Zjednoczenie prawicy nie-PiSowskiej - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Życie polityczne III RP
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Pimli
Wygląda na to, że po blamażu w wyborach samorządowych politycy nie-pisowskiej prawicy poszli do rozum do głowy i wreszcie się jednoczą, zamiast zakładać kolejne niszowe partyjki. Lewica już jest zaniepokojona rolleyes.gif :

user posted image

https://twitter.com/ArturDziambor/status/10...2389634/photo/1

Mój komentarz: bardzo dobrze że się jednoczą, wreszcie będzie na kogo głosować. smile.gif Wybór pomiędzy pseudo-prawicowymi szkodnikami z PiS, a liberalno-lewicowym bagnem z drugiej to jakiś ponury żart. Czas przebić PiS osikowym kołkiem!
emigrant
Ciekawe czy im pójdzie lepiej niż przesławnemu konwentowi, to raz. A dwa- chciałbym przeczytać ich wspólny program gospodarczy i wspólnie wypracowane stanowisko wobec Rosji.
carantuhill
Nie wróżę temu sukcesu. Najmniejszego. Zalecam prześledzenie losu tzw Konwentu Św. Katarzyny smile.gif
Ciężko mi sobie wyobrazić współpracę Brauna, Jurka i Korwina smile.gif Ale nawet jeśli to się uda, to nadal jest to wynik poniżej 3%. Partia bez pieniędzy (Jakubiak tego nie uciągnie), bez struktur, bez w miarę spójnego programu. A to jeszcze przed tą chwilą kiedy wielkie oko z Nowogrodzkiej dostrzeże zagrożenie - wtedy ruszą do akcji media narodowe, gazpole, Karnowskie itp smile.gif
Tragliano
Nie ma szans na skuteczną współpracę osobowości tak rozdętych jak Braun, Korwin-Mikke i Jurek jednocześnie (większość z głośnych nazwisk przedmiotowego porozumienia to wręcz groteskowo wybujałe indywidua). Nie mają struktur, nie mają żadnych wspólnych kierunków politycznych w dążeniu do których mogliby się naprawdę zjednoczyć. Krótki żywot wróżę temu.
Pimli
QUOTE(carantuhill @ 27/12/2018, 14:36)
Nie wróżę temu sukcesu. Najmniejszego.

Że liberalna lewica nie życzy temu porozumieniu sukcesu to jasne, tylko nie wiem czemu uważa że wyborcy zorientowani konserwatywnie i narodowo, którym obrzydł już PiS zagłosuje na jej twory.
QUOTE
Partia bez pieniędzy (Jakubiak tego nie uciągnie), bez struktur

Akurat "Wolność" i RN mają wypróbowane struktury, a "Wolność" także spore pieniądze (4 miliony dotacji rocznie).
QUOTE(carantuhill @ 27/12/2018, 14:36)
A to jeszcze przed tą chwilą kiedy wielkie oko z Nowogrodzkiej dostrzeże zagrożenie - wtedy ruszą do akcji media narodowe, gazpole, Karnowskie itp

Jakoś tak dziwnie owe "media narodowe" i gazpole notują coraz większe spadki oglądalności/czytelnictwa:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101...rWYDR4IOX3bQXNq

Czyżby suwerenowi przejadła się propaganda "Dobrej zmiany"? smile.gif
marc20
QUOTE(Pimli @ 27/12/2018, 15:01)
QUOTE(carantuhill @ 27/12/2018, 14:36)
Nie wróżę temu sukcesu. Najmniejszego.

Że liberalna lewica nie życzy temu porozumieniu sukcesu to jasne, tylko nie wiem czemu uważa że wyborcy zorientowani konserwatywnie i narodowo, którym obrzydł już PiS zagłosuje na jej twory.

Ugrupowania J.Korwina-Mikke to takie partie, które bohatersko walczą z problemami nieznanymi w żadnej innej partii wink.gif
QUOTE
Akurat "Wolność" i RN mają wypróbowane struktury, a "Wolność" także spore pieniądze (4 miliony dotacji rocznie).

Już nie "Wolność" smile.gif

https://nczas.com/2018/12/22/mocne-wnioski-...ismy-kretynizm/
QUOTE
Partia Wolność, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke, wraca do starej nazwy KORWiN. Potwierdził to lider ugrupowania w trakcie transmisji live na Facebooku.

Janusz Korwin-Mikke zorganizował w serwisie Facebook transmisję live, w trakcie której odpowiadał na pytania swoich sympatyków. Jedno z nich dotyczyło nazwy ugrupowania. Lider partii Wolność oświadczył, że formacja zmuszona jest wrócić do starej nazwy KORWiN, ponieważ tak nakazał sąd.

– Niestety sąd zmusił nas do powrotu do starej nazwy, czyli KORWiN – powiedział krótko lider wolnościowego ugrupowania.

Głos ws. zmiany nazwy zabrał były przedstawiciel partii, Artur Jabłoński. W swoim wpisie opublikowanym w serwisie Facebook wyraził swoje rozczarowanie faktem, iż na marne pójdzie dwuletnia kampania, której celem było wypromowanie nazwy Wolność.


https://nczas.com/2018/12/22/mocne-wnioski-...ismy-kretynizm/
QUOTE
Do wyników tego badania odniósł się na Twitterze Janusz Korwin – Mikke.

W/g sondażu PolSat NEWS o partii WOLNOŚĆ słyszało 1,7% ludzi. Trzy wnioski:

1) zrobiliśmy KRETYNIZM startując jako KWW „WOLNOŚĆ”;
2) zagłosował na nas KAŻDY, kto wiedział, że taka partia istnieje!
3) promocja nowej nazwy jest trudniejsza, niż myśleliśmy.


