Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki historyczne > Książki historyczne – II wojna światowa
Adam99
Wydana właśnie w cbwydawnictwie książka pt. "Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.
Argumentacja autora osadzona jest w bogatym pismiennictwie polskim i międzynarodowym. Książka jest do nabycia w sklepie internetowym www.cbwydawnictwo.home.pl

http://lewica.pl/index.php?s=advert#3311
konto usunięte 051218
QUOTE
Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.


Człowieku - co ty za głupoty wypisujesz confused1.gif Jak można porównywać AK (WiN) do Werwolfu ?
monx
QUOTE(ciekawy @ 22/06/2012, 15:45)
QUOTE
Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.


Człowieku - co ty za głupoty wypisujesz confused1.gif Jak można porównywać AK (WiN) do Werwolfu ?
*




Ale on chyba nie porównuje AK do Werwolfu tylko stwierdza co jest a moze nie jest prawda ze Werwolf gdzieniegdzie stanowił realne zagrozenie. Zreszta w ogólnym zarysach obie te organizacje miały stanowic partyzantke i zoorganizowac podziemne panstwo wiec mozna je porównywac. A czy partyzantka po 1945 roku to byli bohaterowie- pewien watek na tym forum jest bardzo ale to bardzo długi i jednosci w tym zakresie nie ma. Wiec nie bardzo rozumiem gdzie w tym poscie głupoty confused1.gif
emigrant
QUOTE(Adam99 @ 22/06/2012, 11:23)
Wydana właśnie w cbwydawnictwie książka pt. "Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.

Co do bredni z portalu lewica,pl, że IPN zaprzecza istnieniu wehrwolfu, to tu mamy jedno z ogłoszeń IPNu:
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/18/17138/P...html?search=653
(Fragment "Na tropie skrzyń Gestapo") Widać wyraźnie jak to IPN "zaprzecza" istnieniu wehrwolfu. Zaprzecza i jednocześnie zabezpiecza (z podaniem do ogólnej wiadomości) dokumenty tej organizacji? Szkoda nawet komentować takie brednie jak te z portalu.
Co do Żołnierzy Wyklętych, to może już czas, żeby Koledzy przestali się dziwić internacjonalistycznemu podejściu lewicy,pl? Ileż można? Ileż jeszcze dowodów i wypowiedzi ch zwolenników musi paść, żeby Koledzy sobie uzmysłowili za kogo lewica,pl ma tych, co walczyli i polegli, choćby i w beznadziejnej walce za Wolną Polskę?
Recoil
QUOTE(Adam99 @ 22/06/2012, 11:23)
Wydana właśnie w cbwydawnictwie książka pt. "Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.


Po pierwsze, nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek z IPN twierdził, że Wehrwolf był wymysłem komunistów.

Po drugie, nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek z IPN twierdził, że na miano bohaterów zasługują członkowie każdej formacji zbrojnego podziemia po II wojnie światowej, niezależnie od orientacji. W ogóle nie podejrzewam, aby ktokolwiek z IPN nazywał bohaterami tych partyzantów z okresu po lub podczas II WŚ, którzy służyli zbrodniczym ideologiom, takim jak faszyzm czy komunizm - niezależnie od tego, czy byłoby to UPA, Werhwolf czy służący Moskwie zdrajcy z GL/AL.

Nie będę oceniał książki której nie czytałem, ale zacytowany przez Ciebie opis książki z tego portalu to kawałek żenującej propagandy.
konto usunięte 051218
QUOTE(monx @ 22/06/2012, 16:51)
QUOTE(ciekawy @ 22/06/2012, 15:45)
QUOTE
Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.


