Filmy z czasów III Rzeszy - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Źródła historyczne > Multimedia > Źródła filmowe i dźwiękowe
jabba1
Na początku przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni dział dla tego tematu. Mam pytanie: gdzie można ściągnąć (ściągnąć, nie tylko obejrzeć) filmy z czasów III Rzeszy? Narazie udało mi się znaleźć tylko triumf woli i kronikę z września 39' jeśli ktoś chce to mogę podać link. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. Pobieranie tych filmów nie łamie polskiego prawa, ponieważ nie mają one praw autorskich. Pozdrawiam
Premislaus
Filmy powstałe w czasach III Rzeszy, chyba z punktu widzenia polskiego prawa nie są objęte ochroną, ale inaczej to wygląda ze strony niemieckiej. Instytucje, które posiadają prawa autorskie do filmów powstałych w latach 1933 - 1945 blokują ich publikowanie, odtwarzanie. tylko naukowcy mają prawo ich oglądania. Federalne Archiwum w Berlinie, twierdzi że "umieszczenie ich na jednym z portali jest złamaniem prawa autorskiego jak i rozpowszechnianiem propagandy nazistowskiej". Należy tu przypomnieć historię z wydawaniem książki Hitlera "Mein Kampf" w Polsce. Prawa do jej publikacji posiada chyba Bawaria i na jej wniosek po wyroku Sądu została zakazana jej publikacja, zaś wydawca miał problemy.
Archanio
Witam smile.gif
dosyć dużo filmów tego typu jak i innych można znaleść na portalu YouTube smile.gif
nie dawno na świecie wybuchła właśnie wrzawa po tym YouTube je dodało smile.gif ale kto szuka nie błądzi na pewno parę jak nie parę naście tam filmików znajdziesz smile.gif

http://www.youtube.com/results?search_quer...a&search=Search wink.gif


Edit:
mój pierwszy post smile.gif
Heliogabalus
Na emulu możesz znaleźć całe tony niemieckich kronik (wochenschau) jak również inne filmy Leni Riefenstahl (Olympia, Der Sieg des Glaubens)
handler
Witam,Panowie!
Również interesuję się zagadnieniami propagandy w latach II wojny.Muszę powiedzieć ,że szczególnie ciężko jest znaleźć kroniki niemieckie w dobrej jakości.Te pobierane za pomocą programów p2p są w tak fatalnej jakości ,że oglądanie ich nie sprawia przyjemności, nie mówiąc już o analizowaniu materiału pod kątem badawczym.
Miałem to szczęście ,że swego czasu sprowadziłem z UK 23 płyt DVD poprawionych cyfrowo, zawierających ok.45% wszystkich kronik jakie powstały w okresie 39-45.
Jest tego jakieś 55 godzin projekcji,w tym bardzo wiele reportaży ,z których nigdy nie zapożyczano ujęć do powojennych filmów dokumentalnych.
Jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany wymianą na kroniki rosyjskie z tamtego okresu ,lub posiada niemieckie ,być może takie ,których mnie brakuje(jakość DVD),lub byłby zainteresowany dyskusją -jestem do dyspozycji !
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.