Identyfikacja herbu - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Nauki Pomocnicze Historii > Heraldyka i Weksylologia
SztormPL
Witam!! Będę bardzo wdzięczny za identyfikacjie tego herbu:

http://zapodaj.net/d753c49255dca.jpg.html

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje:)
SztormPL
Jest to w ogóle coś autentycznego czy raczej fantazja twórcy? wink.gif
Ulfberht
Ciężko stwierdzić, możliwe, że jest to fantazja inspirowana herbem Lew III, jednak nie jestem pewny na 100%. Jeśli przedmiot na zdjęciu jest z terenów Polski, to herb ( jeśli jest prawdziwy ) jest zapewne pochodzenia kaszubskiego, ale to tylko mój typ. Jeśli Ci się chce, to możesz sprawdzić czy jest on gdzieś tutaj.
Chajrefont
To raczej bedzie fantazja tworcy. W tarczy to wyglada na lwa, ale w klejnocie ma pelikana karmiacego wlasna krwia pisklaki. Malo to zgodne z zasadami heraldyki, choc kto wie, bo nie takie dziwadztwa juz widzialem.
Ulfberht
Chyba jednak będzie to fantazja, w której ktoś próbował połączyć dwa herby. Wizerunek na tarczy przypomina tarczę herbu Lew III, a klejnot przypomina wizerunek z tarczy herbu Pelikan. Na 99% jest to fantazja.
SztormPL
QUOTE(Ulfberht @ 21/04/2015, 13:01)
Chyba jednak będzie to fantazja, w której ktoś próbował połączyć dwa herby. Wizerunek na tarczy przypomina tarczę herbu Lew III, a klejnot przypomina wizerunek z tarczy herbu Pelikan. Na 99% jest to fantazja.
*

szkoda... przypuszczam że w takim razie nie ma to żadnej wartości?? Dziękuje Państwu za pomoc.
Ulfberht
Wartość jest raczej bardzo znikoma. Jednak możesz spróbować na jakimś innym forum zadać to pytanie, być może użytkownicy innego forum spotkali się z takim herbem. Zawsze jest ten 1% szans na to, że to prawdziwy herb szlachecki wink.gif
SztormPL
Kupiłem ten talerz za 4zł więc aż takiej tragedii chyba nie ma ;p Pozdrawiam!!
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.