Bibliografia Persji - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Pomoc > Starozytność Pomoc
Verterus
Witam,poszukuję całej ogólnie dostępnej literatury o imperium Perskim.
Net_Skater
A sprawdziles Baze Bibliograficzna ????
Verterus
Tak,ale nie znalazłem nic konkretnego,przekroje bardziej.Poszukuje konkretnych pozycji ksiażkowych.
szapur II
Po polsku nie jest ogromna, owszem w kongresowych, ale powiem tak - bibliografii starożytniczych, w tym także Persji, szuka się w wielu miejscach, tak żeby samemu wykonać robotę, a nie żeby ktoś za nas. Tu nawet nieokreślono, o jaki okres w dziejach Iranu się rozchodzi... Widzę przyszłość, katalogi on-line lub fizyczne takich instytucji jak biblioteki i to te bardziej naukowe pomogą.
Verterus
Szukałem wszędzie ale nic konkretnego nie znalazłem.Najbardziej intersuje mnie okres za panowania dynastii Achemidów.
Menelik II
Po polsku czy w innycy językach też może być?

Składanek "Historia Persji" t. I
Olmstead "Dzieje imperium perskiego"
Krasnowolska "Historia Iranu"
szapur II
Ten ostatni tom pod red. A. Krasnowolskiej, odpowiednią partię dla Achemenidów napisał M. Olbrycht. Niedawno jeszcze wyszła taka książka poświęcona mennictwu namiestników - J. Bodzek, Ta satrapika nomizmata. Mennictwo satrapów w okresie panowania Achemenidów (ok. 550-351. p.Chr.), Kraków 2012.
Poza tym dobrze sięgnąć po opracowania kultury i religii, i tutaj sporo po polsku napisała Maria Składankowa. Jeśli chodzi o sztukę to też zob. prace Barbary Kaim, no i podręcznik J. Śliwy, tyle że ten odnosi się do całego Bliskiego Wschodu.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.