Progi punktowe na prawo UAM (Poznan) - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
TeaTime
Witam smile.gif, chciałbym się was zapytać; po pierwsze czy jest tu ktos z UAMu w Poznaniu ? tongue.gif a jeśli tak to jak wygląda /wyglądała sprawa z przyjęciami, tak mniej więcej ile trzeba pkt smile.gif i z czego smile.gif jestem rocznik 88 tak więc mam jeszcze rok do maturki, ale zastanawiam się czy zdawac tą maturke z historii, i przysiąść w te wakacje. A tak przy okazji to czy to do jakiego liceum chodziłem ma wpływ na to czy mnie przyjmą na studia ? Bo jak naprzykład chodze do Liceum profilowanego tongue.gif a nie ogólniaka/ Chodzi mi oczywiśćie o studia dzienne smile.gif z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam
Baldur
Ja w tym roku składam papiery na prawo, między innymi na UAM. Nie wiem ile wynosi próg, jeżeli się dowiem to obwieszczę tu tą informację wink.gif. Chciałbym tyklo dodać, że oprócz historii musisz zdawać jeszcze 2 dowolnie wybrane przedmioty, przynajmniej tak było w tym roku. A to czy kończyłeś LO czy profilowane nie powinno mieć większego znaczenia. Decyzja o przyjęciu zapada w oparciu o wyniki z matur.
Monia!!!
hm a tak poza powyższym pytaniem... jak w koncu jest z ta matematyka??? kazdy udziela mi innej odpowiedzi, wie cjuz nie wiem czy musz esie starac o zdanie maturki z matmy.... niby do wrocka nie trzeba... ale osobiscie wolalabym dostac sie w przyszlosci do poznania...
Baldur
Witam. Jako, że sie dostałem na UAM na prawo mogę coś w tej kwestii powiedzieć smile.gif. W tym roku matematyka nie była juz obowiązkowa. Trzeba było zdawać polski rozszerzony obcy podstawę, historię podstawę i 2 dowolnie wybrane. W tym roku do zdobycia było 50 pkt. Zsumowane procenty z 5 zdawancy przdmiotów i podzielone przez 10. Trzeba było zdobyć 39,5 pkt czyli praktycznie pozdawać wszystkie przedmioty na 80 %. Za rok mają być wymagane już tylko 4 przedmioty. Niby lepiej, ale pewnie będzie więcej chętnych. Życzę szczęścia i mam nadzieję, że się za rok spotkamy na wydziale smile.gif
Monia!!!
heh jaki dumny ze sie dostał biggrin.gif no nic gratuluje, mam nadzieje ze z ta matma tak bedzie ale ja maturke za 2 lata zdaje wiec wszystko moze sie zmienic.. no ewentualnie pojde na politologie
Jediloop
Witam smile.gif

Tak się składa, że jestem studentem UAM - dokładnie rzecz biorąc wydziału prawa i administracji (stacjonarne prawo).

Jeżeli ma ktoś jakieś pytania, to śmiało walić, postaram się powiedzieć, co wiem biggrin.gif

A ogólnie, jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej szczegółowo o samym prawie (WPiA) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to polecam serdecznie forum dyskusyjne studentów prawa: www.prawo.livenet.pl

Hmm, w ogóle na prawie jest tutaj całkiem nieźle smile.gif

_________
Prawo na UAM
Bariel
Kandydowałem i dostałem się na obie uczelnie, ale nie jestem do końca pewien, którą wybrać. Która z nich oferuje większe możliwości, tak pod względem infrastruktury, kadry nauczycielskiej, jak i możliwości pracy w danym mieście?
Do Łodzi zniechęca mnie fakt, że samo miasto strasznie się wyludnia i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić, a zakładamy, że miałbym tam zostać i rozwijać działalność jako prawnik. Do samego "charakteru" Łodzi nic nie mam, ładna starówka to nie jest rzecz najważniejsza wink.gif Z drugiej strony UŁ punktuje nowoczesnym, wyremontowanym budynkiem wydziałowym i wysoką statystyką zdawalności na aplikację.
RT_NR
Brałbym UAM właśnie ze względu na postępujący upadek Łodzi. Poza tym w Poznaniu masz tylko Lecha, a z własnego doświadczenia wiem, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać miast derbowych. laugh.gif

