE(kalka @ 8/02/2005, 22:43)
Porównaj wizje świata i człowieka w sztuce renesansu i manieryzmu przeanalizuj pojęcie manieryzmu jako rozkładu renesansowej wizji świata- taki temat dostalem na kulturze Ma ktos cos na ten tamt potrzebne na zaraz z gory dzieki za pomoc jak cos to mozecie slac na maila marcinkalka14@wp.pl albo tutaj.
*

zapewne temat stracił na aktualności dla ciebie, droga użytkowniczko, lecz trzeba zwrócić uwagę, iż generalnie temat jest bardzo ciekawy smile.gif

Jak widzicie dzieła Michała Anioła jako wstęp do manieryzmu?
Konstanthinos
Jak widzicie dzieła Michała Anioła jako wstęp do manieryzmu?

Ja ich takimi nie widzę. Nie ma w nich aż takich zaburzeń, zaskoczeń, są za spokojne, za oczywiste, za jasne jak na manierystyczne. Przynajmniej dla mnie.
MAGDA.LENA
Mam prośbę,potrzebuję pilnie porównać architekturę i sztukę średniowieczną z arch i sztuką renesansową/ na przykładzie wybranej katedry gotyckiej z renesansowym kościołem oraz Pietą Giovanniego Bellini z Pietą Michała Anioła/oraz wyszukać reprodukcję obrazów,rzeźb,obiektów architektonicznych dotyczących stylu romańskiego,gotyckiego i renesansowego w sztuce zarówno średniowiecznej jak i renesansowej otwierający okres sztuki nowożytnej.Będę wdzięczna za pomoc smile.gif
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.