Coś w tym jest. Partie Janusza Korwin-Mikkego zbyt często ostatnimi laty dzieliły się i zmieniały nazwy. Nawet ludzie interesujący sie polityką mogli się czasem w tym pogubić.
emigrant
QUOTE(marc20 @ 27/12/2018, 15:45)
Ugrupowania J.Korwina-Mikke to takie partie, które bohatersko walczą z problemami nieznanymi w żadnej innej partii.  wink.gif 
Czyli jakie to konkretnie problemy?
Grzegorz_B
QUOTE(emigrant @ 27/12/2018, 16:44)
QUOTE(marc20 @ 27/12/2018, 15:45)
Ugrupowania J.Korwina-Mikke to takie partie, które bohatersko walczą z problemami nieznanymi w żadnej innej partii.  wink.gif 
Czyli jakie to konkretnie problemy?
*


Choćby takie że zanim nowa nazwa partii zdąży się przebić do świadomości potencjalnych wyborców, to w tym czasie prezes zdąży się pokłócić z zarządem i założyć kolejną, jeszcze nowszą partię. Jak widzisz, już nawet nazw zaczyna brakować ;-)

Chciałem dorzucić że przed wyborami powinni też trzymać prezesa z dala od kamer bo ma zwyczaj chlapnąć coś po czym wyborcy zastanawiają się już nawet nie nad sensownością głosowania, ale czasem wręcz nad jego równowagą umysłową... tyle że ten akurat problem jest znany w innych partiach (Kaczyński i Petru).
1234
QUOTE(Pimli @ 27/12/2018, 15:01)
Akurat "Wolność" i RN mają wypróbowane struktury, a "Wolność" także spore pieniądze (4 miliony dotacji rocznie).

*


I te struktury ograniczają się do organizacji happeningów z największym 11 listopada. W wyborach choćby samorządowych regularnie dają ciała.
DashingShooterH7
Mam nadzieję, że ten blok długo nie będzie funkcjonował, gdyż żaden z tych Panów mnie nie przyciąga. Jurek kojarzy mi się z aborcją, Winnicki z przesadnym szowinizmem, który na swoim Facebooku robi aferę o to, że zobaczył w szpitalu ... UKRAIŃCA. NIE POLAKA TYLKO UKRAIŃCA. UKRAIŃCA, rozumiecie? Mikke - czasem powie coś kontrowersyjnego z czym się zgadzam, ale potem walnie jakieś głupstwo. + otacza się młodymi naiwniakami, którzy wierzą w to, że w momencie, w którym oni będą rządzić to nie będzie żadnych nieprawidłowości i oni są "politykami" z powołania. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy sprowadzają ich na ziemię:
https://youtu.be/AB_9EDxqeNk
No i tworzą sobie utopijne wizje.
Jakubiak - (bo to on ma być twarzą tego sojuszu) - eeeee ... nie jest to polityk tego samego formatu co D. Tusk, W. Cimoszewicz czy J. Kaczyński. Nie pasuje mi.
Braun - człowiek, który z religii zrobił sobie program politycznym.

Nie, nie to nie dla mnie.

Problem jest taki, że polscy radykałowie na niczym się nie znają, a w szczególności na gospodarce i dyplomacji. Tak szczerze to gdzieś mam ich stanowisko co do środowiska LGBT itd.
Polska potrzebuje drugiej Le Pen lub Farage'a, a nie no-nameów, którzy żadnego tematu nie ogarniają.
Arkan997
QUOTE(carantuhill @ 27/12/2018, 14:36)
Nie wróżę temu sukcesu. Najmniejszego. Zalecam prześledzenie losu tzw Konwentu Św. Katarzyny smile.gif
Ciężko mi sobie wyobrazić współpracę Brauna, Jurka i Korwina smile.gif Ale nawet jeśli to się uda, to nadal jest to wynik poniżej 3%. Partia bez pieniędzy (Jakubiak tego nie uciągnie), bez struktur, bez w miarę spójnego programu. A to jeszcze przed tą chwilą kiedy wielkie oko z Nowogrodzkiej dostrzeże zagrożenie - wtedy ruszą do akcji media narodowe, gazpole, Karnowskie itp smile.gif
*



Ja tam jestem optymistą, jeśli foliarze rzeczywiście się zjednoczą, to może przekroczą próg wyborczy w najbliższych wyborach, choć moim zdaniem to już tylko łabędzi śpiew takich środowisk. Koniec końców zostaną dobudówką PiS-u, a propos...
Wiele zależy od tego co się stanie z resztkami klubu Kukiza, prawdopodobny rozpad bardzo by się przysłużył nowemu ugrupowaniu.
alexmich
Faktem jest że następuje istny wyląg nowych partii i partyjek. A to co widzimy w mediach to przysłowiowy wierzchołek góry lodowej i partia Popka nie jest wcale przesadnie egzotyczna w stosunku do tego co będzie ogłaszane w najbliższych miesiącach. Puki co trwają rozmowy i przepychanki w kuluarach. A znając specyfikę rodzimej polityki w całość tego rondla wsadzają już łych służby. Całość będzie się wypiekać do wyborów, ale już na tym etapie rządzący Polską układ POPiS wykonuje uderzenie wyprzedające. W kuluarach partyjnych i to na stosunkowo niskich szczeblach dyskutuje się o przyśpieszonych wyborach parlamentarnych. Całość tego istnego bulion najprawdopodobniej więc nie zdąży się ugotować, bo przy wyborach do UE dostaniemy również karty do wyporów parlamentarnych. Frekwencja będzie wysoka i POPiS zachowa pełnie władzy.
Prawy Książę Sarmacji
Jak dla mnie taki sojusz ma szanse powodzenia w eurowyborach.
Nie ma sensu się zastanawiać nad programem czy współpracą, bo tu chodzi o to żeby wprowadzić swoich ludzi do PE a nie żadne wielkie rzeczy. Mogą dostać głosy, bo to tylko eurowybory. Zawiedzeni PiSem mogą zagłosować bo nie ma matematycznej kalkulacji "jak nie na PiS to wygra PO". Te 6-8% jest w ich zasięgu.
DashingShooterH7
Prawy Książę Sarmacji ma absolutną rację.

Mikke kiedyś mówił, że była taka partia, która w wyborach do PE zdobyła około 30%, a następnie nie przekroczyła w najważniejszych wyborach krajowych progu wyborczego. Nazwy i kraju niestety już nie pamiętam. Jak dla mnie tak samo będzie z polskimi radykałami. Elektorat ich i tak powinien być bardziej liczny niż lewicy, co pokazały wyniku sprzed 4-5 lat, gdyż Korwinowcy mimo małej ilości głosów zdobyli fajny wynik.
kmat
Może to to i urwie coś PiSowi, tylko co właściwie z tego wyniknie? Że PO szybciej wróci do władzy? Schetyna na pewno się ucieszył na wieść o nowej inicjatywie rolleyes.gif
carantuhill
QUOTE(DashingShooterH7 @ 28/12/2018, 11:38)
Prawy Książę Sarmacji ma absolutną rację.

