Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Naj, naj, naj 2012
historycy.org > Forum > Pałac Qltury i Nauki
korten
Zbliża się koniec roku.Dla jednych obfitującego w wydarzenia, dla innych nudnego jak flaki z olejem.Postarajmy się wspólnie ocenić odchodzący rok.Podaję tu moją subiektywną listę- z północnoamerykańskim odchyleniem, myślę że każdy postara się dodać lub ująć

Najwybitniejsza postać 2012 - Angela Merkel -to dzięki jej wysiłkom trzyma się Unia i jej finansom

Największy looser- tu mam kilku kandydatów.
1.)Susan Rice (ambasador US przy UN) za takie pieprzenie http://youtu.be/ma6pMrMOIQ8 straciła nominację na Sekretarza Stanu.
2.)Lance Armstrong -dosyć szybko z bohatera i "role model" stał się persona non grata.
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.
4.)Gen. David Petreas- sytuacja trochę przypomina powyższą

Największa bzdura
1.)Wymieniona już Susan Rice
2.)Andrew Coumo i Michael Bloomberg starający się na przemian przekonywać że huragan Sandy to wynik "global warming"

Największe wywalanie pieniędzy w błoto
1.) Green energy
2.)Wojna w Afganistanie, a właściwie próba przerobiena plemiennego społeczeństwa żyjącego w mentalności Średniowiecza w demokratyczne społeczeństwo 21 wieku.
3.)Debaty w US Congress na temat środków antykoncepcyjnych (kraj się sypie, fiscal cliff a tu pieprzenie o pigułkach)

Największe 15 minut of fame
Paula Broadwell -biografka gen. Petreusa.Informacje czerpała z pierwszej ręki i nie tylko..
http://en.wikipedia.org/wiki/Petraeus_scandal

zapraszam do dyskusji
szapur II
Dla mnie naj, naj wydarzeniem był finał sezonu 2011/2012 ligi NHL niestety wygrany przez LA Kings, kibicuję New Jersey Devils akurat...
Rozczarowanie - lockout w NHL dalej trwający smile.gif
korten
Tu muszę Ci pogratulowa.Ani Diabły, ani LA (Burger)Kings nie przegrały jeszcze ani jednego meczu w sezonie 2012 -2013.Osobiście kibicuję Senatorom z Ottawy, chociaż z racji zamieszkania powinienem Toronto Maple Leafs, ale oni jak wszyscy twierdzą przypominają Titanic.Niby wszystko wspaniałe i błyszczące...until they hit the ice.
Ossee
CODE
Najwybitniejsza postać 2012 - Angela Merkel -to dzięki jej wysiłkom trzyma się Unia i jej finansom


Podpisuję się obiema rencyma!
I mam nadzieję, że kanclerz Merkel jesienią zdobędzie większość w Bundestagu.
A wtedy będziemy mieli anulowanie długów Grecji (w każdym razie - sporej części) i Konwent...


CODE
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.


Prawdopodobnie.
Hollande`a sztab Sarkozy`ego odrobinę zlekceważył.
I przy okazji z Strais - Kauhna chyba nie taki populista jak z ob. prezydenta - i choć przez to powinien był osiągnąć większy sukces, to demokracja nie zawsze się logiką rządzi... wink.gif
szapur II
QUOTE(korten @ 31/12/2012, 1:15)
Tu muszę Ci pogratulowa.Ani Diabły, ani LA (Burger)Kings nie przegrały jeszcze ani jednego meczu w sezonie 2012 -2013.Osobiście kibicuję Senatorom z Ottawy, chociaż z racji zamieszkania powinienem Toronto Maple Leafs, ale oni jak wszyscy twierdzą przypominają Titanic.Niby wszystko wspaniałe i błyszczące...until they hit the ice.
*


Plusem końcówki 2012 r. akurat było to, że Wojtek Wolski zagrał przez miesiąc w Polsce, w barwach obecnego mistrza Polski w hokeju - Ciarko PBS Bank Sanok.
korten
Cały ten lock out to wojna milionerów z miliarderami.
Arbago
Co ja tu widzę! huh.gif W ocenie historyków.org największe wydarzenia mijającego roku to jakieś mecze hokejowe za oceanem? Oczom nie wierzę. Ale gdyby się tak zastanowić to za wiele się nie zdarzyło. Ot rok kontynuacji.

