Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Prostytucja w krajach muzułmańskich
historycy.org > Historia powszechna > DZIEJE NAJNOWSZE > Dzieje najnowsze ogólnie
General Belgrano
Podobno panie lekkich obyczajów można spotkać w każdym kraju. Jak jednak sprawa "najstarszego zawodu świata" wygląda w krajach muzułmańskich, gdzie za cudzołóstwo jest przecież kara śmierci a kobiety są zglajszlachtowane jak w żadnej innej kulturze? Jak Islam podchodzi do prostytucji?
konto_usuniete_28.02.16
Jest proste rozwiazanie bierzesz slub na godzine i po godzinie rozwod , po klopocie :
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr...O4irouYjiCxA77Q
Jak widzisz prorok , który brał ślub z sześciolatką i "konsumował "ten związek gdy jego wybranka szlachetny wiek lat dziewięciu skończyła , problem prostytucji uregulował .
numi5
Prostytucja, pedofilia, homoseksualizm, sutenerstwo itd w krajach muzułmańskich nie
istnieją. To tak jak (z grubsza) w PRL-u. O czym się nie pisze, nie mówi, nie dyskutuje w tv - tego nie ma.
pogezan
Prostytucja w krajach islamskich jak najbardziej istnieje. Co dobrze widać w hotelach. Tylko że nie kobiety uprawiają ten zawód, a mężczyźni.
elchullogrande
Prostytucja jest oczywiście nielegalna, jedyne wyjście jest w islamie szyickim- małżeństwo czasowe.

Nie oznacza to jednak, że prostytucji nie ma. Kwitnie ona w wielkich ośrodkach turystycznych itp.
Przypomina mi się jeszcze informacja z książeczki, jaką otrzymywali polscy żołnierze przed wyjazdem do Iraku: było napisane, że domy publiczne w Iraku oczywiście istnieją, ale nie wolno miejscowych się o nie pytać.
Alexander Malinowski2
Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
elchullogrande
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 6/02/2013, 22:46)
Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
*



Dlaczego jest pozbawiona wszelkich praw? W którym państwie muzułmańskim pokojówki są pozbawione praw? W Turcji? Katarze? Tunezji?
Alexander Malinowski2
Chodzi o Arabię Saudyjską.

http://www.mid-day.com/news/2013/jan/26011...audi-arabia.htm


QUOTE(elchullogrande @ 6/02/2013, 22:55)
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 6/02/2013, 22:46)
Można jeszcze zatrudnić pokojówkę albo opiekunke do dziecka. Jest ona pozbawiona jakichkolwiek praw, a zawsze można ją oskarżyć np. o kradzież albo szkodzenie dzieciom.
*



Dlaczego jest pozbawiona wszelkich praw? W którym państwie muzułmańskim pokojówki są pozbawione praw? W Turcji? Katarze? Tunezji?
*


elchullogrande
No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
mobydick1z
QUOTE(pogezan @ 22/11/2012, 16:01)
Prostytucja w krajach islamskich jak najbardziej istnieje. Co dobrze widać w hotelach. Tylko że nie kobiety uprawiają ten zawód, a mężczyźni.
*


Nie wiem jak to wygląda z mężczyznami, którzy się prostytuują, ale w kurortach turystycznych mężczyźni proponują Europejkom seks na dzień dobry. Zawsze któraś w końcu się zgadza.
Alexander Malinowski2
Nie jest to kraj prawa, a imigranci są skazani na samym początku procesu. Czytałem więcej historii, gdzie pokojówki są zdane na łaskę i niełaskę swoich panów.


QUOTE(elchullogrande @ 7/02/2013, 0:03)
No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
*


elchullogrande
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 8/02/2013, 1:22)
Nie jest to kraj prawa, a imigranci są skazani na samym początku procesu. Czytałem więcej historii, gdzie pokojówki są zdane na łaskę i niełaskę swoich panów.


QUOTE(elchullogrande @ 7/02/2013, 0:03)
No tak, ale dałeś artykuł, który mówi o nastoletniej pracownicy, której zmarło dziecko, którym się opiekowała, niezawisły sąd uznał ją za winną tej śmierci i skazał ją zgodnie z obowiązującym prawem. Co ten pojedynczy przypadek dziewczyny, której udowodniono zaniedbanie ma wspólnego z prostytucją?
*


*



Przytocz jakieś. Bo przytoczyłeś artykuł o sprawie, która wcale nie znaczy, że AS skazuje pochopnie obcokrajowców. No i dodaj, co to ma wspólnego z prostytucją.
Alexander Malinowski2
Szczerze mówiąc czytałem takie artykuły, ale nie jestem w stanie ich przytoczyć.

