Dziennik Telewizyjny z dn. 13 XII 1981 r. - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Historia Polski > POLSKA LUDOWA > Od kryzysu do demokracji 1980-1989
marson
Witam

Za młody jestem, żeby to pamiętać bo ja to rocznik 1987 więc już schyłek komunizmu w Polsce ale od zawsze interesuję się historią najnowszą w tym właśnie PRL, dlatego chciałem spytać czy znajdę gdzieś dziennik telewizyjny z dn. 13.12.1981? Szukałem ale nie znalazłem - może był kiedyś na TVP Historia ale musiał mi umknąć, jeśli ktoś miałby jakiś namiar to byłbym wdzięczny. Znam ten okres jedynie z opowieści rodziców a chciałbym też dowiedzieć się jak to było przedstawiane przez ówczesne władze.
Fuser
Nieco rozszerzając temat wątku, by zbędnie nie tworzyć nowego. Na Youtube można znaleźć kilkadziesiąt (?) pełnych wydań "Dziennika Telewizyjnego" z lat 80., nie licząc krótkich klipów z różnych wydań. Czy są to wszystkie zachowane wydania - wiele z nich pochodzi z kanału TVP Historia, gdzie były emitowane w ostatnich latach? Czy można jeszcze gdzieś je obejrzeć? Czy jest gdzieś lista zachowanych do dziś nagrań "Dziennika Telewizyjnego", bo podobno wiele wydań się nie zachowało?
metalcoola
https://www.youtube.com/watch?v=kLQ10fuPHOg W Wiadomościach z 13 grudnia 1991 są fragmenty z 13 grudnia 1981, niestety nie ma pełnego wydania
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.