Chyba największą rzeczą która się w tym roku nie zdarzyła to koniec świata. Scenariusz filmu Rolanda Emmericha nie spełnił się. Kosmici nie przylecieli, 21 grudnia musiałem iść do pracy. Jedyne co się skończyło to Majom kalendarz.

Ważnym wydarzeniem była olimpiada. Wielka Brytania przygotowała się do niej perfekcyjnie, ta zaś minęła bez zastrzeżeń. Smucić może jedynie słaby wynik polskiej drużyny. Polakom udała się zaś organizacja mistrzostw Europy w piłce kopanej. Słabiej poszło naszym kopaczom. Po trzech meczach wrócili do domów w Niemczech i Anglii.

W polityce nudy. PO rządzi, PiS Smoleńsk, a Palikot... Rację chyba mieli ci, którzy mówili, że jego ruch to efemeryda.
konto_usuniete_28.02.16
Naj wydarzenie w RP - Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu . smile.gif
Naj wydarzenie z poza naszym podwórkiem , wynik wyborów AWPL na Litwie i wejście polskiej partii do litewskiego rządu . smile.gif
Arbago
QUOTE
Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu
lancaster

Nie przeceniałbym tego - ot grupka fanatyków potrafiła się zorganizować jednego dnia. Strach przed majańskim końcem świata miał w tym roku o wiele większy wpływ na ludzi.
lucyna beata
Nie wiem co dzieje się w wielkim świecie, nie znam większości nazwisk wymienionych w pierwszym poście, kompletnie nie interesują mnie wyniki jakiś tam lig. Dla mnie 2012 był rokiem kontynuacji pod znakiem rozpadających się gospodarek południowej Europy. Rok w którym okazało się, że za rozrzutność poszczególnych państw, za państwo opiekuńcze przede wszystkim w Grecji płaci cały świat. Zapowiedź gospodarczego upadku Włoch, Hiszpanii. Rok nasilającego się bezrobocia. W Polsce najgorzej oceniłabym blamaż związany z piłką nożną w kraju, od EURO po basen narodowy. Druga rzecz to załamanie się zaufania do instytucji banków i parabanków w kraju. Niekończącym się blamażem jest tragedia w Smoleńsku. Mam odruch wymiotny jak słyszę o obecności trotylu, o tym, że ginął PREZYDENT i inni, itd. Tragifarsą jest zachowanie byłego premiera Kaczyńskiego i to on powinien dostać ogromną złotą malinę, a być może i nagrodę Darwina. Niestety, nie potrafię wymienić ani jednej postaci, którą zabłysła na polskim niebie. Reasumując, jedyna dobra wiadomość to ta, że nie nastąpił koniec świata.
de Ptysz
QUOTE(lancaster @ 31/12/2012, 4:23)
Naj wydarzenie w RP - Marsz Niepodległości dziesiątki tysięcy młodych Polaków z narodowymi barwami , słowem odrodzenie patriotyzmu . smile.gif
*


To jest naj- wydarzenie, ale raczej najbardziej niepokojące, bo ruch narodowy transformuje z folkloru politycznego hajlującego sobie po kempingach w partię, która ma ambicję na wypłynięcie na szerokie wody polskiej polityki dry.gif
mata2010
Jestem zwolennikiem rankingów osób lub instytucji w ramach określonej specjalności. Wydarzenia czy popularność nie bardzo dają się uszeregować...
misza88
CODE
Nie przeceniałbym tego - ot grupka fanatyków

