Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Granice w Afryce
historycy.org > Historia powszechna > ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE; XXI WIEK > Świat po zimnej wojnie ogólnie
Arkadiusz92
Od kilku dni nurtuje mnie "głupi" temat. Dlaczego granice w Afryce są wyglądają jakby były robione na kolanie i od linijki?
Tromp
Witam!
QUOTE(Arkadiusz92 @ 13/08/2012, 23:12)
Od kilku dni nurtuje mnie "głupi" temat. Dlaczego granice w Afryce są wyglądają jakby były robione na kolanie i od linijki?
*


Choćby dlatego, że tak je wytyczono rolleyes.gif
Andronikos
QUOTE(Arkadiusz92 @ 13/08/2012, 23:12)
Od kilku dni nurtuje mnie "głupi" temat. Dlaczego granice w Afryce są wyglądają jakby były robione na kolanie i od linijki?
*


Nie prawda. Znaczna większość granic afrykańskich nie wygląda, jakby "była robiona od linijki".
Piegziu
QUOTE(Arkadiusz92 @ 13/08/2012, 22:12)
Od kilku dni nurtuje mnie "głupi" temat. Dlaczego granice w Afryce są wyglądają jakby były robione na kolanie i od linijki?
*


Bo w epoce kolonializmów nikt nie przejmował się położeniem poszczególnych afrykańskich ludów, a przy dekolonizacji zadziałało uti possidetis.
czwartek12ego
QUOTE(Arkadiusz92 @ 13/08/2012, 22:12)
Od kilku dni nurtuje mnie "głupi" temat. Dlaczego granice w Afryce są wyglądają jakby były robione na kolanie i od linijki?
*



Koncentrujesz się widocznie na granicach przebiegających przez Saharę, tam faktycznie linijki poszły w ruch jednak kto miałby się spierać o kilometr piaskownicy w tą lub tamtą stronę?
Svetonius21
Czepiamy się Afryki a sami też mamy kawał "linijkowo-ołówkowej" granicy wink.gif
QUOTE
Koncentrujesz się widocznie na granicach przebiegających przez Saharę, tam faktycznie linijki poszły w ruch jednak kto miałby się spierać o kilometr piaskownicy w tą lub tamtą stronę?

Na obszarach bardziej "przydatnych" gdzie występują jeszcze jakieś atrakcje poza piachem i kamieniami kierowano się często względami gospodarczymi i komunikacyjnymi-"korytarz" odcinający dziś Kabindę od reszty Angoli został przekazany Kongu na Konferencji Berlińskiej w 1885 aby zapewnić temu państwu dostęp do morza, w praktyce-Belgom do Konga, wtedy jeszcze oficjalnie "wolnego".
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org