Ogrody Sredniowiecza - Ogrody Klasztorne - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia powszechna > ŚREDNIOWIECZE > Średniowiecze ogólnie
Ogrody klasztorne
Witam, jeżeli post o zbliżonej tematyce juz się pojawił, bardzo przepraszam. Mając szacunek do ludzi zajmujących się, bądź pasjonujących hobbistycznie historią, chciałam prosić właśnie Was Forumowicze o pomoc, otóż potrzebuje opisu jeżeli ktoś ma to zdjęć sredniowiecznego cmentarza znajdującego się przy klasztorze (chodzi mi o wzór, ponieważ studiuje architekturę krajobrazu i potrzebuje inspiracji, oraz dokładnych wytycznych), przykładowych warzywnikow, wirydarzy oraz ogrodów opata. Najbardziej zależy mi jednak na cmentarzu, bowiem internet słabo mi pomaga (pewnie źle szukam), a literatura przedmiotowa związana z tym tematem, która była dostępna była zbyt ogolnikowa. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję za poświęcenie czasu na pomoc smile.gif
wysoki
Ze zdjęciami może być kiepsko, nie wiem czy jakieś się do naszych czasów zachowały wink.gif.

Może w takim razie jakieś rekonstrukcje, typu: http://imdeity.com/threads/project-monk.1935/

Zerknij do Kocha, Style w Architekturze albo np. Krassowskiego, Dzieje budownictwa..., tom 2.
Ogrody klasztorne
O, super, właśnie taka strona była mi potrzebna, jest tam na tyl, że już powinnam dać sobie radę smile.gif Dzięki wielkie, jesteś moim bohaterem <3
Varyag
QUOTE(Ogrody klasztorne @ 29/12/2015, 18:57)
przykładowych warzywnikow, wirydarzy oraz ogrodów opata. Najbardziej zależy mi jednak na cmentarzu, bowiem internet słabo mi pomaga  (pewnie źle szukam)...
*



Jest na to rada: walizka-> dworzec -> Dubrownik -> apteka franciszkanów wraz z wirydarzem, czynna od 1317 r.
w tym samym miejscu, a istniejąca od 1281 roku. smile.gif
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.