Metody uczenia sie historii - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
Princeps
Witam.

Jak najlepiej uczyć się historii ? Moją dotychczasową metodą była nauka wszystkiego na pamięć, ale najbardziej irytuje mnie to, że po jakimś czasie tego zapominam. Znacie jakieś inne sposoby uczenia się historii , które byłyby szybsze i bardziej efektywne ? Czy historii można się uczyć żeby zapamiętać coś ,, raz na zawsze'' ?
JanKazimierzWaza
Historii nie można wkuwać, trzeba się nią interesować a to znaczy dużo czytać. Wtedy wiedza sama się uporządkuje
DashingShooterH7
Tak jak pisał JKW trzeba dużo czytać i o niej dyskutować. Ja osobiście czasem również zapomnę jakiejś daty, ale wtedy staram się ją po prostu bardziej przyswoić. I zagłębić się w temacie. Historia to taka nauka, że niektóre okresy są dla nas ciekawsze i szybciej przyswajamy wiedzę, ale są takie, które nam nie pasują. Mi np. nie odpowiada starożytność i trudniej mi wszystko z niej zapamiętac, ale się staram.
Princeps
Mój problem polega na tym, że chcę się nauczyć na pamięć, słowo w słowo to co mam w książce.
JanKazimierzWaza
Nie ma szans. Historia to zbyt rozległa dziedzina wiedzy
MisterGrudka
Tłumacz sobie historie w sposob przesmiewczy, kolokwialny, tak mozna szybko sie nauczyc.
Np zamiast Adolf Hitler - Adi
Józef Stalin - Józuś
Interpretuj wedlug siebie wydarzenia
Np Konferencja w Monachium (1938)
to pokojowe zajecie Czech i Moraw przez Adiego a ze Słowacji utworzenie przydupasa

przydupasa
Z takim slownictwem to nie tutaj.
Ostrzezenie.
Moderator N_S
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.