Quiz: rozpoznaj kadr z filmu - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia sztuki > SZTUKA NOWOCZESNA > Kino i telewizja
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Adrian Mole
Przeglądałem ostatnio różne fora internetowe i zauważyłem konkurs w którym były bardzo proste zasady: jeden użytkownik wrzucał jakiś screen z filmu i chodziło aby odgadnąć tytuł. Coś bardzo podobnego to tematu "Rozpoznaj Fotke". Chce spytać czy wogóle chcecie sie w coś takiego bawić????
Bo jeśli nie to ja nawet nie bede zaczynał.
A gdzie indziej to robic jak nie w subforum "Kultura".
Jeśli uważacie to za dobry pomysł to ja zaczne.

P.S. to moze być naprawde fajny konkurs
Konstanthinos
No to dawaj!
Adrian Mole
Na początek łatwiutkie zeby to jakoś rozkręcić smile.gif
Konstanthinos
"Amityville" Andrew Douglasa.
Adrian Mole
Dobrze ale nie bedziemy w dwóch zgadywać biggrin.gif
Moze z biegiem czasu to sie rozkręci confused1.gif
Dawaj!!!
Konstanthinos
Proszę bardzo:

(jak za małe to postaram się coś większego znaleźć, choć dla znawców to powinno być dość łatwe)
Adrian Mole
"Cobra" ???
Konstanthinos
Niestety nie.
pan_L.
Można prosić trochę większe? Bo jakoś znajomo to mi wygląda, ale nie mogę skojazyć
kumush
"Kontrolerzy"...nie mogę powiększyc, ale coś mi się zdaje, że to mój ukochany filmik smile.gif
Filip II
Również chetnie się pobawie ;] Tylko wklejajcie większe zdjęcia
Konstanthinos
Te jest ostatnie które posiadam, i niestety, nie większe.
Podpowiem że ten pan na nim to Sylvester Stallone. W tym filmie poważną rolę grał też Rutger Hauer.
Filip II
Cały czas to zdjecie jest małe ;] Zamiast załączać obraz do posta, daj link.
Konstanthinos
Podpowiem: w tytule tego filmu jest nazwa pewnego ptaka...

Więcej zdjęć nie dam, bo nie mam. Linków też, bo to by było za łatwe.
pan_L.
Tyle podpowiedzi to już łatwo odgadnąć. Zapewno chodzi o "Night hawk" (nocny jastrząb ), czyż nie? wink.gif
Konstanthinos
Tak jest, nareszcie ktoś odgadł. Zadawaj!
craft
jak nikt nie chce to ja cosik łatwiutkiego zadam smile.gif
Konstanthinos
"Patriota". Ale to Pan L. powinien zadawać!!!
Ludwik Götten
Kto jest reżyserem i jak brzmi tytuł tego słynnego filmu.


[attachmentid=2983]





Pozdrawiam
Filip II
Film nazywa się Blow up, a reżyserem jest Michelangelo Antonioni
Ludwik Götten
Tak jest ! Chodziło o "Powiekszenie" Antonioniego.

Czekamy na Twoje pytanie Filipie !
Eumenes
Dobrze - teraz będzie łatwo - jeden z najpiękniejszych filmów w historii.
Ludwik Götten
"Lecą Żurawie" Michaiła Kałatoziszwili
Eumenes
Oczywiście, szkoda, że obecnie prawie nie do dostania film. Widać wysoki poziom znajomości filmów radzieckich na forum smile.gif, co cieszy.
Ludwik Götten
Inny piękny film:


[attachmentid=2990] [attachmentid=2991] [attachmentid=2992]




Proszę o podanie tytułu i nazwiska reżysera.
craft
morze to skrzydlaty wędrowiec ?? jedyne co mi sie ze skrzydłami kojarzy
Crassus
Zdjęcia kojarzą mi się z fabułą "Nieba nad Berlinem" Wendersa, ale nie widziałem tego filmu wieć nie wiem czy się nie wygłupię. Pdr. Cr.
Ludwik Götten
Zgadza się Crassusie !

