Rekonstrukcja szlachcica/pancernego - kliknij, aby przejść na forum
historycy.org > Forum > Archeologia i Rekonstrukcje historyczne > Grupy rekonstrukcyjne
PolskiTatarzyn
Witam chciałbym zająć się rekonstrukcją szlachcica a w przyszłośći towarzysza pancernego prosiłbym waszmościów o :
1.wstępny plan zakupów co najpierw a co potem
2. co można zrobić samemu jeśli coś można to proszę o chociaż łopatologiczny opis wykonania takowego ;D
3.Źródła chodzi mi o ikonografie
za wszelaką pomoc z góry dziękuje jeżeli o czymś zapomniałem to napisze to potem
lancelot
Na początek konia, sam możesz zrobić kolczuge i karwasze z łapciami.
PolskiTatarzyn
Z koniem problemu nie ma chodzi mi O strój napisz chociaż jak zrobić te karwasze ;D lub kolczuge
lancelot
Karwasze wyklepać, kolczugę spleść wedle wzorów zachowanych w znacznych ilościach...
PolskiTatarzyn
z czego konkretnie wyklepać ? ,chyba najpierw zaczyna sie od ubioru cywilnego tongue.gif
lancelot
Ciuchów(żupana, kontusza) sam nie uszyjesz, trudno...A wyklepać? z blachy, ja bym na wszelki wypadek użył 1.5 mm.
PolskiTatarzyn
podobno wcale nie tak trudno biggrin.gif czy da rade wyklepać na zimno czy nie bardzo?
lancelot
Próbuj, powodzenia. Na zimno da radę klepnąć owszem...
PolskiTatarzyn
No to git tylko ja jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o kowalstwo moge kuc na szynie jak zrobić zeby nie było sladów od młotka ?
lancelot
Ja też jestem cienki ale generalnie, kuć delikatnie i bez pospiechu, później polerować, zapytaj Theodorusa, wie chyba znacznie więcej niż ja na ten temat.
PolskiTatarzyn
jak wejdzie to się go spytam
Szogunos
QUOTE(PolskiTatarzyn @ 16/03/2013, 23:06)
jak wejdzie to się go spytam
*



Wykuć to nie tak prosto, nawet na zimno. Wierz mi, próbowałem, pomagałem koledze nawet w jego warsztacie robić rzeczy dla innych. A w bractwie byłem za pancernego

PolskiTatarzynie jak coś to ja mam do sprzedania misurkę karwasze i kolczugę. I żupan z koszulą (choć nie wiem, czy Tatarzy mieli takie same). Jakbyś chciał to i oficerki mam - ale uczciwie powiem, że teraz to i tak w odtwórstwie historycznym się od nich odchodzi. Wszystko w stanie b. dobrym.

Karwasze całkiem fajnie odkute ale wymagają drobnej poprawy. Miałem iść do znajomych ślusarzy, żeby mi przynitowali nowe paski mocujące i dodali 2 płytki osłaniające okolice nadgarstka po wewnętrznej stronie (oj wierz mi, jak zbierzesz tam szablą to boli i to nieźle smile.gif ale doszła praca i się wycofuję z rekonstrukcji
To jest wersja pozbawiona grafik. Jeżeli chcesz przejść do głównego forum kliknij tutaj.