Wszystkich uczestników nazywasz fanatykami?
Danielp
QUOTE(korten @ 31/12/2012, 1:05)
Największy looser- tu mam kilku kandydatów.
1.)Susan Rice (ambasador US przy UN) za takie pieprzenie http://youtu.be/ma6pMrMOIQ8 straciła nominację na Sekretarza Stanu.
2.)Lance Armstrong -dosyć szybko z bohatera i "role model" stał się persona non grata.
3.)Dominique Straus-Kahn.Gdyby 2 lata temu nie biegał "z kindybałem w ręce" zz pokojówką w Nowym Yorku, dziś byłby prezydentem republiki.
4.)Gen. David Petreas- sytuacja trochę przypomina powyższą

Z polskiego podwórka
1. Janusz Palikot i jego ruch
2. piłkarze polskich klubów piłkarskich dzięki którym we wrześniu nie grała żadna krajowa drużyna w europejskich pucharach
3.pewien warszawski biskup który przy ponad 2 promilach spowodował wypadek
4.Marek Sawicki
5.syn premiera D. Tuska


z Europy -
1.Nikolas Sarkozy


QUOTE
Największa bzdura
1.)Wymieniona już Susan Rice
2.)Andrew Coumo i Michael Bloomberg starający się na przemian przekonywać że huragan Sandy to wynik "global warming"

1.gaz łupkowy w PL - gaz ponoć jest ale ile i kiedy zacznie być wydobywany to najstarsi górale nie wiedzą. Za to fajnie usłyszeć co jakiś że bedziemy drugim Kuwejtem i Gazprom bedzie mógł nam naskoczyć

QUOTE
Największe wywalanie pieniędzy w błoto
1.) Green energy
2.)Wojna w Afganistanie, a właściwie próba przerobiena plemiennego społeczeństwa żyjącego w mentalności Średniowiecza w demokratyczne społeczeństwo 21 wieku.
3.)Debaty w US Congress na temat środków antykoncepcyjnych (kraj się sypie, fiscal cliff a tu pieprzenie o pigułkach)

1.Zakup 8 Dreamlinerów przez LOT (mamy już dwa) a kilka dni później po przylocie pierwszego info że LOT ledwo zipie finansowo i bedzie potrzebował pomocy publicznej.
2. lotnisko w MOdlinie - po pół roku ograniczamy starty bo cześć pasa startowego wymaga remontu. mam nadzieje że kiedyś przeczytam że winna temu firma x zapłaciła co do złotówki nałożone kary

QUOTE
Największe 15 minut of fame
Paula Broadwell -biografka gen. Petreusa.Informacje czerpała z pierwszej ręki i nie tylko..
http://en.wikipedia.org/wiki/Petraeus_scandal

1.Pierwsze lądowanie Dreamlinera w barwach LOTu
2. Katarzyna W. czyli matka małej Madzi
3. Krzysztof R. czyli znany detektyw którzy dzieki zabójstwie dwuletniego dziecka Katarzyny W. "ponownie ogrzał się w blasku fleszy i kamer"
4. Natalia Siwiec - nie wiadomo skąd się wzięła ale wylasnowała się podczas EURO 2012
emigrant
QUOTE(Danielp @ 31/12/2012, 12:02)
Z polskiego podwórka
1. Janusz Palikot i jego ruch

Eeee tam- efemeryda i tyle. Już to widać.

Z polskiego podwórka; wygląda na to, że głupota Salonu wyhodowała w końcu w Polsce silny ruch "narodowy", który do tej pory był rozdrobniony i zmarginalizowany. Miejmy jednak nadzieję, że kretyńskie rządy tuskosalonu się wkrótce skończą i nurt ten nie zakotwiczy na stałe w mainstreamie polskiej sceny politycznej.
silent_hunter
Sylwestrowej atmosfery nie chcę zasmiecać denną polityką, zatem największy szok z wielkiego świata rozrywki w roku 2012 - Lucas sprzedaje Disneyowi swoją ukochaną kreację za 4 mld zielonych! blink.gif
Hawkeye
QUOTE
Największa bzdura
1.)Wymieniona już Susan Rice
2.)Andrew Coumo i Michael Bloomberg starający się na przemian przekonywać że huragan Sandy to wynik "global warming"


Jak dla mnie w tej kategorii bezsprzecznie wygrywa pokojowy Nobel dla UE
Ossee
CODE
apowiedź gospodarczego upadku Włoch, Hiszpanii.