Człowieku - co ty za głupoty wypisujesz confused1.gif Jak można porównywać AK (WiN) do Werwolfu ?
*




Ale on chyba nie porównuje AK do Werwolfu tylko stwierdza co jest a moze nie jest prawda ze Werwolf gdzieniegdzie stanowił realne zagrozenie. Zreszta w ogólnym zarysach obie te organizacje miały stanowic partyzantke i zoorganizowac podziemne panstwo wiec mozna je porównywac. A czy partyzantka po 1945 roku to byli bohaterowie- pewien watek na tym forum jest bardzo ale to bardzo długi i jednosci w tym zakresie nie ma. Wiec nie bardzo rozumiem gdzie w tym poscie głupoty confused1.gif
*



1. Werwolf był i działał na terenie komunistycznej Polski (na tzw. "ziemiach odzyskanych"). Nie była to jednak żadna odgórnie (centralnie) kierowana orgaznizacja (tak jak usiłowano nam wmawiać w czasach PRL-u), lecz zlepek wielu dywersyjno - sabotażowych grup i grupek, w zasadzie nie mających ze sobą kontaktu, i nie mających żadnych spektakularnych wyczynów za sobą. Ot - inżynier (dyrektor, kierownik) niemieckiego pochodzenia, pracujący w fabryce (bo Polaka na to miejsce nie było), który coś tam sabotował, itp.

2. Zanim zabierzesz głos na temat AK (WiN) warto trochę o tym poczytać. Warto nieco zgłębić się w dylematy i dramaty ludzi, którzy walczyli i przelewali o wolną i niepodległą Polskę, a później nie mogli się pogodzić z komunistycznym terrorem, który siały na naszych ziemiach spolegilwe i podporządkowane Moskwie władze komunistyczne.

3. Portale typu lewica.pl stoi na tym samym poziomie, co tygodnik NIE tow. Urbana, czy FAKTY I MITY.
Bartłomiej Rychlewski
QUOTE(Adam99 @ 22/06/2012, 12:23)
Wydana właśnie w cbwydawnictwie książka pt. "Fanatycy. Werwolf i zbrojne podziemie na Dolnym Śląsku 1945-1948" autorstwa Juliana Bartosz stanowi kontrnarracja wobec twierdzeń jedno-tematycznych naukowców IPN, że Werwolf był wymysłem "komunistów" chcących zastraszyć Polaków i że uczestnicy zbrojnego podziemia po II wojnie światowej zasługują na miano bohaterów.
Argumentacja autora osadzona jest w bogatym pismiennictwie polskim i międzynarodowym. Książka jest do nabycia w sklepie internetowym www.cbwydawnictwo.home.pl

http://lewica.pl/index.php?s=advert#3311
*



Książka paskudna ( to zestawienie Werwolfu z podziemiem niepodległościowym wybitnie perfidne i niesmaczne ), materiał zawarty w niej ( jeżeli chodzi o merytorykę) słabiutki i mnóstwo wodolejstwa typu ,,jedna Pani powiedziała drugiej Pani" - kupiłem ją z rozpędu bo nie śniło mi sie, że jeszcze można takie gnioty w Polsce wydawać - po niedzieli odniosę ją do wydawcy - ale okazało się , że można skoro autor jaken jest każdy widzi :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Bartosz


zastanawiam się jeno dlaczego miast wypisywać bzdury o III grupy volkslisty, o którą według niego specjalnie należało zabiegać ( tak jakby Niemcy nie potrzebowali śląskiego czy poznańskiego rekruta )i o ludziach ją przyjmujących , osądza ich jeszcze surowiej niż staliniści po zakończeniu II w. ś. i zapomina o własnej współpracy z Neues Detschland - komunistycznym i postkomunistycznym szmatławcem , trochę tak jak w dowcipie o babci , która chciała do ZBoWiD bo partyzantom jedzenie do lasu nosiła, a oni jej ,,danke" mówili - babciu, rzekł pan z komisji, ale to przecież Niemcy byli - może i Niemcy ale z NRD - odpowiedziała niespeszona kandydatka na kombatantkę .

Kolega ADAM 99 zaś podpada mi coraz mocniej (...)

Do takich wniosków służy opcja "zgłoś".
wysoki

To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org