Mogę streścić, że wskutek potężnej imigracji oraz braku ochrony imigrantów, a także egzotycznego prawa np. wydawanie wyroków w egzotycznym dla podejrzanego języku bez tłumacza wytwarza się atmosfera zagrożenia. Stłuczka samochodowa może zakończyć się tragicznie, dlatego najlepszym wyjściem jest natychmiastowy wyjazd z kraju.

W takiej atmosferze, mam instytucję sponsora imigranta, czyli osoby, która ma nad nim całkowitą władzę np. ma jego paszport. Dodajmy, praca wymagająca niewielkich kwalifikacji, czyli nie chodzi o specjalistę, tylko o opiekunkę do dzieci albo pokojówkę. I mamy koktajl, w którym często dochodzi do nadużyć seksualnych. A przecież przyznanie się przez kobietę do odbycia stosunku seksualnego np. gwałtu grozi wyrokiem sądowym.

O tutaj znalazłem linka:
http://www.ethiopianreview.com/forum/viewt...php?f=2&t=46135

Z kolei na stronach dotyczących koptów znalazłem historię o konwersji młodych dziewcząt i natychmiastowym małżeństwie z muzułmanami.
http://article.wn.com/view/2013/01/18/Chri...r_Muslim_girl_/

Historia wygląda tak: młoda dziewczyna jest porywana, skłaniana do wyznania wiary i natychmiast wydawana za mąż w okolicznościach przypominających zapewne gwałt. Trzeba sobie uświadomić, że dla muzułmanina taka żona może być znacznie tańsza od muzułmanek.
Sytuacja jest prawie bez wyjścia, bo z punktu widzenia prawa jest muzułmanką i jej powrót do starej religii nie jest możliwy. Zapewne musi się też pogodzić z losem, choć dla jej rodziców jest to straszne brzmię.





elchullogrande
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 8/02/2013, 22:29)
Szczerze mówiąc czytałem takie artykuły, ale nie jestem w stanie ich przytoczyć.

Mogę streścić, że wskutek potężnej imigracji oraz braku ochrony imigrantów, a także egzotycznego prawa np. wydawanie wyroków w egzotycznym dla podejrzanego  języku bez tłumacza wytwarza się atmosfera zagrożenia. Stłuczka samochodowa może zakończyć się tragicznie, dlatego najlepszym wyjściem jest natychmiastowy wyjazd z kraju.

W takiej atmosferze, mam instytucję sponsora imigranta, czyli osoby, która ma nad nim całkowitą władzę np. ma jego paszport. Dodajmy, praca wymagająca niewielkich kwalifikacji, czyli nie chodzi o specjalistę, tylko o opiekunkę do dzieci albo pokojówkę. I mamy koktajl, w którym często dochodzi do nadużyć seksualnych. A przecież przyznanie się przez kobietę do odbycia stosunku seksualnego np. gwałtu grozi wyrokiem sądowym.

O tutaj znalazłem linka:
http://www.ethiopianreview.com/forum/viewt...php?f=2&t=46135

Z kolei na stronach dotyczących koptów znalazłem historię o konwersji młodych dziewcząt i natychmiastowym małżeństwie z muzułmanami.
http://article.wn.com/view/2013/01/18/Chri...r_Muslim_girl_/

Historia wygląda tak: młoda dziewczyna jest porywana, skłaniana do wyznania wiary i natychmiast wydawana za mąż w okolicznościach przypominających zapewne gwałt. Trzeba sobie uświadomić, że dla muzułmanina taka żona może być znacznie tańsza od muzułmanek.
Sytuacja jest prawie bez wyjścia, bo z punktu widzenia prawa jest muzułmanką i jej powrót do starej religii nie jest możliwy. Zapewne musi się też pogodzić z losem, choć dla jej rodziców jest to straszne brzmię.
*



Noo, to rzeczywiście wstrząsające wydarzenia.
Alexander Malinowski2
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=t6SswQU0fJ8

Czyli po gwałcie dziewczyna jest zmuszana do małżeństwa, bo w takim społeczeństwie ofiara gwałtu jest bardzo napiętnowana.
Alexander Malinowski2
Tam jest napisane, że przeciętny Saudyjczyk uważa, że jego pracownica jest jego niewolnicą, a z niewolnicami współżycie jest dozwolone, tak samo jak gwałt.

Inaczej mówiąc średniowiecze, któremu USA nabija kabzę z dolarami, żeby mogli niewolnice kupować w krajach ubogich.


