Egiptologia na UW (Warszawa) - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
deviante
Witam.Chciałam sie dowiedzieć czy w POlsce można studiować Egiptologię.Jesli tak to gdzie? Dziękuje i pozdrawiam
Theodorus
Chyba na każdym instytucie archeologicznym można zajmować się Egiptem. Przynajmniej na UW nie ma problemu.

http://www.adiutrix.za.pl
deviante
No tak.Jednak bede musiała zorganizować za pare lat wjazd do Warszawy.Bo na UJ cięzko będzie się dostać.
Andrzej
Na UMK jest antyczna, ale nie orientuję się jaki procent zajęć poświęcony jest Egiptowi.
kan240
Zawsze lubiłem starożytny Egipt, jest to jeden z moich ulubionych działów historii. Z tego powodu chciałbym studiować egiptologię. Czy wiecie może czy trudno się dostać na te studia? Jakie są możliwości pracy po egiptologii?
Marthinus
Pytasz się o te studia na UW?
kan240
Tak, chodzi mi o Warszawę. Chyba nie ma nigdzie indziej w Polsce tego kierunku.
Szklarz
QUOTE
Jakie są możliwości pracy po egiptologii?

Na egiptologów nie ma za dużego zapotrzebowania w społeczeństwie, dodatkowo to dość ciasna dyscyplina, więc z pracą w zawodzie delikatnie mówiąc może być ciężko. Ewentualnie możesz po studiach zostać pogodynką, jak Jarosław Kret tongue.gif.
Marthinus
Egiptologia na UW jest kierunkiem ściśle językoznawczym, po którym nie masz żadnych uprawnień, które przysługują archeologom.
Zdecydowanie lepiej pójść na archeologię UW i wybrać potem specjalność związana z Bliskim Wschodem i Egiptem. Nauka języka jest tam w programie studiów, potem zawsze można to pogłębić we własnym zakresie. Oczywiście wybór archeologii oznacza, że będziesz musiał zrobić pełen kurs łącznie z archeologią pradziejową, klasyczną czy prekolumbijską.
kan240
Czyli aby zostać archeologiem w Egipcie wystarczy skończyć zwykłą archeologię?
Marthinus
Tak.
Tak jak pisałem - ten kierunek to studia filologiczne. Zresztą jak byłem na wykopaliskach w Egipcie to z tego co mówiły mi osoby z UW chętnych nie ma zbyt wielu a nabór nie jest prowadzony co rok.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.