Akurat Włochy i Hiszpania podjęły konieczne reformy - i będą je kontynuować w przyszłym roku.
Podobnie jak Irlandia. I Portugalia.
A nawet Grecja.
Millwall
Jeśli chodzi o rynek krajowy, to...

Największą wygraną jest bezapelacyjnie Katarzyna W. W ciągu chwili stała sią celebrytką numer jeden w kraju.

Największym looserem jest Franek Smuda. Miał wszystko, co tylko mieć mógł. Mając do wyboru hańbę (czyli kupowanie Niemców i Francuzów do kadry Polski), lub śmierć, wybrał hańbę a śmierć przyszła i tak.

Czang
Na naszym krajowym podwórku zdecydowanie warto zapamiętać mistrzostwa Europy. To, że udało nam się to zorganizować samo w sobie jest godne pochwały.
Najbardziej niepokojący fakt to wzrost znaczenia środowisk nacjonalistycznych i całkiem możliwa perspektywa dostania się tego zjawiska do głównego nurtu polityki.
Endejk
Największy przegrany :
W kraju :
Zdecydowanie Palikot. Z "nadziei polskie lewicy" jego Ruch spadł w okolice progu wyborczego, a na początku roku sondaże wybory.xaa wskazywały na to ,że może zastąpić PiS w roli drugiej partii w Polsce
Odrobinę mniejszym jest Ziobro który jest skazany na niebyt, czy Gliński który dał siebie zrobić marionetkę w rekach Sami - Wiecie - Kogo
W Europie :
Zdecydowanie Berlusconi, który został został zastąpiony z jedne strony przez Montiego, a z drugiej przez lidera Ruchu Pięciu Gwiazd
Na świecie : Mitt Rommney ze względu na to jak sromotnie przegrał i w jakim stylu to zrobił
Największy wygrany :
W kraju : Tutaj nie mam jednej osoby. Wskazywał bym na takie osoby jak Leszek Miller który uratował SLD i stał się de facto liderem lewicy, Piechociński, Gowin który pokazał jak silna jest jego fkacja
Europa : Nowy premier Rumunii który pokazał ,że "Rumun wygrać potrafi". Dodatkowo rządy Włoch i Hiszpanii które pokazały ,że może przeżyją kryzys.
Swiat : Szefostwo Samsunga po śmierci Stev'a Jobbsa (chociaż sami nic nie zrobili w tym kierunku co prawda tongue.gif)
Największa bzdura :
Polska : "gdzie nie spojrzeć matka Madzi z Sosnowca" i ceny biletów na Ursynalia przy tym line-upie. Dodałbym gorączke medialną po Marszu Niepodległości pt. "Winnicki zaraz będzie imperatorem"
Europa : Rosnące poparcie dla Ruchu 5 Gwiazd który jest tak populistyczny ,że aż boli
Swiat : Popularność koreańskiego shitu znanego jako Gangman Style 0_0

Najważniejsze wydarzenie : Bozon Higgsa (szkoda ,że tak rzadko się o tym mówi w mediach)
Czang
Ktoś wie co tak właściwie głosi ten ruch 5 gwiazd. Słyszałem tylko o przywróceniu lira, ale pewnie maja jeszcze więcej takich perełek.
Arbago
Miller rzeczywiście okazał się zwycięzcą i liderem lewicy. Palikot się wypalił. Gdzie są ci, którzy wieszczyli upadek lewicy pod rządami Millera, a jeszcze większy pod rządami Senyszyn? emigrancie jesteś tu?
ablaites
Sportowo - krach na Euro naszej drużyny.
Gospodarczo - upadek firm budowlanych mimo ekspansji propagandy sukcesu. Groźba regresu w gospodarce.
Społecznie - reforma emerytalna - nie uzasadniona obecną sytuacją - 2 mln bezrobotnych czyli skok na kasę obywateli z uśmiechem i demagogią na twarzy.
Olanie woli społeczeństwa - 1,5 mln głosów o referendum w tej sprawie.
Brak zbliżenia stanowiska rządu i opozycji w obliczu skali problemów.