Twoja kolej.

Pozdrawiam
Ludwik Götten
Crassus
To może trochę rozszerze quiz(no chyba że jest to nielegalne, wtedy krzyczcie smile.gif )

Podajcie 3 tytuły filmów tego człowieka
Ludwik Götten
Ten człowiek to Derek Jarman.

Widziałem tylko "Caravaggia" (1986).
Inne filmy to np. "Ogród" (1990), "Jubileusz" (1977).
Crassus
Zgadza się Ludwiku! Twoje pytanie!

Pozdr.
Crassus
Ludwik Götten
Jim Jarmusch zatrudniał już kilka razy nieprofesjonalnych aktorów, do ich grona nalezy dwójka przedstawionych na zdjeciu panów. Proszę o podanie ich nazwisk i tytułu filmu, w którym grają.


[attachmentid=2997]
Crassus
To oczywiście w "Kawie i papierosach" Iggy Pop i Tom Waits.
Ludwik Götten
Crassusie jesteś chodzącą wideoteką ! Masz rację to Iggy Pop i wielki Tom Waits w "Kawie i Papierosach".

Teraz Ty.

Pozdrawiam
Crassus
A więc co łączy te dwa filmy, i jakie są ich tytuły?

craft
pierwszy to chyba w 80 dni dookoła świata ale drugi nie widze
Necrotrup
Ekranizacje powieści Verne'a?
craft
drugi to chyba działa z Nawarone ale co wspólnego moze to ze maja zadanie do wykonania i maja mało czasu ?
Filip II
I tu i tu gra David Niven ?
Crassus
Filip oczywiście ma racje, ponieważ w jednym i drugim gra David Niven, to że miał w obu mało czasu to pojęcie względne. Przecież 80 dni to kawał czasu wink.gif Choć następnym razem nawet jak już ktoś podał cząstkową odpowiedź to podawajcie ją również bo w ten sposób Filip odpowiedział na pół pytania. Ale ponieważ wszystko jasne to pytanie jest Filipa. Pozdrawiam
Crassus
Filip II
Kim jest ten Pan, jakie nakręcił filmy(przynajmniej dwa), i jakie dostał nagrody ( przynajmniej jedeną ).
user posted image
Jak za trudno to podpowiem wink.gif
Adrian Mole
To jes Andrzej Żuławski???
Nakręcił---"Wierność"
"Borys Godunov"

