Amunicja karabinowa - T. Łukaszewski - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki o tematyce militarnej > Wydawnictwo NapoleonV > Publikacje przekrojowe
wysoki
Witam!

Zapraszam Szanownych Forumowiczów do dyskusji o książce Tadeusza Łukaszewskiego pt. Amunicja karabinowa.





Praca została zapowiedziana na 18 maja.
wysoki
Spis treści, przykładowe strony z ilustracjami i tekstem: http://napoleonv.pl/opis/8733594/amunicja-karabinowa.html .

Darth Bane
Z racji tego, że jestem myśliwym amunicja karabinowa bardzo mnie interesuje. Sporo na ten temat czytam. IMHO wydanie książka Tadeusza Łukaszewskiego pt. "Amunicja karabinowa" wydaje się całkowicie chybione, chyba żeby ktoś chciał się dowiedzieć jakie zdanie na ten temat miał Pan Tadeusz Łukaszewski piszący w II R.P. Istnieje szereg książek, które traktują o tym temacie a historia opisana w nich nie kończy się na Wielkiej Wojnie tylko współcześnie. Sam używam m.in. naboju systemu "Mauser" 8 x 57 JS (7,92 × 57 mm Mauser) opisanego przez Autora i standardowego dla W.P. II R.P. - nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem opisu historii jego powstania w książkach współczesnych. "Dodatek" w tych książkach stanowi w tym przypadku wszelka balistyka w tym celu dla różnego rodzaju pocisków (tak współczesnych Autorowi jak i nowych)wykorzystywanych w systemie. Podsumowując - nie wiem dla kogo i po co wydano tę książkę.
wysoki
QUOTE
Podsumowując - nie wiem dla kogo i po co wydano tę książkę.

Przyznam, że nie znam się na tym, ani też nie znam rzeczonej pracy, ale korzystając z pewnych porównań być może nie tyle dla osób dzisiaj strzelających, co dla tych, którzy interesują się jak kiedyś strzelano. Tak jak wydaje się prace o dawnej broni dla zainteresowanych jak wtedy działała, dla rekonstruktorów i choćby dla zainteresowanych hobbystów.
Czyli może na zasadzie - jak ktoś jest zainteresowany amunicją do broni współczesnej to czyta prace z okresu współczesnego, ale kiedy jest zainteresowany amunicją np. z XIX w. to może chętnie sięgnie po omawianą pracę?
Takie moje luźne przemyślenie.
Darth Bane
QUOTE(wysoki @ 29/04/2016, 12:14)
QUOTE
Podsumowując - nie wiem dla kogo i po co wydano tę książkę.

Przyznam, że nie znam się na tym, ani też nie znam rzeczonej pracy, ale korzystając z pewnych porównań być może nie tyle dla osób dzisiaj strzelających, co dla tych, którzy interesują się jak kiedyś strzelano. Tak jak wydaje się prace o dawnej broni dla zainteresowanych jak wtedy działała, dla rekonstruktorów i choćby dla zainteresowanych hobbystów.
Czyli może na zasadzie - jak ktoś jest zainteresowany amunicją do broni współczesnej to czyta prace z okresu współczesnego, ale kiedy jest zainteresowany amunicją np. z XIX w. to może chętnie sięgnie po omawianą pracę?
Takie moje luźne przemyślenie.
*



Być może, chociaż XIX wieczna też jest nieźle opisana....
Lannes1809
Drogi Darth Bane

Dla mnie wydano tą książkę smile.gif

Pozycja bardzo dobra

Zachęcam do zakupu
Darth Bane
QUOTE(Lannes1809 @ 15/05/2016, 23:10)
Drogi Darth Bane

Dla mnie wydano tą książkę smile.gif

Pozycja bardzo dobra

Zachęcam do zakupu
*



Jakieś uzasadnienie? Sam mam duży zbiór, jeśli
mam kupić kolejną muszę wiedzieć - dlaczego? smile.gif
Archanioł
QUOTE
Czyli może na zasadzie - jak ktoś jest zainteresowany amunicją do broni współczesnej to czyta prace z okresu współczesnego, ale kiedy jest zainteresowany amunicją np. z XIX w. to może chętnie sięgnie po omawianą pracę?


Akurat w tej pracy nie ma za dużo o amunicji XIX wiecznej. Jedyna zaleta tej książki to omówienie amunicji w okresie poprzedzającym i w trakcie PWS. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że jest ono często mocno pobieżne.
wysoki
Dostępny jest dodruk pracy: https://napoleonv.pl/amunicja-karabinowa
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.