Teraz czekać na kolejne tematy typu: "UW kontra UJ" "UŚ kontra UwB", czy "Wyższa Szkoła Biznesu w Pcimiu Dolnym czy Wyższa Szkoła Prawa w Ustrzykach Dolnych".
sQuare
QUOTE(RT_NR @ 13/07/2013, 17:32)
Brałbym UAM właśnie ze względu na postępujący upadek Łodzi. Poza tym w Poznaniu masz tylko Lecha, a z własnego doświadczenia wiem, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać miast derbowych. laugh.gif

Teraz czekać na kolejne tematy typu: "UW kontra UJ" "UŚ kontra UwB", czy "Wyższa Szkoła Biznesu w Pcimiu Dolnym czy Wyższa Szkoła Prawa w Ustrzykach Dolnych".
*

Łódź powoli schodzi ze statusu miasta derbowego, bo ŁKS wylądował w czwartej lidze i zostali mu tylko naprawdę wierni fani. Co do takich tematów to masz rację, ale z drugiej strony cóż, studia to poważny wybór i każdy szuka potwierdzenia swojej decyzji, więc nie ma się co dziwić.
PatrycjaD
Sama idę do Łodzi właśnie na Prawo.
Łódź nie jest pięknym miastem ale wydział Prawa pod względem aplikacji jest nawet wyżej od UW.

PatrycjaD
Ja jeszcze zastanawiam się nad analityką gospodarczą na UE we Wrocławiu ponieważ uwielbiam Wrocław i jest to równie dobry kierunek.
PatrycjaD
Fakt Łódź się wyludnia ale z tym bywa różnie jak z progami na Prawo ;p
Przez jakiś czas może być spadek ludności a potem nagły wzrost.
PrawoHelpMe
pod wzgledem samego studiowania i znalezienia pracy dorywczej? lodz vs poznan?

Też dostałem się tu i tu i nie wiem co zrobić xD
RT_NR
Przez jakiś czas może być spadek ludności a potem nagły wzrost.

Raczej nie za bardzo, statystyki wróżą właśnie dalszy spadek...

Łódź powoli schodzi ze statusu miasta derbowego, bo ŁKS wylądował w czwartej lidze i zostali mu tylko naprawdę wierni fani.

Wiesz, to akurat jest taki sobie argument bo fanatycy dalej będą stać przy swojej drużynie. Ba, niech przykładem będzie Cracovia która długo tułała się po niższych ligach a mimo to "na mieście" dalej była silna. Paradoksalnie to od czasu gdy znajdują się w ekstraklasie, bądź też na jej zapleczu jak w poprzednim sezonie, to tracą "wpływy na mieście" na rzecz Wisły. wink.gif Ale nie ma sensu bawić się w takie offtopy bo to byłby temat na długą dyskusję, niekoniecznie powiązaną z tym forum. wink.gif
PatrycjaD
Same studiowanie to Poznań a pracą dorywczą nie ma problemu chyba w każdym z tych miast.
dexterro
QUOTE(PatrycjaD @ 13/07/2013, 18:16)
Ja jeszcze zastanawiam się nad analityką gospodarczą na UE we Wrocławiu ponieważ uwielbiam Wrocław i jest to równie dobry kierunek.
*

Raczej sto razy lepszy, a nie równie dobry wink.gif

Tak w ogóle to szuka ktoś ogarnięty mieszkania w Poznaniu? Bo chyba jednak zdecyduję się na prawo, najwyżej przegram życie wink.gif prawdopodobnie będę tam we wtorek żeby złożyć dokumenty jak coś.
PatrycjaD
Dlatego daje sobie czas do namysłu i składam na obie uczelnie.
We wtorek będę w Łodzi, ktoś też składa dokumenty w tym terminie?
Raviel
QUOTE(dexterro @ 13/07/2013, 21:08)
QUOTE(PatrycjaD @ 13/07/2013, 18:16)
*

Raczej sto razy lepszy, a nie równie dobry wink.gif

Tak w ogóle to szuka ktoś ogarnięty mieszkania w Poznaniu? Bo chyba jednak zdecyduję się na prawo, najwyżej przegram życie wink.gif prawdopodobnie będę tam we wtorek żeby złożyć dokumenty jak coś.
*

No AG to dość rozwijające studia - uczysz się analitycznego myślenia oraz ekonomii/finansów/rachunkowości, także trochę z prawa i informatyki.
Miejsc pracy po tym jest perdyliard, a absolwentów mało bo limity są na 60 osób.
No i była przez 2 lata zamawiana, w tym roku już chyba nie, ale umowy z pracodawcami są wiążące.

