Regiment szwedzkiej piechoty - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Archeologia i Rekonstrukcje historyczne > Grupy rekonstrukcyjne
Odrin
Witam serdecznie!
Poszukuję zapaleńców Wielkiej Wojny Północnej, którzy chcieli by odtworzyć regiment piechoty szwedzkiej Karola XII.
Na razie jest to luźny pomysł, ale mam nadzieję że uda się go zrealizować.
Pozdrawiam smile.gif
Odrin
Witam ponownie.
Utworzyłem maila, na którego można wysyłać pytania itp:
sodermanlands.regemente@gmail.com

po nazwie można się domyślić, że regiment jaki zamierzam odtwarzać to Södermanlands regemente smile.gif
Pozdrawiam i zapraszam
Odrin
Witam,
Jonkopings regemente otwiera rekrutację!
https://www.facebook.com/jonkopingsregemente/likes
Zainteresowanych zapraszam na priv!
Cataphract
QUOTE(Odrin @ 4/03/2015, 16:37)
Witam,
Jonkopings regemente otwiera rekrutację!
https://www.facebook.com/jonkopingsregemente/likes
Zainteresowanych zapraszam na priv!
*


CzyJonkopings Regemente jest grupą Polską? Przeglądałem na fb i nie wywnioskowalem, że to Polska grupa. Druga rzecz- jak wyglada taka rekonstrukcja cenowo, podstawa mundurowa bez giwery? Do tej pory zajmowałem się rekonstrukcja Wehrmachtu, więc nie jestem obeznany z "cennikiem" XVIII-wiecznego reko wink.gif.
Theodorus
w informacjach jest strona ukraińska
Odrin
Cataphract sprawdź skrzynkę odbiorczą.
Wszystkich chętnych zapraszam na priv smile.gif
Theodorus
A może publiczna informacja dla ewentualnych chętnych? To ukraińska grupa?
Odrin
Gwoli wyjaśnienia.
Zaczęliśmy w Jonkopings (grupa działa na Ukrainie), ale załozyliśmy własną grupę Sodermanlands Regemente (działamy w Polsce tongue.gif ) (https://www.facebook.com/SodermanlandsRegementeFanPage/?fref=ts). Współpracujemy z Jonkopings i z innymi grupami ze Szwecji.
Zapraszam!
Odrin
Reprezentacja naszego pułku wróciła niedawno ze Szwecji. Fotki tuta: My Webpage
wysoki
QUOTE(Odrin @ 26/01/2016, 21:54)
Reprezentacja naszego pułku wróciła niedawno ze Szwecji. Fotki tuta: My Webpage
*


Czy Ci wszyscy panowie na zdjęciach to Wy?

Jaka tam tego dnia była temperatura? I jak się klęczy w takim stroju na śniegu?
Odrin
Było tam kilka regimentów. Z Sodermanlands pojechał tylko jeden żołnierz biggrin.gif
Było całkiem zimno, bo ok. -24 stopni. Z klęczeniem nie było źle, gorzej ze staniem w bezruchu wink.gif
wysoki
QUOTE(Odrin @ 28/01/2016, 1:05)
Było tam kilka regimentów. Z Sodermanlands pojechał tylko jeden żołnierz biggrin.gif
Było całkiem zimno, bo ok. -24 stopni. Z klęczeniem nie było źle, gorzej ze staniem w bezruchu wink.gif
*


Dzięki, byłem ciekaw jak się sprawdzają ówczesne stroje w niskich temperaturach, ale skoro było -24, ro jest już temperatura nie za bardzo do normalnej walki wink.gif.

Odrin
W całym tym mundurze było ciepło, gorzej ze stopami. Jak się człowiek ruszał to zimna aż tak czuć nie było wink.gif
wysoki
A jak sobie radzono wtedy/
Czy noszono trzewiki cały czas czy na okres zimy obuwie zmieniano? A może jakieś dodatki typu walonki?
Odrin
Te mundury były mądrze zaprojektowane. Ładne i oraktyczne zarazem.
W zdjęciach na fb widać ze niektórzy mają buty poowijane jakimiś szmatkami. Ja sam nie miałem, ale inni mówią ze działało.
Odrin
Witam!
W tym roku czeka nas kilka wyjazdów na imprezy. Jest możliwość aby z nami pojechać w niepełnym mundurze, aby przekonać się do rekonstrukcji smile.gif
Pozdrawiam!
Odrin
Cześć!
Dorobiliśmy się swojej strony internetowej (nadal uzupełniamy ją o zdjęcia i artykuły): sodermanlands regemente. Ponadto na facebooku można znaleźć nowe zdjęcia z imprez. Zapraszam!
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.