Licencjat z ekonomii a doktorat z historii - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
sarmackibizantysta
Witam pasjonatów historii smile.gif
Swoje pytanie kieruję przede wszystkim do osób związanych ze studiami doktoranckimi. W październiku zaczynam drugi rok studiów I stopnia na kierunku społecznym (ekonomia). Tą dziedziną nauki również się interesuję, lecz traktuję ją bardziej jako wybór z rozsądku - to historia pozostała mą największą pasją. Czy, w przypadku podjęcia przeze mnie za 2 lata studiów magisterskich z historii istnieje możliwość dostania się po nich na studia doktoranckie (oczywiście, musimy przyjąć optymistyczne założenie wysokiej średniej i dobrze pisanej pracy magisterskiej). Czy licencjat z innego przedmiotu przekreśla szanse na doktorat?
Pozdrawiam, życzę miłej Niedzieli i liczę na wyczerpujące odpowiedzi smile.gif
Marthinus
W niczym nie przekreśla. W zasadzie przy odpowiednim zaprezentowaniu tego i połączeniu z zajęciem się np historią gospodarczą może wręcz stanowić dodatkowy atut.
sarmackibizantysta
Dzięki za odpowiedź! :)Oczywiście, to jest tylko z jeden wariantów branych przeze mnie pod uwagę (i to w dodatku nieco "egzotyczny"). Jestem wdzięczny za optymistyczną odpowiedź i fakt, ze reakcja na tym forum jest normalna - na innym portalu związanym z edukacją (nieważne który, nie chcę tu robić antyreklamy) stwierdzono z oburzeniem, że nie zasługuję na bycie studentem.
poldas372
Dlaczego tak uważano?
sarmackibizantysta
Nieważne, nie chcę tu się skarżyć biggrin.gif Po prostu, uznano to pytanie za niedorzeczne. Cóż, niektórzy nie wiedzą, że nie ma głupich pytań, lecz są głupie odpowiedzi.
poldas372
Marthinus ładnie rzecz ujął - Historia gospodarcza.
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.