QUOTE(elchullogrande @ 8/02/2013, 22:47)

Noo, to rzeczywiście wstrząsające wydarzenia.
*



Mi się wydaje, że jest dość poważny problem.
elchullogrande
Z ciekawości aż wysmaruję maila do jakiegoś imama, prosząc o komentarz.
Alexander Malinowski2
Right hand possessions (Malak-ul-Yameen) means slaves and maids, those came in possession of Muslims through war or purchase. After having the possession of slave maid it is lawful and correct to have sexual relation with them. Even today if Muslims get possession over infidel country, this condition is possible, lawful and correct.’
QUOTE(elchullogrande @ 8/02/2013, 23:34)
Z ciekawości aż wysmaruję maila do jakiegoś imama, prosząc o komentarz.
*


Ryszard Lwie Serce
W Polsce też dawnymi czasy można było zawrzeć małżeństwo przez porwanie i gwałt. W niektórych krajach do dzisiaj się takie rzeczy zdarzają.

Dodam, że był to też czasem sposób na obchodzenie rygorystych przepisów obyczajowych (np. nie trzeba było pytać specjalnie ojca dziewczyny o zgodę). I nadal jest.

A pisząc o małżeństwach terminowych, trzeba zaznaczyć, że jest to domena szyitów.
elchullogrande
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 9/02/2013, 7:42)
W Polsce też dawnymi czasy można było zawrzeć małżeństwo przez porwanie i gwałt. W niektórych krajach do dzisiaj się takie rzeczy zdarzają.

Dodam, że był to też czasem sposób na obchodzenie rygorystych przepisów obyczajowych (np. nie trzeba było pytać specjalnie ojca dziewczyny o zgodę). I nadal jest.

A pisząc o małżeństwach terminowych, trzeba zaznaczyć, że jest to domena szyitów.
*



Pisząc o małżeństwach czasowych napisałem, że występują w islamie szyickim smile.gif Co do tych porwań, to fakt, w Polsce też były, ale ciągle nie uważam, żeby małżeństwo przymusowe (lub wyglądające na takie), bądź gwałt, były formami prostytucji.
Alexander Malinowski2
Zło prostytucji to eksploatacja kobiet przez przymus i niewolnictwo.

Traktowanie zależnych kobiet jak niewolnic seksualnych jest podobnym rodzajem eksploatacji.

Chciałbym jeszcze dorzucić, że w niektórych krajach islamskich (Turcja) nie-dziewica jest traktowana jak prostytutka, a prostytutki jak wiadomo nie da się zgwałcić.

Inaczej mówiąc gwałci się kobietę, załatwia jej papiery prostytutki, następnie jest niewolnicą jej "sponsora". Podobnie na muzułmańskich przedmieściach Paryża nie-dziewica jest uważana za kobietę, która nie ma prawa powiedzieć nie.

QUOTE(elchullogrande @ 9/02/2013, 12:05)
Co do tych porwań, to fakt, w Polsce też były, ale ciągle nie uważam, żeby małżeństwo przymusowe (lub wyglądające na takie), bądź gwałt, były formami prostytucji.
*


elchullogrande
QUOTE(Alexander Malinowski2 @ 9/02/2013, 22:16)
Zło prostytucji to eksploatacja kobiet przez przymus i niewolnictwo.

Traktowanie zależnych kobiet jak niewolnic seksualnych jest podobnym rodzajem eksploatacji.

Chciałbym jeszcze dorzucić, że w niektórych krajach islamskich (Turcja) nie-dziewica jest traktowana jak prostytutka, a prostytutki jak wiadomo nie da się zgwałcić.

Inaczej mówiąc gwałci się kobietę, załatwia jej papiery prostytutki, następnie jest niewolnicą jej "sponsora". Podobnie na muzułmańskich przedmieściach Paryża nie-dziewica jest uważana za kobietę, która nie ma prawa powiedzieć nie.

QUOTE(elchullogrande @ 9/02/2013, 12:05)
Co do tych porwań, to fakt, w Polsce też były, ale ciągle nie uważam, żeby małżeństwo przymusowe (lub wyglądające na takie), bądź gwałt, były formami prostytucji.
*


*



Oj, moje znajome wyzwolone dziewczyny perskiego i arabskiego pochodzenia mieszkające we Francji nie zawsze nie mogą powiedzieć "nie", choć co do niektórych, to może i bym wykorzystał, gdyby nie miały prawa odmowy... wink.gif Znam przypadki, gdzie arabska dziewczyna mieszka bez ślubu z białym, a jej wierzący bracia pilnują, żeby jej nie zostawił, bo to dla nich większy wstyd, niż jej cudzołożenie. Ale to oczywiście zależy od indywidualnych przypadków.
Nie zawsze prostytucja jest eksploatowaniem, przymusem i niewolnictwem.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org