Mikke kiedyś mówił, że była taka partia, która w wyborach do PE zdobyła około 30%, a następnie nie przekroczyła w najważniejszych wyborach krajowych progu wyborczego. Nazwy i kraju niestety już nie pamiętam. Jak dla mnie tak samo będzie z polskimi radykałami. Elektorat ich i tak powinien być bardziej liczny niż lewicy, co pokazały wyniku sprzed 4-5 lat, gdyż Korwinowcy mimo małej ilości głosów zdobyli fajny wynik.
*




Była taka partia co uzyskała 15% i drugi wynik w kraju? Ktoś ją jeszcze pamięta? smile.gif
Nasza scena jest zabetonowana - jest elektorat protestu, coś koło 15%, ale on jest zmienny, raz zagłosuje na Palikota, raz na Kukiza, raz na Samoobronę. Jest cień szansy, że padnie na Jakubiaka.
Wszystko zasadza się o brak kasy i o brak liderów (no poza Korwinem, ale jego niewielu traktuje poważnie - a ona za chwilę coś chlapnie. Ale na zdrowy rozsądek - w partii będzie Liroy, Korwin (po rozwodzie i z partyjnymi problemami z pewnymi... wstydliwymi rzeczami), Jurek z twardym kręgosłupem, zawieszony Braun i narodowcy. Radykalni liberałowie z etatowcami. Zwolennicy państwa mniej i solidaryści. Jak to wszystko pogodzić?
Mam wrażenie, że oni wszyscy zawiesili się w latach 90-tych, od tego czasu sporo się zmieniło. Polityka się uzawodowiła. Za dużymi partiami stoją agencje pijarowskie, rozbudowane sztaby, przyjazne media - te 4 mln to kropla w morzu, bo wyborów po drodze jest trochę.
Jedyna szansa jaką widzę, to konflikt wewnętrzny w Zjednoczone Prawicy i odejście części działaczy Solidarnej Polski (z Karnowskimi, Zetką itp) i poparcie Radia Maryja. To jedyna droga.
kmat
CODE
Nasza scena jest zabetonowana - jest elektorat protestu, coś koło 15%, ale on jest zmienny, raz zagłosuje na Palikota, raz na Kukiza, raz na Samoobronę. Jest cień szansy, że padnie na Jakubiaka.

Nie wiem czy on ma szansę w tym elektoracie. Te wszystkie ugrupowania, które do tej pory kanalizowały wariatów, to z reguły było jakieś "dzikie centrum". Czasem przechylone w lewo jak Palikot, czasem w prawo jak Kukiz, ale nigdy to nie była skrajna lewica czy prawica.
CODE
Radykalni liberałowie z etatowcami. Zwolennicy państwa mniej i solidaryści. Jak to wszystko pogodzić?

Się nie da. Może towarzystwo dociągnie do wyborów, ale potem się rozleci z hukiem. Do tego dojdzie ten problem, że elektoraty składników są umiarkowanie sumowalne. Część markojurkowców odpuści jak zbaczy Korwina, część korwinistów odpuści, jak zobaczy Winnickiego etc.
CODE
Jedyna szansa jaką widzę, to konflikt wewnętrzny w Zjednoczone Prawicy i odejście części działaczy Solidarnej Polski (z Karnowskimi, Zetką itp) i poparcie Radia Maryja. To jedyna droga.

Ino czy taka "partia Rydzyka" w ogóle by potrzebowała tych ufoków? Może Braun by się załapał, choć z nim jest podobny problem jak z Korwinem - największa krzywda, jaką mu można zrobić to dać do ręki mikrofon.
emigrant
QUOTE(kmat @ 28/12/2018, 10:56)
Może to to i urwie coś PiSowi, tylko co właściwie z tego wyniknie? Że PO szybciej wróci do władzy? Schetyna na pewno się ucieszył na wieść o nowej inicjatywie rolleyes.gif
*

Słabe to według mnie pocieszenie dla Schetyny skoro po swojej stronie ma takie coś na karku:

https://www.tvp.info/40515300/opozycja-jedn...otkanie-liderow

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/87590...w-opozycji.html


Tym bardziej, że Grzesiu czuje za plecami "goroncy oddech Tuska", który, jeśli powróci do polityki krajowej, to być może zagrozi władzy PiSu, ale dużo bardziej prawdopodobne, że przedtem zmiecie Schetynę w polityczny niebyt przejmując PO w tej czy innej formie.


A z tytułowym zjednoczeniem, to, jak pisałem, trzeba poczekać do ogłoszenia tego polimałżeństwa i ogłoszenia jego wspólnego programu, a cienko to widzę.

Prawy Książę Sarmacji
QUOTE(kmat @ 28/12/2018, 11:56)
Może to to i urwie coś PiSowi, tylko co właściwie z tego wyniknie? Że PO szybciej wróci do władzy? Schetyna na pewno się ucieszył na wieść o nowej inicjatywie rolleyes.gif
*


Zrozum, że nie chodzi o to aby coś wynikało. Cel jest prosty - wprowadzić kilka osób do PE. O z takiego punktu widzenia jest to logiczne posunięcie. Jest bardzo wątpliwe aby taki sojusz poszedł razem w polskich wyborach parlamentarnych.

@carantuhill
CODE
Ale na zdrowy rozsądek - w partii będzie Liroy, Korwin (po rozwodzie i z partyjnymi problemami z pewnymi... wstydliwymi rzeczami), Jurek z twardym kręgosłupem, zawieszony Braun i narodowcy. Radykalni liberałowie z etatowcami. Zwolennicy państwa mniej i solidaryści. Jak to wszystko pogodzić?

Bez urazy ale chyba nie rozumiesz jak to działa smile.gif Przecież celem nie jest utworzenie koalicji rządowej tylko wprowadzenie kilku ludzi do PE, którzy w dodatku nie muszą zgadzać się co do konkretów tylko mają być ogólnie eurosceptyczni. Tu nie ma czego godzić, bo nie ma potrzeby godzenia.

@emigrant
CODE
A z tytułowym zjednoczeniem, to, jak pisałem, trzeba poczekać do ogłoszenia tego polimałżeństwa i ogłoszenia jego wspólnego programu, a cienko to widzę.

No po raz trzeci błagam o litość wink.gif
Przecież tu nie chodzi o programy (jakby w ogóle w wyborach o nie chodziło ale to swoją drogą). Jest oczywiste że to sojusz taktyczny tylko do tych wyborów żeby wszyscy jako-tako rozpoznawalni eurosceptycy poszli wspólnie i dzięki temu dostali te kilka foteli w PE. Przecież po wyborze każdy może gadać swoje. W związku z tym, że jest pewien eurosceptyczny elektorat (powiedzmy 25-15%) to on jest targetem. Stąd wnoszę, że kilka procent a więc kilka mandatów uzyskają.
emigrant
QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 28/12/2018, 15:14)
@emigrant
CODE
A z tytułowym zjednoczeniem, to, jak pisałem, trzeba poczekać do ogłoszenia tego polimałżeństwa i ogłoszenia jego wspólnego programu, a cienko to widzę.