Pozytywnie - atmosfera wokół Euro plus kibice.
Mimo negatywnych zjawisk pobocznych budzenie się patriotyzmu na skalę kraju wreszcie widoczną w mediach.


Czang
QUOTE(ablaites @ 31/12/2012, 21:16)
Sportowo  - krach na Euro naszej drużyny.
Gospodarczo - upadek firm budowlanych mimo ekspansji propagandy sukcesu. Groźba regresu w gospodarce.
Społecznie - reforma emerytalna  - nie uzasadniona obecną sytuacją - 2 mln bezrobotnych czyli skok na kasę obywateli z uśmiechem i demagogią na twarzy.
Olanie woli społeczeństwa - 1,5 mln głosów o referendum w tej sprawie.
Brak zbliżenia stanowiska rządu i opozycji w obliczu skali problemów.

Pozytywnie  - atmosfera wokół Euro plus kibice.
Mimo negatywnych zjawisk pobocznych budzenie się patriotyzmu na skalę kraju wreszcie widoczną w mediach.
*


Jakie obudzenie patriotyzmu. Pewnie chodzi o marsz 11 listopada czy ten noszący dumną nazwę obudź się Polsko albo jeden i drugi. Jeśli zgadłem to chcę ci powiedzieć, że świadczy to jedynie o tym, ze niektóre ugrupowania potrafią zmobilizować swój elektorat.Wracając do tego obudzenia patriotyzmu chyba sugerujesz, że ludzie związani z PO czy lewicą nie są patriotami. Twoje zdanie masz do niego prawo co nie zmienia faktu, że to raczej nie jest sprawiedliwe.Ponawiam swoje pytanie o ruch 5 gwiazd.
Ossee
CODE
reforma emerytalna - nie uzasadniona obecną sytuacją


Nie? A strukturalny deficyt FUS to co - pies?


CODE
Miller rzeczywiście okazał się zwycięzcą i liderem lewicy. Palikot się wypalił. Gdzie są ci, którzy wieszczyli upadek lewicy pod rządami Millera, a jeszcze większy pod rządami Senyszyn? emigrancie jesteś tu?


Nie spieszyłbym się tak.
Rok temu wieszczono koniec SLD, dziś - Palikota.
Wojna na lewicy ciągle trwa.
Prawdopodobnie zwycięscę poznamy AD 2013, a pewność będziemy mieli po wyborach do PE AD 2014.
Do wyborów AD 2015 raczej już RP lub SLD - nie będzie...
Tromp
Witam!
A dla mnie "Naj, naj" były dwie Katarzyny z Sosnowca-jedna dla Małej Madzi i całego cyrku zeń związanego, druga dla pięknych oczu wink.gif
Hawgh!
konto usunięte 051218
QUOTE
Nie? A strukturalny deficyt FUS to co - pies?


Cały ten deficyt nie spowodowali obywatele wpłacający doń składki, tylko idiotyczna, prowadzona od lat polityka rządu, dzięki której ponad 4 mln rodaków wyjechało za granicę za chlebem. Ciągłe podnoszenie wieku emerytalnego też nic nie da, ponieważ będzie nakręcana spirala - im większe restrykcje w zatrudnieniu, i większe bezrobocie (pracujący dłużej też zabierają młodym miejsca pracy), tym więcej ludzi wyjedzie za chlebem. Im więcej ludzi wyjedzie za chlebem, tym bardzij wzrośnie deficyt w ZUS-ie (no bo kto ma opłacać składki ?), i rząd podejmie znowu szereg niepopularnych decyzji, by wyciągnąć kasę z kieszeni coraz bardziej biednych obwateli. Zaskutkuje to kolejną masową emigracją, etc.

Działaczem, który skończył w niesławie jest bez wątpienia gburowaty Lato.
Politykiem, który odchodzi w zapomnienie, jest bez wątpienia Pawlak.
Politykiem, który wszedł już na równię pochyłą jest Tusk.
Politykiem wygranym jest Piechociński.

