Z podróży na Podkarpacie - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Wybrane specjalizacje historii > HISTORIA LOKALNA
karolz77
W niedziele po raz kolejny byłem pod Sanokiem u rodziny, ale zawsze jadąc samochodem rzuca mi się w oczy coś nowego i mam w związku z tym pytania.

1. Wracałem do Lublina drogą na Dynów, Przeworsk i Tarnopol i gdzieś właśnie w okolicach Przeworska była mieścina z cmentarzem, który był po obu stronach ulicy. Po prawej stronie w prawej części było wiele starych ciekawych mogił. Wiecie co to za miasto?

2. W okolicach miejscowści Manasterz była jakaś budowa, wszystko rozkopane. Nie wiecie co się tam buduje? Wiem, że tam były kiedyś jakieś prace archeologiczne ale to chyba nie to. Mnóstwo ciężarówek stało.
carantuhill
QUOTE(karolz77 @ 2/06/2015, 22:42)
W niedziele po raz kolejny byłem pod Sanokiem u rodziny, ale zawsze jadąc samochodem rzuca mi się w oczy coś nowego i mam w związku z tym pytania.

1. Wracałem do Lublina drogą na Dynów, Przeworsk i Tarnopol i gdzieś właśnie w okolicach Przeworska była mieścina z cmentarzem, który był po obu stronach ulicy. Po prawej stronie w prawej części było wiele starych ciekawych mogił. Wiecie co to za miasto?

2. W okolicach miejscowści Manasterz była jakaś budowa, wszystko rozkopane. Nie wiecie co się tam buduje? Wiem, że tam były kiedyś jakieś prace archeologiczne ale to chyba nie to. Mnóstwo ciężarówek stało.
*



Nie byłeś czasem w Gaciach?
karolz77
Chyba tak. Na pewno przejeżdżałem, tylko nie pamiętam gdzie co było. Nastepnym razem musze sobie zapisywać wink.gif Ale znaczy w Gci jest ten cmentarz czy wykopaliska?
kmat
Wykopki. Nazwa kultury przeworskiej jest właśnie od Gaci pod Przeworskiem.
Domen
QUOTE(kmat @ 3/06/2015, 16:29)
Wykopki. Nazwa kultury przeworskiej jest właśnie od Gaci pod Przeworskiem.


Przypomniał mi się skecz kabaretowy o nazwaniu bitwy z 1410 roku. Ten z Bździochami. smile.gif

Kultura gaciowska...
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.