No po raz trzeci błagam o litość  wink.gif 
Przecież tu nie chodzi o programy (jakby w ogóle w wyborach o nie chodziło ale to swoją drogą). Jest oczywiste że to sojusz taktyczny tylko do tych wyborów żeby wszyscy jako-tako rozpoznawalni eurosceptycy poszli wspólnie i dzięki temu dostali te kilka foteli w PE. Przecież po wyborze każdy może gadać swoje. W związku z tym, że jest pewien eurosceptyczny elektorat (powiedzmy 25-15%) to on jest targetem. Stąd wnoszę, że kilka procent a więc kilka mandatów uzyskają.
*

Nie masz co wołać. Nawet sojusz niezależnych ugrupowań musi przedstawić jakiś wspólny program. Niby jak sobie wyobrażasz kampanię wyborczą? Mikke jeździ po kraju i woła "głosujcie na "Zjednoczenie Prawicowej Prawicy" to przywrócimy normalność i skasujemy zasiłki" a rydzykowcy: "głosujcie na Zjednoczenie Prawicowej Prawicy to pomożemy najuboższym i zrobimi im 700 plus czyli o 200 więcej niż reszcie"?

Nie z Korwinem takie numery... (ani z Jurkiem zresztą, tylko nie z liberalnej strony).
Pimli
QUOTE(carantuhill @ 28/12/2018, 11:40)
Nasza scena jest zabetonowana

Że się tak wydaje kolesiom pod 40-stkę i starszym, co w życiu nie głosowali na nic poza PiS-em, PO i SLD, to nie znaczy że to prawda. W pokoleniu 18-29 pisowcy i platformersi to mniejszość (a fanów postkomuny nie ma tam wcale). Najliczniejsi są korwiniści, kukizowcy i narodowcy. Przykro mi panowie, ale zbliża się zmiana pokoleniowa. sleep.gif Poza tym PiS-owcy przez ostatnie 3 lata dostarczyli prawicowym wyborcom aż nadto powodów, żeby na nich nie głosować:

1. Zapowiadali że nie będą sprowadzać muzułmańskich nachodźców narzuconych przez Unię - tymczasem po cichu sprowadzili jeszcze więcej legalnych imigrantów z innych krajów muzułmańskich. Jeszcze chwila i pod pretekstem "braku rąk do pracy" ściągną ich tu setki tysięcy.
2. Zawsze deklarowali że oczyszczą administrację publiczną i Spółki Skarbu Państwa z korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa - tymczasem za ich rządów przykładów takich patologii jest tyle samo albo może i więcej, co za PO.
3. Zapowiadali suwerenną politykę zagraniczną - tymczasem bezmyślny PO-wski serwilizm wobec Niemiec i unijnej biurokracji zastąpili jeszcze większym wobec USA i Izraela. Politykę wobec neo-banderowskich władz w Kijowie trudno zaś w ogóle skomentować bez używania niecenzuralnych słów. dry.gif
4. Zapowiadali że program 500+ doprowadzi do wielkiego wzrostu liczby urodzeń. Cóż, nie doprowadził.
5. Wyprodukowali szereg zupełnie bezmyślnych i niepotrzebnych regulacji prawnych, np. tych o obrocie ziemi.
6. Podnieśli podatki i spowodowali wzrost cen.
7. Mając usta pełne frazesów o obronie interesów grup zawodowych takich jak rolnicy czy górnicy działają de facto przeciw ich interesom. Kolejne kopalnie są zamykane, a import taniej żywności spoza UE - np. z Ukrainy - rujnuje rolników.

Czy można znaleźć jakikolwiek pozytywny aspekt ich rządów? Ja nie umiem. Generalnie, cały ich pomysł na rządzenie polega na rozdawnictwie pożyczonych pieniędzy, "ręcznym" sterowaniu gospodarką i prymitywnej propagandzie sukcesu. Czyli takiej własnej wersji "ciepłej wody w kranie" tylko bardziej nieudolnej. Nie mają żadnego sensownego pomysłu na dalszy rozwój Polski. Wystarczy że pojawi się prawicowa siła polityczna, która skutecznie wypunktuje ich hipokryzję i nieudolność - i żegnaj PiS-ie.
carantuhill
CODE
Że się tak wydaje kolesiom pod 40-stkę i starszym, co w życiu nie głosowali na nic poza PiS-em


Aż mnie to ukłuło boleśnie.

CODE
W pokoleniu 18-29 pisowcy i platformersi to mniejszość (a fanów postkomuny nie ma tam wcale). Najliczniejsi są korwiniści, kukizowcy i narodowcy. Przykro mi panowie, ale zbliża się zmiana pokoleniowa. sleep.gif Poza tym PiS-owcy przez ostatnie 3 lata dostarczyli prawicowym wyborcom aż nadto powodów, żeby na nich nie głosować:


Ok. A potem się dorasta. I dla świętego spokoju, dla bezpieczeństwa głosuje się na partie głównego nurtu. Takie myki z partiami kanapami w parlamencie były możliwe w latach 90-tych, teraz zostało te 15% - jakiś Beppe Grillo to zagarnie, ale jeśli nie wydarzy się drastyczny kryzys gospodarczy, to pozostaną taką etnograficzną ciekawostką - malowniczą, kolorową, głośną, nieszkodliwą. No chyba że przyszłoroczny kryzys będzie naprawdę mocny.
Młodszym naprawdę zalecam prześledzenie losów Konwentu Św. Katarzyny smile.gif Jedyna nadzieja, to to że Ziobro nie wytrzyma.
Grzegorz_B
QUOTE(Pimli @ 28/12/2018, 16:16)
QUOTE(carantuhill @ 28/12/2018, 11:40)
Nasza scena jest zabetonowana

Że się tak wydaje kolesiom pod 40-stkę i starszym, co w życiu nie głosowali na nic poza PiS-em, PO i SLD, to nie znaczy że to prawda. W pokoleniu 18-29 pisowcy i platformersi to mniejszość (a fanów postkomuny nie ma tam wcale). Najliczniejsi są korwiniści, kukizowcy i narodowcy.