Organizacja ME jest niewątpliwym sukcesem Polski (że coś takiego udało się w ogóle zorganizować), mimo wybudowania najdroższego stadionu w Europie, i afery z dachem podczas trwania mistrzostw.

QUOTE
Rok temu wieszczono koniec SLD, dziś - Palikota.


SLD ma w przyszłości szansę stać się nowoczesną, europejską lewicą, pod warunkiem oczyszczenia jej szeregów z PZPR-owskiego betonu. Miller i spółka muszą w końcu odejść, i chyba młodzi działacze doskonale to rozumieją.

QUOTE
Wojna na lewicy ciągle trwa.


A niech sobie trwa - wojen i wojenek jest wiele: wojna na lewicy, na prawicy, w centrum, polsko - polska, w Afganistanie, itp.
emigrant
QUOTE(Arbago @ 31/12/2012, 17:58)
Miller rzeczywiście okazał się zwycięzcą i liderem lewicy. Palikot się wypalił. Gdzie są ci, którzy wieszczyli upadek lewicy pod rządami Millera, a jeszcze większy pod rządami Senyszyn? emigrancie jesteś tu?
*


Jestem, ale tutaj, to oftop. Znajdź temat o SLD bądź Millerze (włącznie z moim "wieszczeniem o upadku lewicy"), to pogadamy. Tylko nie zakładaj z tego powodu nowego tematu...
Arbago
QUOTE
Politykiem, który wszedł już na równię pochyłą jest Tusk.
ciekawy

Donald Tusk? Niby dlaczego? Moim zdaniem jest on politykiem z wciąż ogromny potencjałem. Wynika to z jego charyzmy , która jeszcze wzrosła po kolejnym zwycięstwie w 2011 roku. Ze względu na tą charyzmę jest on też obecnie wściekle atakowany. Ciekawe, że opozycja uzywa obecnie tych samych metod, których uzywano przeciwko kaczyńskim (osmieszanie w internecie na przykład).
von Schweinschien
QUOTE(Arbago @ 1/01/2013, 19:57)
QUOTE
Politykiem, który wszedł już na równię pochyłą jest Tusk.
ciekawy

Ze względu na tą charyzmę jest on też obecnie wściekle atakowany. Ciekawe, że opozycja uzywa obecnie tych samych metod, których uzywano przeciwko kaczyńskim (osmieszanie w internecie na przykład).
*



Ja tam charyzmy u Tuska nie widzę. Ma facet szczęście do marnego medialnie przeciwnika (Kaczor)i tyle. Ciekawe że wreszcie przeczytałem oficjalnie, to co "oszołomy" pisały już dawno o przemyśle pogardy wobec "kaczynskich".

Jest więc plus roku 2012 oficjalna propaganda się wypaliła. Czego Arbago jesteś przykładem.

dla mnie plusem roku 2012 jest
Euro 2012 - że się nie zbłaźniliśmy i stadiony się nie zawaliły rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

minus 2012
- reprezentacja PZPN i tłeneł F Smuda, niestety proroctwo Jana Tomaszewskiego się sprawdziło
- konieczność zapłaty za ME 2012 w najbliższych latach (najdroższe i najgorsze stadiony w Europie)
- bankructwa firm budowlanych które już nastąpiły i jeszcze nastąpią
- chaos na PKP i postępująca degrengolada polskiej kolei
- reforma emerytalna
- wyprowadzenie lekcji historii ze szkół średnich
Arbago
QUOTE
Jest więc plus roku 2012 oficjalna propaganda się wypaliła. Czego Arbago jesteś przykładem.
von Schweinschien

Mimo całej mojej sympatii dla PO to zawsze nienawidziłem tej "medialnej nagonki" na Kaczyńskich. Po prostu byłem zdegustowany i wstyd mi było za propagandę w stylu "Szymon Majewski Show". Dlatego obecne ataki na premiera Tuska (płemieł, Tusk matole, twój rząd obalą kibole, premier Jaś Fasola, etc.) uważam za totalny brak kultury i bezguście. Poziom kultury ludzi używających te hasła jest na poziomie rynsztoku, niestety tacy ludzie znajdują się także w polskim parlamencie (słynne "zadzwoń do brata", ataki na Niesiołowskiego, etc.).