Z 2 strony jeśli ktoś bardzo chce być prawnikiem, to sugerowałbym nastawić się na prawo podatkowe, ewentualnie jakieś specyficzne prawa np. energetyka - inaczej obudzi się z ręką w nocniku.
MSZ też ciekawy temat, ale to 2 języki trzeba znać perfect.
RT_NR
Z 2 strony jeśli ktoś bardzo chce być prawnikiem, to sugerowałbym nastawić się na prawo podatkowe, ewentualnie jakieś specyficzne prawa np. energetyka - inaczej obudzi się z ręką w nocniku.

A czy prawo to tylko zawody prawnicze? Co z mundurówką? Szczególnie teraz jak liczba wakatów wzrasta, bo wielu mundurowych odchodzi, a zainteresowanie troszkę mniejsze, ze względu na gorsze (lecz mimo wszystko dalej bardzo korzystne) kwestie związane z emeryturą. Wiadomo dobry adwokat zarobi więcej, ale emerytura nie wypłacana z ZUS-u i na takim poziomie, że przeciętny zjadacz chleba będzie mógł o takiej pomarzyć. cool.gif
PatrycjaD
Zdecydowałam, że idę na prawo. Po roku na UŁ będę starała się przenosić na Uwr jeśli mi się uda to może tam podejmę studia na drugim kierunku właśnie AG.
Raviel
QUOTE(PatrycjaD @ 14/07/2013, 9:58)
Zdecydowałam, że idę na prawo. Po roku na UŁ będę starała się przenosić na Uwr jeśli mi się uda to może tam podejmę studia na drugim kierunku właśnie AG.
*

Bez sensu.
Nie wyrobisz i nic z tego nie będzie.
Albo robisz jeden kierunek / branże konkretnie, albo wszystko po łebkach i nic z tego nie ma.

A czy prawo to tylko zawody prawnicze? Co z mundurówką?

A to w mundurówce, pracują tylko ludzie po prawie? rolleyes.gif
RT_NR
Nie, ale np. w Straży Granicznej absolwenci prawa (jedyny kierunek z ułatwieniami poza prawem, to informatyka) mają skrócony proces rekrutacji. W WSO we Wrocławiu absolwenci prawa mogą iść na studium do ŻW, zaś do policji (choć tą formacją nie jestem zainteresowany, więc nie sprawdzałem szczegółowo) prawo to kierunek dający najwięcej punktów przy rekrutacji. Pomijam inne służby typu ABW, AW, SWW, SKW, gdzie absolwenci prawa również mają większe szanse na zatrudnienie.
Raviel
Do Straży to nie czasem jakieś bezpieczeństwo wewnętrzne czy narodowe?
Zresztą dunno, nie ogarniam za bardzo mundurówek, ale mój znajomy, który chce pracować w policji ( tak jak jego ojciec ) poszedł na AWF twierdząc, że po tym będzie łatwiej.
RT_NR
Właśnie sprawdziłem i do SG poszukiwane są osoby po prawie, administracji, informatyce, czy po filologiach. Co ciekawe aplikacje prawnicze są również ważnym elementem, ale to zależy od oddziału. Niemniej bezpieczeństwo wewnętrzne, czy też narodowe nie pojawia się nigdzie.
Zaś jeśli chodzi o policję:
"Osoby z wyższym wykształceniem otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji (wyższe prawo, ekonomia, administracja, informatyka - 18 pkt, wykształcenie wyższe inne - 14 pkt, licencjat, inżynier - 12 pkt, średnie - 10 pkt)."
Tak więc po AWF wcale nie będzie miał łatwiej. wink.gif
Raviel
AWF - testy sprawnościowe.
dexterro
Co do mundurówek to można jeszcze iść po prawie na studium oficerskie (8,5 miecha bodajże), jeśli jest się sprawnym fizycznie to można tam uderzać - pewność zatrudnienia, drugim Rockefellerem może nie będziesz, ale przy dzisiejszej sytuacji na rynku na pewno nie ma co narzekać no i fajna emeryturka, nawet pomimo nowych przepisów.
RT_NR
QUOTE(Raviel @ 14/07/2013, 17:04)
AWF - testy sprawnościowe.
*

Tak, ale ze zdaniem testów osoba sprawna fizycznie problemów nie będzie miała. wink.gif A sprawność fizyczną można sobie wyrobić niekoniecznie na AWF. wink.gif

Co do mundurówek to można jeszcze iść po prawie na studium oficerskie (8,5 miecha bodajże), jeśli jest się sprawnym fizycznie to można tam uderzać - pewność zatrudnienia, drugim Rockefellerem może nie będziesz, ale przy dzisiejszej sytuacji na rynku na pewno nie ma co narzekać no i fajna emeryturka, nawet pomimo nowych przepisów.