Z głosowania na Korwina najcześciej wyrasta się z wiekiem ;-) Rzuć okiem choćby na wybory samorządowe w 2014 (bo najłatwiej znaleźć ;-) ) również miał wtedy w tej grupie wiekowej poparcie ponad 10%. Gdyby udało mu się podtrzymać poparcie choćby liczącej się części wśród tych wyborców to przekroczenie progu miałby gwarantowane.

Przy czym, żeby nie było - nie namawiam do głosowania na "zaklęty krąg" POPiS-u, wręcz przeciwnie, chciałbym żeby ktoś stworzył dla nich jakąś sensowną alternatywę. Być może ze względu na wytknięty mi wiek ;-) nie odpuszczałbym jednak przymiotnika "sensowna".
Prawy Książę Sarmacji
QUOTE(emigrant @ 28/12/2018, 16:24)
Nie masz co wołać. Nawet sojusz niezależnych ugrupowań musi przedstawić jakiś wspólny program. Niby jak sobie wyobrażasz kampanię wyborczą? Mikke jeździ po kraju i woła "głosujcie na "Zjednoczenie Prawicowej Prawicy" to przywrócimy normalność i skasujemy zasiłki" a rydzykowcy: "głosujcie na Zjednoczenie Prawicowej Prawicy to pomożemy najuboższym i zrobimi im 700 plus czyli o 200 więcej niż reszcie"?

Nie z Korwinem takie numery... (ani z Jurkiem zresztą, tylko nie z liberalnej strony).
*


A od kiedy program jest potrzebny do kampanii. Programy sie pisze dla jaj bo i tak statystycznie nikt ich nie czyta. Liczy się jakas idea, myśl którą partia chce przekazać. Eurosceptycyzm to jest prosta rzecz. Jest od tego elektorat. Korwa zrobił te 7% w 2015, moga to powtorzyc, zwlaszcza ze takie mamy tendencje w Europie i glosujac na nich nikt nic nie traci oraz dochodzi niska frekwencja czyli zaleta z ich pktu widzenia.

Nie wiem co ma tu do rzeczy Rydzyk, wg mnie nie bedzie sie wychylać bo sie nie opłaca.
piotruś1974
No dobrze, ale co im da taki ewentualny, pojedynczy "sukces" w Eurowyborach? Ot, wprowadzą niechby i dziesięciu europosłów, którzy w najlepszym razie dołączą do jakiejś marginalnej,eurosceptycznej frakcji z lepenowcami, Jobbikiem, AfD i tym podobnym marginesem. Większego znaczenia w skali eyropejskiej te ugrupowania (na szczęście) mieć raczej nie będą.
Tyle, że dla Joobiku, AfD czy FN wybory europejskie nie są celem samym w sobie, a raczej służą do podbicia swojej popularności w kraju. W przypadku "niepisowskiej prawicy" tak raczej nie będzie, co sam przyznajesz, więc ich znaczenie tym bardziej będzie żadne. W końcu Korwin wprowadził do PE jedno ze swych poprzednich ugrupowań, i czy odegrało ono tam jakąś rolę?
Co do ewentualnego poparcia Rydzyka dla nowej inicjatywy, to w takim wypadku na pewno zażądałby udziału w niej swoich faworytów - Macierewicza, Szyszki, może nawet Ziobry. Wodzów w nowym ugrupowaniu byłoby zatem więcej niż Indian
Grzegorz_B
QUOTE(piotruś1974 @ 29/12/2018, 7:30)
No dobrze, ale co im da taki ewentualny, pojedynczy "sukces" w Eurowyborach?

Choćby kasa i stanowiska. Zacznijmy od tego że 10 europosłów to 10 fantastycznych synekur dla polityków, ale to nie koniec - przykładowo na zatrudnienie asystentów i prowadzenie biur europoseł dostaje bodajże ok.2x więcej niż sam zarabia:
www.newsweek.pl/polska/w-newsweeku-lewi-asystenci-pis/vnjbh7s

(rekordziści "zatrudniali" po 15-17 asystentów, co oznaczałoby już konkretną ilość ludzi).
Pimli
QUOTE(carantuhill @ 28/12/2018, 17:00)
A potem się dorasta. I dla świętego spokoju, dla bezpieczeństwa głosuje się na partie głównego nurtu.

Nadal nie wiem czemu przenosisz sposób myślenia swojego pokolenia, które nigdy nie głosowało na nic innego niż SLD, AWS, PiS albo PO na młodsze. Moje światopogląd jest już dawno ustalony i nie odpowiada mu ani PiS ani PO i jej klony. dry.gif
QUOTE(piotruś1974 @ 29/12/2018, 7:30)
W przypadku "niepisowskiej prawicy" tak raczej nie będzie

Bo? Wiem że ktoś kto całe życie głosował na liberalną lewicę ich nie poprze, ale już rozczarowani wyborcy PiS mogą się nada tym zastanawiać.
piotruś1974
QUOTE(Pimli @ 29/12/2018, 14:09)
Bo? Wiem że ktoś kto całe życie głosował na liberalną lewicę ich nie poprze, ale już rozczarowani wyborcy PiS mogą się nada tym zastanawiać.
*


Bo taki projekt nie byłby spójny - zbyt wielu potencjalnych liderów, zbyt wiele różnic pomiędzy poszczególnymi członami takiej inicjatywy. O ile jeszcze w przypadku wyborów do PE eurosceptycyzm może teoretycznie być jakimś spoiwem (pytanie tylko czy wiele da się na tym ugrać w polskim, raczej jednak proeuropejskim społeczeństwie), o tyle w przypadku wyborów do sejmu do kłótni i rozpadu może dojść już na etapie układania list. Podobnie w prezydenckich - tam wyłanianie wspólnego kandydata (a tylko taki miałby szanse odegrać jakąś tam rolę) raczej przypominałoby przywoływany już tu Konwent św. Katarzyny
Prawy Książę Sarmacji
QUOTE(piotruś1974 @ 29/12/2018, 8:30)
No dobrze, ale co im da taki ewentualny, pojedynczy "sukces" w Eurowyborach? Ot, wprowadzą niechby i dziesięciu europosłów, którzy w najlepszym razie dołączą do jakiejś marginalnej,eurosceptycznej frakcji z lepenowcami, Jobbikiem, AfD i tym podobnym marginesem. Większego znaczenia w skali eyropejskiej te ugrupowania (na szczęście) mieć raczej nie będą.
*


Grzegorz_B juz Ci odpowiedział. Nie wszystko albo nawet wiekszosc rzeczy w polityce nie musi miec głębszego sensu rolleyes.gif
kmat
Grzegorz_B
CODE
Z głosowania na Korwina najcześciej wyrasta się z wiekiem;-)

A z Kukiza i narodowców to nie?

piotruś1974
CODE
No dobrze, ale co im da taki ewentualny, pojedynczy "sukces" w Eurowyborach?