Nagroda Specjalna Jury i Nagrodą publiczności na MFF w Montrealu 1984
Filip II
Nie, to nie jest Andrzej Żuławski.
Pan który jest na zdjęciu jest Polakiem i robi filmy eksperymentalne ( jest w tym najlepszy w Polsce ;] )
Filip II
Powiem jeszcze więcej - dostał oscara. I już wszystko powinno być jasne.
Eumenes
Zbigniew Rybczyński? Nakręcił:
1972
KWADRAT (Square) - 35mm film krótkometrażowy, 4:40, PWSFTviT Łódź
TAKE FIVE - 35mm film krótkometrażowy, 3:36, PWSFTviT Łódź
1973
PLAMUZ (Music Art) - 35mm film krótkometrażowy, 9:38, SMFF Se-Ma-For Łódź
1974
ZUPA (Soup) - 35mm short film krótkometrażowy, 8:22, SMFF Se-Ma-For Łódź
1975
NOWA KSIĄŻKA (New Book) - 35mm film krótkometrażowy, 10:26, SMFF Se-Ma-For Łódź
LOKOMOTYWA (Locomotive) - 35mm film krótkometrażowy, 9:38, SMFF Se-Ma-For Łódź
ŚWIĘTO (Holiday) - 35mm film krótkometrażowy, 9:38, SMFF Se-Ma-For Łódź
1976
OJ! NIE MOGĘ SIĘ ZATRZYMAĆ! (Oh, I Can't Stop!) - 35mm film krótkometrażowy, 10:07, SMFF Se-Ma-For Łódź
WEG ZUM NACHBARN (Way To Your Neighbor) - 35mm film krótkometrażowy, 2:30, SMFF Se-Ma-For Łódź, Wiedeń
1977
PIĄTEK - SOBOTA (Friday - Saturday)- 35mm film krótkometrażowy, 3:00 , SMFF Se-Ma-For Łódź
1979
MEIN FENSTER (Moje okno - My Window) - 35mm film krótkometrażowy, 2:26, Wiedeń
1980
TANGO - 35mm film krótkometrażowy, 8:14, SMFF Se-Ma-For Łódź
MEDIA - 35mm film krótkometrażowy, 1:36, SMFF Se-Ma-For Łódź
SCENY NARCIARSKIE Z FRANZEM KLAMMEREM (Ski Scenes with Franz Klammer) - 35mm dokumentalny film, we współpracy z Bogdanem Dziworskim, WFO Łódź i Signal Film, Wiedeń
1981
WDECH-WYDECH (Inhale-Exhale) - 35mm paradokumentalny film, 30 min, we współpracy z Bogdanem Dziworskim, SMFF Se-Ma-For Łódź, dla TVP
1984
SIGN OF THE TIMES - teledysk muzyczny, wykonawca GRANDMASTER FLASH, 4:25, Elektra/Asylum Records
THE REAL END - teledysk muzyczny, wykonawca RICKIE LEE JONES, 4:47, Warner Bros.
ALL THAT I WANTED - teledysk muzyczny, wykonawca BELFEGORE, 4:15, Elektra Records
DIANA D - teledysk muzyczny, wykonawca CHUCK MANGIONE, 4 min, CBS Records
CLOSE TO THE EDIT - teledysk muzyczny, wykonawca ART OF NOISE, 4:30, Island Records
THE DISCREET CHARM OF THE DIPLOMACY - eksperymentalne, krótkie video, 2:56, The NEW SHOW NBC TV
THE DAY BEFORE - eksperymentalne, krótkie video, 1:38, The NEW SHOW NBC TV
1985
LOSE YOUR LOVE - teledysk muzyczny, wykonawca BLANCMANGE, 3:54, Warner Bros.
ALIVE AND KICKING - teledysk muzyczny, wykonawca SIMPLE MINDS, 5:25, A&M Records
ULTIMA BALLO - teledysk muzyczny, wykonawca ANGEL AND MAIMONE, 4:50, Virgin Records
MIDNIGHT MOVER - teledysk muzyczny, wykonawca ACCEPT, 3:10, Epic Records
MINUS ZERO (Mmniej niż zero)- teledysk muzyczny, wykonawca LADY PANK, 3:55, MCA Records
SHE WENT POP - teledysk muzyczny, wykonawca I AM SIAM, 4:10, Columbia Records
HOT SHOT - teledysk muzyczny, wykonawca JIMMY CLIFF, 3:55, CBS Records
P-MACHINERY - teledysk muzyczny, wykonawca PROPAGANDA, 3:45, Island Records
WHO DO YOU LOVE - teledysk muzyczny, wykonawca BERNARD WRIGHT, 4:15, Capitol Records
1986
IMAGINE - eksperymentalny film HDTV, 4:20, muzyka: JOHN LENNON, Rebo/Rybczynski Production
CANDY - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca CAMEO, 4:20, Polygram Records, Rebo Production
THE ORIGINAL WRAPPER - teledysk muzyczny, wykonawca LOU REED, 4:40, RCA Records
