Kremacja ofiar Hiroshimy i Nagasaki - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > II WOJNA ŚWIATOWA > Masowe wyniszczenia
mehas12
Cześć, mam pytanie. Po wybuchach bomb w Hiroszimie i Nagasaki, dokonywano masowych paleń śmiertelnych ofiar wybuchów. Potrzebuję informacji, kto dokonywał tych kremacji? Czy dokonywało tego wojsko, a jeśli tak, to czy dokonywali tego w jakiegoś rodzaju skafandrach (bez nich?) ? Jak transportowano ciała? Może ktoś wie jak wyglądał ten cały proces lub widać to na fotografiach?
pzdr.
poldas372
Czytałem niegdyś wspomnienia jezuity, ojca Pedro Arrupe pt. "Japonia której nie znamy.
Jest w tej książce obszerny rozdział na temat jego pomocy poparzonym Japończykom (ten jezuita był lekarzem).
Jest też wzmianka o paleniu zwłok, ale przez kogo, nie pamiętam.
Książka jest łatwo dostępna w formie ebooka.
Alexander Malinowski 3
QUOTE(poldas372 @ 23/04/2017, 11:49)
Czytałem niegdyś wspomnienia jezuity, ojca Pedro Arrupe pt. "Japonia której nie znamy.
Jest w tej książce obszerny rozdział na temat jego pomocy poparzonym Japończykom (ten jezuita był lekarzem).
Jest też wzmianka o paleniu zwłok, ale przez kogo, nie pamiętam.
Książka jest łatwo dostępna w formie ebooka.
*


Jest na yt dokumentalny film BBC ba temat skutków bombardowań oparty na materiałach wstrzymanych przez amerykańska cenzurę. Z szokujących szczegółów pamiętam, żeby tłumy ciężko opatrzonych ludzi, którzy szukali schronienia w rzece przepływającej przez miasto.
Jak znajdę to wkleję linka.
poldas372
Coś zacytuję ze wspomnianej książki;
"W ciągu następnych kilku dni procesje pogrzebowe przechodziły koło naszego domu od rana do nocy, zabierając zmarłych do małej doliny w pobliżu. Tam, w sześciu miejscach, palono martwych. Ludzie przynieśli własne drewno i sami robili kremację. Ojciec Luhmer i ojciec Laures znaleźli martwego człowieka w pobliskim domu, w którym już się narastał i wydobywał straszliwy zapach. Przywieźli go do tej doliny i spalili go. Nawet późno w nocy mała dolina była oświetlona przez płomienie pogrzebowe."
Gajusz Mariusz TW
Może nasz Tajny Agent pomoże jak zobaczy wątek.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.