Pożyją parę lat za unijne pieniądze. Paru dodatkowo sobie połechce ego, bo za idiotów będą ich brali nie od Odry do Buga, tylko od Atlantyku do Buga. Naprawdę wierzysz, że tu chodzi o coś więcej?
Grzegorz_B
QUOTE(kmat @ 29/12/2018, 22:08)
Grzegorz_B
CODE
Z głosowania na Korwina najcześciej wyrasta się z wiekiem;-)

A z Kukiza i narodowców to nie?


Mówiłem z autopsji, więc wymieniłem tylko Korwina ;-)
Narodowych ciągotek nigdy nie miałem, a jak Kukiz wchodził do polityki to już dawno byłem "wyrośnięty" ;-)

Zresztą, z Kukiza nie da się wyrosnąć bo raczej szybko zniknie - wszystko wskazuje na to że będzie antysystemowy "meteor" który ma swoje 5 minut jak kiedyś Palikot, Lepper, Tymiński... pewnie uda mu się wykręcić drugą kadencję ze względu na zmęczenie wyborców tymi samymi mordami z POPiS-u i tyle.
kmat
Grzegorz_B
CODE
Zresztą, z Kukiza nie da się wyrosnąć bo raczej szybko zniknie - wszystko wskazuje na to że będzie antysystemowy "meteor" który ma swoje 5 minut jak kiedyś Palikot, Lepper, Tymiński... pewnie uda mu się wykręcić drugą kadencję ze względu na zmęczenie wyborców tymi samymi mordami z POPiS-u i tyle.

Może. Ale pamiętam, że zniknięcie wróżono mu jeszcze przed wyborami. On chyba znalazł jakąś niszę pozwalającą to kilka procent trzymać. Choć wątpię, aby sam był świadom, co to właściwie jest. To co może mu faktycznie zaszkodzić, to po mojemu nie spadek poparcia, tylko rozpad struktur, które mogłyby to poparcie kanalizować.
carantuhill
CODE
Nadal nie wiem czemu przenosisz sposób myślenia swojego pokolenia, które nigdy nie głosowało na nic innego niż SLD, AWS, PiS albo PO na młodsze. Moje światopogląd jest już dawno ustalony i nie odpowiada mu ani PiS ani PO i jej klony


Moje pokolenie widziało już cuda nie widy polityczne - przeżyło LPR, Libertas, Samoobronę, Ruch Palikota, dziesiątki partyjek po rozpadzie AWS, Miśka Kamińskiego z ryngrafem u Pinocheta, Niesiołowskiego na prawym skrzydle ZCHN. Był też ten ruch Wiplera co miał mieć chyba z 20%. Więc nic go nie zdziwi. Ale PiS już dmucha na zimne, bo pana posła od kilometrówek już wyznaczył do eliminowania tego zjawiska dry.gif
Zdobycie paru procent byłoby korzystne, bo osłabiłoby to PiS, ale na to PiS nie pozwoli. Poczekajmy bliżej wyborów, to się dowiemy jakimi zdrajcami są Ci prawicowi politycy, jak budowali układ, jak współpracowali z PO i brali udział w zamachu smoleńskim.
orkan
U mnie Kolibrowcy i inni zwolennicy Korwina wylądowali w PiS lub PO. Mam kolegę który by funkcyjnym SLD za młodu a dziś jako 40 latek jeździ na imprezy z żoną typu Różaniec na Granicy, Pielgrzymka do Lichenia i takie tam inny ewenty kościelne. Sam jestem teraz w Solidarności ale nie z miłości do Dudy tylko że mam w pracy fajną ekipę (nikt nie popiera PiSu) która chciała mnie wybrać na działacza związkowego szczebla zakładowego. Moją główną funkcją nie jest tu polityczny bój tylko dogadywanie się z pracodawcą na zasadach negocjacji. Znam dziennikarza który w latach 90tych jako młody buntownik robił w Frondzie a teraz pisuje do Krytyki Politycznej z mocnym przesileniem na lewą stroną i mocną krytyka koscioła.
Pisze o tym gdyż w wieku 20-30 lat modne są radykalizmy. Potem człowiek sie ustatkuje, inaczej patrzy na świat i szuka czegoś dla siebie w okolicach centrum. Przyznaje bez bicia że ja jestem centrolew. smile.gif
Prawy Książę Sarmacji
Gwoli ścisłości
CODE
Ale PiS już dmucha na zimne, bo pana posła od kilometrówek już wyznaczył do eliminowania tego zjawiska

Tyle, że nikt z narodowców posła od kilometrówek nie traktuje poważnie.
Po prostu słodził, słodził i doczekał się nagrody.
kmat
Tak nieśmiało chciałbym zauważyć, że wśród tych prawicowych dwudziestolatków PiS przegrywa z KO, a korwinarodowcy z Biedroniem. Owszem, Kukiz jest w tej grupie mocny (wracamy do tezy o kukizoidalnej masie:) ), ale o nim można powiedzieć wszystko poza tym, że ma jakieś sprecyzowane poglądy. Brutalna prawda - prawica w Polsce dominuje w rocznikach 50+.
carantuhill
QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 2/01/2019, 21:43)
Gwoli ścisłości
CODE
Ale PiS już dmucha na zimne, bo pana posła od kilometrówek już wyznaczył do eliminowania tego zjawiska

Tyle, że nikt z narodowców posła od kilometrówek nie traktuje poważnie.
Po prostu słodził, słodził i doczekał się nagrody.
*




Ale to nie chodzi o te grupki narodowców, co kanapę zakładają. Ale o te wszystkie dzieci internetu, co spijają słowa z ust posła na twitterze czy facebooku. Zaraz przed nominacją padła informacja, że "zasięgi" dobrej zmiany maleją, a bardziej aktywni są "narodowcy" - zagrożenie trzeba zneutralizować.
W przypadku poważniejszego zagrożenia - sądzę że zacznie się śledztwo w sprawie np zamieszek podczas Marszu Niepodległości, czy zaproszenia różnych dziwnych gości z Europy (odpowiednie kadry już są w TVP).