lucyna beata
Z całym szacunkiem ale pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią o nagonce medialnej na Kaczyńskich. Nie obserwuję sceny politycznej, nie czytam prasy, słucham tylko audycji pani Olejnik w Radio Zet i radiowych wiadomości. Tam jasno wyłania się bardzo negatywny obraz rodziny Kaczyńskich i blamażu związanego z tragedią w Smoleńsku. Ze śmieci bardzo wielu osób robią polityczną szopkę. W mojej ocenie są politycznymi celebrytami, a tacy są traktowani w odpowiedni sposób.
konto usunięte 051218
QUOTE
Mimo całej mojej sympatii dla PO to zawsze nienawidziłem tej "medialnej nagonki" na Kaczyńskich. Po prostu byłem zdegustowany i wstyd mi było za propagandę w stylu "Szymon Majewski Show". Dlatego obecne ataki na premiera Tuska (płemieł, Tusk matole, twój rząd obalą kibole, premier Jaś Fasola, etc.) uważam za totalny brak kultury i bezguście. Poziom kultury ludzi używających te hasła jest na poziomie rynsztoku, niestety tacy ludzie znajdują się także w polskim parlamencie (słynne "zadzwoń do brata", ataki na Niesiołowskiego, etc.).


Gwoździem do trumny dla Tuska było moim zdaniem przeforsowanie reformy emertyalnej (podwyższenie wieku emerytalnego) wbrew woli Polaków - ponad 85% społeczeństwa było temu przeciwne. Ludzie przestali wierzyć w jego obietnice. Popularność PO i Tuska nie wynika z ich mądrości czy siły, tylko ze słabości i nieudolności PiS-u. Obywatele tak naprawdę nie mają wyboru do wyłonienia jakiejś trzeciej siły - jednym nie wierzą, drugich się obawiają.
von Schweinschien
QUOTE(lucyna beata @ 2/01/2013, 8:47)
Z całym szacunkiem ale pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią o nagonce medialnej na Kaczyńskich. Nie obserwuję sceny politycznej, nie czytam prasy, słucham tylko audycji pani Olejnik w Radio Zet i radiowych wiadomości. Tam jasno wyłania się bardzo negatywny obraz rodziny Kaczyńskich i blamażu związanego z tragedią w Smoleńsku. Ze śmieci bardzo wielu osób robią polityczną szopkę. W mojej ocenie są politycznymi celebrytami, a tacy są traktowani w odpowiedni sposób.
*



Z nie mniejszym szacunkiem i atencją smile.gif dla koleżanki "lucyny beaty" pragnę zauważyć, że ja szopki w dociekaniu okoliczności śmierci bratowej, brata i innych 96 osób nie widzę. Widzę zaś szopkę w postępowaniu prokuratury;
- ekshumacje ciał i stwierdzone pomyłki w autopsji i sekcji zwłok
- TNT (tylko nie trotyl) raz trotylu nie ma (gdy to wygodne dla peło) raz trotyl jest (gdy okazuje się, że jednak był)


Ale wracając do minusów 2012
- Amber Gold i cała ta afera z przyległościami, która pokazuje jak marnej jakości mamy państwo
- śledztwo smoleńskie i szopka z postępowaniem rządu w sprawie zwrotu wraku samolotu
lucyna beata
Taaaa, zginął przecież PREZYDENT i inni sad.gif
Arbago
QUOTE
peło
von Schweinschien

o tym właśnie mówię! Tak ciężko było napisać PO?

Amber Gold to rzeczywiście hit 2012 roku. Ale jeżeli ktoś się nie zastanawia jak dają 18%, a w bankach 6% to musi być coś nie tak.

Szkoda OTL Express, bo podobno to były bardzo przyjemne linie lotnicze.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org