I CANT THINK ABOUT DANCING - teledysk muzyczny, wykonawca MISSING PERSONS, 4 min, Capitol Records
SEX MACHINE - teledysk muzyczny, wykonawca FAT BOYS, 4 min, Tin Pan Apple/Sutra Records
ALL THE THINGS SHE SAID - teledysk muzyczny, wykonawca SIMPLE MINDS, 4:15, Virgin Records
HELL IN PARADISE - teledysk muzyczny, wykonawca YOKO ONO, 3:30, OnoVideo/Polygram Records
STEREOTOMY - teledysk muzyczny, wykonawca ALAN PARSON'S PROJECT, 4:10, Arista Records
OPPORTUNITIES - teledysk muzyczny, wykonawca PET SHOP BOYS, 3:40, EMI Records
1987
LET'S WORK - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca MICK JAGGER, 4:05, CBS Records
WHY SHOULD I CRY? - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca NONA HENDRYX, 4 min, EMI Records, Rebo Production
KEEP YOUR EYE ON ME - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca HERB ALPERT, 5:15, A&M RECORDS, Rebo Production
STEPS (SCHODY)- eksperymentalne video/35mm film, 26 min, Zbig Vision, KCTA-TV(PBS), Channel Four
I AM BEGGING YOU - teledysk muzyczny, wykonawca SUPERTRAMP, 4 min, A&M Records
TIME STANDS STILL - teledysk muzyczny, wykonawca RUSH, 3:30, Polygram Records
SOMETHING REAL - teledysk muzyczny, wykonawca MISTER MISTER, 4:10, BMG Music
DRAGNET 1987 - teledysk muzyczny, wykonawca ART OF NOISE, 3 min, Chrysalis Records
1988
FLUFF - czołówka video, 1:47, HDTV, RAI-TV
THE DUEL - a tribute to G.Melies, 4:08, HDTV, Telegraph,
BLUE LIKE YOU - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca ETIENNE DAHO, 3:41, Virgin Records
THE FOURTH DIMENSION - eksperymentalny film - 35mm/video, 27 min, Zbig Vision, RAI III, Canal+ i KTCA-TV(PBS)
1989
CAPRICCIO NO.24 - eksperymentalny film HDTV, 6:18, TVE's The Art of Video
YOU BETTER DANCE - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca THE JETS, 3:34, MCA Records
COWBELL - HDTV teledysk muzyczny, wykonawca TAKESHI ITOH, 4 min, CBS Records
GMF Groupe - promo, 2:03, HDTV, Zbig Vision i Ex Nihilo
1990
THE ORCHESTRA (ORKIESTRA)- HDTV długi film, 57:11, Zbig Vision i Ex Nihilo, koprodukcja NHK, Canal+ i PBS Great Performances.
1991
MANHATTAN - eksperymentalny film HDTV, 28 min, Zbig Vision i NHK Enterprises USA, Inc.
WASHINGTON - eksperymentalny film HDTV, 28 min, Zbig Vision i NHK Enterprises USA, Inc.
VH-1 JINGLES - promo, 0:46, HDTV for VH-1
1992
KAFKA - HDTV długi film, 52:16, Telemax, Les Editions Audiovisuelles
CURTAINS - czołówka dla Tonight Show, 0:34, HDTV, NBC TV


nakręcone w 1980 Tango. Film ten zdobył Grand Prix, Nagrodę Fipresci, Nagrode FICC w Oberhausen w 1981, Nagrodę specjalna Huesca 1981, Grand Prix w Annecy 1981, I Nagrodę w Tampere 1981 i wreszcie w 1982 Oscara za najlepszy krótki film animowany.

zajączek
Zbigniew Rybczyński.
Oscar w 1982 roku za film animowany "Tango" z 1980 roku.
Filip II
Dokładnie.
Eumenes był o minute szybszy wink.gif
Eumenes
Ten film stworzył legendę widocznej na zdjęciu aktorki, ale tak naprawdę pamięta się z niego jedną scenę, jedną z najbardziej erotycznych w historii kina.

Podaj: film, aktorkę, co to za scena i jaka piosenka jest podczas niej śpiewana.
Ludwik Götten
Chodzi oczywiście o "Gilde" i słynną scene zdejmowania rękawiczki przez Rite Hayworth. A piosenka to "Put the Blame on Mame".
Eumenes
Dobrze, Ludwiku! Podobno ta rękawiczka jest najsłynniejszym fetyszem w historii kina.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.