Tolkien Jako Paleoantropolog - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > STAROŻYTNOŚĆ > Prehistoria człowieka
florcia
Co myślicie o niedawno odkrytym hominidzie, Homo florensis? Czy według was jest to całkiem nowa forma człowiekowata czy też homo sapiens cierpiący na jakąś bliżej nieznaną chorobę genetyczną? Kiedy i jak, oraz z czego wyewoluował jak dostał się na wyspę Flores i dlaczego skarlał?
carantuhill
Jeśli założymy że to nie choroba, to przyczyna ewolucji, lub raczej deewolucji jest jasna - ograniczenia wyspiarskiego środowiska naturalnego, brak wystarczającej ilości pokarmu itd. Hobbit miał mały mózg (ciekawe czy stopy miał owłosione)ale bardzo pofałdowany, był świetnym myśliwym, wytwarzał narzędzia
Pieter Paulus
Hej artykuł na ten temat rozpocząłem ja, a ta choroba to mikrocefalia. dry.gif
cack1913
QUOTE(Pieter Paulus @ 22/09/2007, 20:16)
Hej artykuł na ten temat rozpocząłem ja, a ta choroba to mikrocefalia. dry.gif
*



Wspomagam kolegę artykułem z PNAS

H. floresiensis3 jest najnowszą pracą z AJPA z 2007. Jeszcze ciepłą!
Pieter Paulus
Dzięki wink.gif
russ10
QUOTE(carantuhill @ 22/09/2007, 14:22)
Jeśli założymy że to nie choroba, to przyczyna ewolucji, lub raczej deewolucji jest jasna - ograniczenia wyspiarskiego środowiska naturalnego, brak wystarczającej ilości pokarmu itd. Hobbit miał mały mózg (ciekawe czy stopy miał owłosione)ale bardzo pofałdowany, był świetnym myśliwym, wytwarzał narzędzia
*



Zmniejszony wzrost to nie jest deewolucja. Tak się poprostu dzieje, kedy żyje się na wyspie. Doskonałym tego przykładem jest (a raczej był) mamut karłowaty. Zdaje się, że mierzył raptem koło 2m, kiedy mamut kolumbijski ponad 4m.

Deewolucja to jest degradacja. Swego rodzaju cofnięcie się w rozwoju. Hobbit wcale się nie cofnął tylko dostosował do nowych warunków. Przyjmując Twój typ rozumowania można przyjąc, że Nikolai Valujev to szczyt ewolucyjny Homo Sapiens smile.gif

Pozdrawiam
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.