Żeby młodzież poszła na wybory, trzeba ich czymś zmotywować - najlepiej jakimś zagrożeniem w stylu uchodźców, ale to się przejadło wszystkim. W sporej części po prostu nie pójdzie https://repozytorium.umk.pl/bitstream/handl....pdf?sequence=1

Czemu Korwin jeszcze nie jest prezydentem? W każdych prawyborach szkolnych zgarnia całą pulę. Ma spore poparcie wśród młodych - czemu jego partia nie jest w parlamencie? Jak to się dzieje? smile.gif
A nawiasem mówiąc, Korwin już odpalił program 1% smile.gif Tym razem nie Hitler a petardy smile.gif
Arheim
QUOTE
Wyborcy o poglądach prawicowych - konserwatywnych, narodowych itd. Ty się do nich jak mniemam nie zaliczasz, więc dlaczego uważasz swoje poglądy za reprezentatywne dla młodszego pokolenia? Tam jest teraz modna prawica.


A jak ta prawica zapatruje się na aborcje?
kmat
Obawiam się Arheim, że przypadkowo zadałeś bardzo niewygodne pytanie..
Prawy Książę Sarmacji
QUOTE(carantuhill @ 3/01/2019, 10:13)
QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 2/01/2019, 21:43)
Gwoli ścisłości
CODE
Ale PiS już dmucha na zimne, bo pana posła od kilometrówek już wyznaczył do eliminowania tego zjawiska

Tyle, że nikt z narodowców posła od kilometrówek nie traktuje poważnie.
Po prostu słodził, słodził i doczekał się nagrody.
*




Ale to nie chodzi o te grupki narodowców, co kanapę zakładają. Ale o te wszystkie dzieci internetu, co spijają słowa z ust posła na twitterze czy facebooku. Zaraz przed nominacją padła informacja, że "zasięgi" dobrej zmiany maleją, a bardziej aktywni są "narodowcy" - zagrożenie trzeba zneutralizować.
W przypadku poważniejszego zagrożenia - sądzę że zacznie się śledztwo w sprawie np zamieszek podczas Marszu Niepodległości, czy zaproszenia różnych dziwnych gości z Europy (odpowiednie kadry już są w TVP).

Żeby młodzież poszła na wybory, trzeba ich czymś zmotywować - najlepiej jakimś zagrożeniem w stylu uchodźców, ale to się przejadło wszystkim. W sporej części po prostu nie pójdzie https://repozytorium.umk.pl/bitstream/handl....pdf?sequence=1

Czemu Korwin jeszcze nie jest prezydentem? W każdych prawyborach szkolnych zgarnia całą pulę. Ma spore poparcie wśród młodych - czemu jego partia nie jest w parlamencie? Jak to się dzieje? smile.gif
A nawiasem mówiąc, Korwin już odpalił program 1% smile.gif Tym razem nie Hitler a petardy smile.gif
*


Zgoda tyle, że wątpię czy aby te dzieci internetu to nie jest wytwór wirtualny. Kupowanie zasięgów, fejk konta, trole itp.
Na moje ta operacja się nie kalkuluje bo zyski są niskie.

Zagrożenie jest pewnie odczuwane, zobaczymy jak się rozwinie.

@kmat
CODE
Brutalna prawda - prawica w Polsce dominuje w rocznikach 50+.

Ja bym powiedział że jest trochę inaczej. Tzn. 50+ jest wyrownane z lekką przewagą prawicy. 30-45 jest skręt lewicowy, 20-30 skręt prawicowy, więc zgodnie z rozkładem -20 będzie bardziej lewicowe.
carantuhill
CODE
Zgoda tyle, że wątpię czy aby te dzieci internetu to nie jest wytwór wirtualny. Kupowanie zasięgów, fejk konta, trole itp.
Na moje ta operacja się nie kalkuluje bo zyski są niskie.

Zagrożenie jest pewnie odczuwane, zobaczymy jak się rozwinie.


Ale taka jest współczesna wojna polityczna. to nie jak za Krzaka i Kwasa dorysowywanie wąsów i rogów na plakatach wyborczych. Teraz to ktoś pisze na twitterze coś w stylu "Platforma idzie na pasku Berlina" a followersi mają ponieść przekaz. Przy okazji wbija się szpilę w narodowców - nic na prawo od PiS ma nie może odegrać żadnej roli. Jak będzie coś poważniejszego, to wspomnicie moje słowa - zrobi się taką czystkę wśród członków nowej partii, że okaże się, że Jurek jest poganinem, a Korwin komunistą.
emigrant
QUOTE(carantuhill @ 4/01/2019, 12:28)
Przy okazji wbija się szpilę w narodowców - nic na prawo od PiS ma nie może odegrać żadnej roli.
To kto konkretnie broni nerodowcom odegrać jakąś "konkretną" rolę?
QUOTE
Jak będzie coś poważniejszego, to wspomnicie moje słowa - zrobi się taką czystkę wśród członków nowej partii, że okaże się, że Jurek jest poganinem, a Korwin komunistą.
Co to znaczy "zrobi się"? Czystki się same nie robią- kto zrobi?
carantuhill
CODE
To kto konkretnie broni nerodowcom odegrać jakąś "konkretną" rolę?


Przede wszystkimi oni sami się przed tym bronią - dzieląc się na skłócone stowarzyszenia, ruchy. Dla PiSu nic nie może powstać na prawo od niego - wystarczy chociażby zobaczyć, co się działo wokół Marszu Niepodległości, gdy narodowcy nie chcieli się zgodzić na marsz rządowy - określenia "ruska onuca" należały do najłagodniejszych.

CODE
Co to znaczy "zrobi się"? Czystki się same nie robią- kto zrobi?


