Archeologia to nauka, która od dawien dawna interesowała ludzi, właściwie jej korzenie sięgają jeszcze początków pierwszego tysiąclecia, kiedy to św. Helena szukała szczątków z krzyża Jezusa. Od tego czasu właściwie ciągle ktoś gdzieś czegoś szuka- to otwiera się tajne komnaty w piramidach, to ktoś poszukuje Atlantydy, jeszcze kto inny zajmuje się odszukiwaniem mało interesujących dla "niewtajemniczonego", a tak przydatnych dla archeologii kości, skorup czy jakiejś prastarej biżuterii. I to jest właśnie magia archeologii, a "Archeoświat" ma na celu przedstawienie właśnie obydwu biegunów tej wspaniałej nauki- tego widowiskowego, jak badanie piramid oraz tego mało dla niektórych interesującego, jak badanie ludzkich szcząków z których nie wiele zostało...

Czasopismo "Archeoświat- Świat Archeologii" powstało, aby szerzyć wiedzę o archeologii, historii i sztuce starożytnej, mitologii oraz o naukach pokrewnych. Pierwsza wersja pojawiła się już w październiku 2002 roku,jednak dniem prawdziwego startu serwisu można nazwać dzień 14 grudnia 2002. Z czasem postanowiliśmy przerobić formę czasopisma na zwykły serwis, by teksty był szybciej i łatwiej dostępne. W tej chwili możecie ogłoądać już 3 wersję graficzną naszego serwisu, przygotowaną przez Tlaloca.

Vortal tworzy dziś grupka pasjonatów, w większości studentów i uczniów zainteresowanych archeologią . Jednak ciągle borykamy się z problemami związanymi z brakiem czasu, ciągle także szukamy osób chętnych do współpracy.

Teraz, gdy zaczęły się wakacje jesteśmy zmuszeni zawiesić naszą działalność- otóż związane to jest z wyjazdami wakacyjnymi twórców strony. Mamy nadzieję, że wybaczą nam Państwo te przerwy i we wrześniu znów bedziemy pracowali dla tak dużej grupy gości

Na koniec chcielibyśmy się pochwalić Państwu tym, że nasz serwis został ostatnimi czasy kilkukrotnie wyróżniony. Otóż nasza strona pojawiła się na łamach Magazynu Internet (była także na Cover CD tego czasopisma), Komputer Świata oraz Super Expressu. Bylismy także Domeną Tygodnia portalu www.prv.pl . Niezmiernie cieszą nas te wyróżnienia i obiecujemy, ze nie spoczniemy na laurach i od września bedziemy pilnie pracować na dalsze sukcesy!!

pozdrawiam
CHUFU