Wojna a działanie giełd - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Wybrane specjalizacje historii > HISTORIA GOSPODARCZA > Historia finansów, bankowości i pieniądza
Spartan10
Witam, Czy giełdy na świecie działały podczas wojen tych dużych IWŚ, IIWŚ oraz mniejszych konfliktów np jak Wojna w Wietnamie, czy były zamykane, czy były rekwirowane depozyty, akcje udziałowców? Najbardziej interesują mnie USA czy tam to funkcjonowało.
Beorn
QUOTE(Spartan10 @ 1/07/2015, 15:42)
Witam, Czy giełdy na świecie działały podczas wojen tych dużych IWŚ, IIWŚ oraz mniejszych konfliktów np jak Wojna w Wietnamie, czy były zamykane
*


I tak i nie. Podczas II wojny światowej polskie giełdy zostały zamknięte a później zlikwidowane, ale giełdy np. w USA działały (tak mi się wydaje). A czy akcje byłby rekwirowane? Nie wiem jak w innych krajach, ale można chyba przypuszczać, że w III Rzeszy Żydzi tracili swoje udziały.
Jerzy M
Tu można sprawdzić wykres, jak się kształtował amerykański indeks giełdowy Dow Jones zarówno w czasie I jak II wojny światowej, czyli notowania z ostatnich 100 lat:
http://www.macrotrends.net/1319/dow-jones-...istorical-chart
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.