Huzarzy rosyjscy z Ostroleki w 1863 r. - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > POLSKA W NIEWOLI > Powstanie styczniowe
Gandalf de Grey
Salvete,

W rmamach opisu potyczki pod Laczka 22/05/1863, wspomniany jest udzial szwadronu huzarow z Ostroleki na siwych koniach.
Czy ma ktos moze pojecie ktory to byl pulk?
Czy mogl to byc I-go lejb gwardii pułku huzarów grodzieńskich?

Pozdrawiam,

Gandalf de Grey
kontousuniete170817
Mógł to również być Jelizawietgradzki pułk huzarów. Sprawdzę.

Mam historie prawie wszystkich jednostek rosyjskich biorących udział w walkach roku 1863.
kontousuniete170817
QUOTE(Gandalf de Grey @ 31/07/2017, 15:25)
Salvete,

W rmamach opisu potyczki pod Laczka 22/05/1863, wspomniany jest udzial szwadronu huzarow z Ostroleki na siwych koniach.
Czy ma ktos moze pojecie ktory to byl pulk?
Czy mogl to byc I-go lejb gwardii pułku huzarów grodzieńskich?

Pozdrawiam,

Gandalf de Grey
*

Ostrołęka była podporządkowana Płockiemu Oddziałowi Wojennemu.
W skład tej jednostki administracyjnej wchodziły wojska 6 dywizji piechoty [z wyłączeniem 24 Symbirskiego pułku piechoty - ten został przeniesiony do Augustowskiego Oddziału Wojennego], z 21 Muromskiego pułku piechoty III baon stacjonował w Warszawie. Więcej na moim blogu: http://gatczyna.blogspot.com/2014/03/armia...b-1863-6-i.html
Z formacji kawalerii POW posiadał jedynie 18 Doński pułk kozaków.

Zaś w Ostrołęce po koncentracji sił stacjonowały [ale to dane za styczeń]: Piechota; 10 liniowa rota piechoty z III baonu, roty strzelców 2 i 3 z 22 Niżegorodzkiego pułku piechoty. Kawaleria; 4 sotnia 18 Dońskiego pułku kozaków. Artyleria; 4 działa.

Co do majowej potyczki pod Łączką, napiszę coś więcej niebawem.
kontousuniete170817
Więcej informacji nie znalazłem. Tzn. nie mam czasu na grzebanie po rosyjskich opracowaniach.
Gandalf de Grey
Mimo wszystko dziekuje.

Byc moze, przy okazji kiedys znajdziesz jakas informacje, ktory z pulkow huzarskich mial siwe konie...
Ale to tak przy okazji.
:-)
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.