Zbrojne ramię partii smile.gif Media narodowe, Wsieci, Gazpol itp - wystarczy sygnał, żeby zrobili z nowego ruchu strzelnicę. N na samych narodowców jest też straszak wykorzystany przy okazji Marszu - najazdy ABW.
emigrant
QUOTE(carantuhill @ 4/01/2019, 14:15)
Zbrojne ramię partii smile.gif Media narodowe, Wsieci, Gazpol itp - wystarczy sygnał, żeby zrobili z nowego ruchu strzelnicę. N na samych narodowców jest też straszak wykorzystany przy okazji Marszu - najazdy ABW.
*

Lepperowi to jakoś nie przeszkodziło wyprowadzić ten swój kołchoz na drugą czy trzecią siłę polityczną kraju. Nie ma co zwalać na PiS- narodowcy to polityczne cieniasy i tyle.
carantuhill
QUOTE(emigrant @ 4/01/2019, 15:18)
QUOTE(carantuhill @ 4/01/2019, 14:15)
Zbrojne ramię partii smile.gif Media narodowe, Wsieci, Gazpol itp - wystarczy sygnał, żeby zrobili z nowego ruchu strzelnicę. N na samych narodowców jest też straszak wykorzystany przy okazji Marszu - najazdy ABW.
*

Lepperowi to jakoś nie przeszkodziło wyprowadzić ten swój kołchoz na drugą czy trzecią siłę polityczną kraju. Nie ma co zwalać na PiS- narodowcy to polityczne cieniasy i tyle.
*




Działamy trochę w innych realiach. Poza tym - Lepper był niekwestionowanym liderem, coby o nim nie mówić. Tu mamy paru mniejszych liderów - kto będzie primus inter pares? Szykuje nam się kolejny Konwent.
Poza tym, obecnie wybory to nie jest tania rzecz - jak w tej zbieraninie rozliczać koszty, kto ma płacić na kampanię, kogo promujemy, kto zapycha listy? Nawet w zasiedziałych partiach jest z tym problem.
Jak radzić sobie bez mediów (bo te władzy i opozycyjne, to raczej będą walić w nich) - Najwyższy Czas to nie jest jakoś powszechnie wykorzystywane medium.

Jest te 15% do ugranie przy sprzyjających wiatrach - ale do podziału z Kukizem, jakimiś ruchami lewicowymi. Te 15% będzie maleć - bo oba bloki będą tak ustawiać kampanię, żeby wybór był pomiędzy "dobrą zmianą" a "obroną demokracji". W takim układzie nie ma miejsca na jakieś inne siły.
karolz77
QUOTE(orkan @ 2/01/2019, 17:44)
Popieram Trompa. I to z moich prywatnych obserwacji. U mnie Kolibrowcy i inni zwolennicy Korwina wylądowali w PiS lub PO. Mam kolegę który by funkcyjnym SLD za młodu a dziś jako 40 latek jeździ na imprezy  z żoną typu Różaniec na Granicy, Pielgrzymka do Lichenia i takie tam inny iwenty kościelne. Sam jestem teraz w Solidarności ale nie z miłości do Dudy tylko że mam w pracy fajną ekipę (nikt nie popiera PiSu) która chciała mnie wybrać na działacza związkowego szczebla zakładowego. Moją główną funkcją nie jest tu polityczny bój tylko dogadywanie się z pracodawcą na zasadach negocjacji. Znam dziennikarza który w latach 90tych jako młody buntownik robił w Frondzie a teraz pisuje do Krytyki Politycznej z mocnym przesileniem na lewą stroną i mocną krytyka koscioła.

Pisze o tym gdyż w wieku 20-30 lat modne są radykalizmy. Potem człowiek sie ustatkuje, inaczej patrzy na świat i szuka czegoś dla siebie w okolicach centrum. Przyznaje bez bicia że ja jestem centrolew. smile.gif
*



Są też takie przypadki, że niektórzy wierząc, że dokonali głębokiej przemiany światopoglądowej przeszli na drugi biegun ideologiczny a tak naprawdę zmienili tylko fetysze a radykalny umysł pozostał. Ta Krytyka Polityczna to raczej też drugi biegun radykalizmu na przeciwko Frondy smile.gif
Piotr89r
QUOTE(emigrant @ 4/01/2019, 14:18)
QUOTE(carantuhill @ 4/01/2019, 14:15)
Zbrojne ramię partii smile.gif Media narodowe, Wsieci, Gazpol itp - wystarczy sygnał, żeby zrobili z nowego ruchu strzelnicę. N na samych narodowców jest też straszak wykorzystany przy okazji Marszu - najazdy ABW.
*

Lepperowi to jakoś nie przeszkodziło wyprowadzić ten swój kołchoz na drugą czy trzecią siłę polityczną kraju. Nie ma co zwalać na PiS- narodowcy to polityczne cieniasy i tyle.
*



SLD było miłosierne i naiwne (= politycznie głupie). Utworzyło komisję ws. Rywina, w której nie miało większości i nie umiało poradzić sobie z Lepperem, który ich zdradził. PiS umiał poradzić sobie i z Lepperem i z LPR-em (przy znacznie mniejszych środkach) to radzi sobie i z narodowcami teraz.
Fuser
QUOTE(emigrant @ 4/01/2019, 15:18)
QUOTE(carantuhill @ 4/01/2019, 14:15)
Zbrojne ramię partii smile.gif Media narodowe, Wsieci, Gazpol itp - wystarczy sygnał, żeby zrobili z nowego ruchu strzelnicę. N na samych narodowców jest też straszak wykorzystany przy okazji Marszu - najazdy ABW.
*

Lepperowi to jakoś nie przeszkodziło wyprowadzić ten swój kołchoz na drugą czy trzecią siłę polityczną kraju.
*


Próbował od 1993 r., a udało się w 2001 r. Lansowany przez lata mniej, czy bardziej dyskretnie jako "trybun ludowy", który miał kanalizować autentyczne niezadowolenie społeczne z sytuacji w kraju.
Jak lepperowskie zagrywki zaczął stosować Marian Zagórny (kto dziś pamięta tę osobę), to za podobną działalność wylądował w więzieniu.
emigrant
QUOTE(Fuser @ 4/01/2019, 15:00)
Próbował od 1993 r., a udało się w 2001 r. Lansowany przez lata mniej, czy bardziej dyskretnie jako "trybun ludowy", który miał kanalizować autentyczne niezadowolenie społeczne z sytuacji w kraju.

No, a oni w tym czy innym składzie próbują od prawie 30 lat. Powtarzam- cieniasy polityczne. Polityka to jest sztuka osiągania celów.
Fuser
QUOTE(emigrant @ 4/01/2019, 16:23)
QUOTE(Fuser @ 4/01/2019, 15:00)
Próbował od 1993 r., a udało się w 2001 r. Lansowany przez lata mniej, czy bardziej dyskretnie jako "trybun ludowy", który miał kanalizować autentyczne niezadowolenie społeczne z sytuacji w kraju.

No, a oni w tym czy innym składzie próbują od prawie 30 lat. Powtarzam- cieniasy polityczne. Polityka to jest sztuka osiągania celów.
*


Jakby mieli podobny lans w mediach nie mieliby gorszych wyników.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.