To akurat zależy gdzie, bo w WSO po prawie jest chyba tylko roczne studium oficerskie do ŻW. Wiadomo, dobry adwokat zarobi więcej, ale dla niektórych praca w kancelarii jest nudna - mundurówka to dobre wyjście dla tych aktywnych, a i oficer sporo zarobić może. wink.gif
dexterro
QUOTE(RT_NR @ 14/07/2013, 16:45)
Wiadomo, dobry adwokat zarobi więcej, ale dla niektórych praca w kancelarii jest nudna - mundurówka to dobre wyjście dla tych aktywnych, a i oficer sporo zarobić może. wink.gif
*

Tylko ilu będzie tych 'dobrych adwokatów' przy dzisiejszym zatrzęsieniu na rynku? To raczej marzenie ściętej głowy... już teraz jest niezła lipa, a pamiętaj, że ci, którzy robili aplikację już po otwarciu dopiero zaczną wchodzić na rynek. Naprawdę jeżeli komuś niestraszny wysiłek fizyczny to powinien tam próbować - masz jakąś pewność, że Cię nie wywalą z dnia na dzień, dostajesz już na dzień dobry nienajgorszą pensję (coś około 3k jak dobrze znalazłem, znajdź mi aplikanta, który tyle dostaje), nie robisz za murzyna i sama robota też mniej stresująca.
RT_NR
Dlatego idąc na prawo myślę właśnie o mundurówce, nie mam zamiaru brać udziału w wyścigu szczurów. smile.gif
PrawoHelpMe
orientuje sie ktos do ktorej godziny w czwartek do lodzi papiery trzeba dowiezc?
sQuare
QUOTE(PrawoHelpMe @ 15/07/2013, 8:27)
orientuje sie ktos do ktorej godziny w czwartek do lodzi papiery trzeba dowiezc?
*

14-17, ale zawsze można też wysłać i wtedy decyduje data stempla pocztowego (18.07)
aljubarotta
QUOTE(sQuare @ 15/07/2013, 10:29)
QUOTE(PrawoHelpMe @ 15/07/2013, 8:27)
*

14-17, ale zawsze można też wysłać i wtedy decyduje data stempla pocztowego (18.07)
*

Stempla? W Poznaniu liczy się data przyjęcia dokumentów, co moim zdaniem jest tragiczne.
sQuare
We Wrocławiu też niestety, co szczególnie w drugiej turze jest bezsensowne, bo trzeba chyba wysłać kurierem żeby doszły w te 2 dni. W Łodzi ktoś widocznie myśli i czekają jeszcze tydzień od 18.07 na wysłane dokumenty, do tego faktycznie decyduje data stempla więc bardzo rozumnie do tego podchodzą.
aljubarotta
QUOTE(sQuare @ 15/07/2013, 10:39)
We Wrocławiu też niestety, co szczególnie w drugiej turze jest bezsensowne,  bo trzeba chyba wysłać kurierem żeby doszły w te 2 dni. W Łodzi ktoś widocznie myśli i czekają jeszcze tydzień od 18.07 na wysłane dokumenty, do tego faktycznie decyduje data stempla więc bardzo rozumnie do tego podchodzą.
*

Polecony priorytet styknie, ale z drugiej strony po co nerwy tracić. Potem to już jest musztarda po obiedzie, względnie można złożyc wniosek o przywrócenie terminu z przyczyn niezaleznych
sQuare
Dokładnie. Ja mam do Wrocławia z 600 km także wolę nie ryzykować i zdecydowałem sie już na UŁ, poziom co najmniej równie dobry a przynajmniej bez nerwów z dokumentami.
dexterro
Ja jutro sobie robię wycieczkę krajoznawczą do Poznania biggrin.gif
aljubarotta
QUOTE(dexterro @ 15/07/2013, 11:06)
Ja jutro sobie robię wycieczkę krajoznawczą do Poznania  biggrin.gif
*

O, ja jutro też, jako że zmieniam kurs na MISH wink.gif
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.