Afryka Przedkolonialna Przeniesiona - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Zabawy historyczne
Pimli
Jeszcze w 1880 r. europejskie posiadłości kolonialne w Afryce zajmowały zaledwie ok. 10% powierzchni tego kontynentu. Po tej dacie nastąpił tzw. wyścig o Afrykę - okres wzmożonych podbojów kolonialnych prowadzonych przez europejskie kraje na Czarnym Lądzie. Wraz z podziałem Maroka między Francję Hiszpanię w 1912 r. jedynymi niepodległymi państwami afrykańskimi pozostały Liberia i Etiopia:

user posted image

I teraz mój POD: przedkolonialna Afryka przenosi się w niewyjaśniony sposób z 1880 r. sto lat naprzód, do roku 1980, a więc już do epoki postkolonialnej. Pytanie: jaką politykę wobec Afryki będą prowadzić kraje rozwinięte i światowe mocarstwa? Kolonializm został już uznany przez ONZ za zło, więc ponowna kolonizacja Afryki przez Europejczyków już nie wchodzi w grę.
Wilczyca24823
Bedzie pseudokolonializm. Czyli ludzie pracujący w nieludzkich warunkach za 1 dolara dziennie, którego wydadzą od razu w sklepach swych pracodawców na chleb. Co w spoósb nie tak drastyczny ma miejsce jeszcze w niektórych rejonach świata do dzisiaj (przykłądem niech będą robotnicy produkujący ciuchy do niektórych sieciówek, jeszcze do niedawna zarabiający dużo mniej niż pracownik europejski i pracujący w warunkach urągających europejskim standardom BHP).
Pimli
QUOTE(Wilczyca24823 @ 8/03/2019, 22:26)
Bedzie pseudokolonializm. Czyli ludzie pracujący w nieludzkich warunkach za 1 dolara dziennie, którego wydadzą od razu w sklepach swych pracodawców na chleb. Co w spoósb nie tak drastyczny ma miejsce jeszcze w niektórych rejonach świata do dzisiaj (przykłądem niech będą robotnicy produkujący ciuchy do niektórych sieciówek, jeszcze do niedawna zarabiający dużo mniej niż pracownik europejski i pracujący w warunkach urągających europejskim standardom BHP).

Bardziej mi chodzi o to jak ułożyłyby się stosunki polityczne w takiej przeniesionej Afryce, np. jak przebiegałyby granice poszczególnych państw.
Wilczyca24823
Moim zdaniem granice pozostałyby niezmienione. Natomiast państwa europejskie i USA zapewne zaczęłyby wprowadzać procedury demokratyczne, w większości tych państw zapewne panowało niewolnictwo wink.gif
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.