Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Grecja
historycy.org > Forum > Pomoc > Starozytność Pomoc
Takimi12
Witam. Mam napisać pracę na temat starożytnej Grecji. W swojej pracy mam zawrzeć dzieje od kultury Minojskiej do śmierci Aleksandra Wielkiego. W podręcznikach jest tak wiele informacji, że nie wiem od czego zacząć. Bardzo proszę o pomoc smile.gif
szapur II
Historię Grecji to może trudno będzie Ci napisać smile.gif Weź po prostu swój podręcznik i spróbuj napisać o tym, co wydaje Ci się ważne. Właśnie, co uważasz za ważne, gdy czytasz o starożytnych Grekach?
Takimi12
Dla mnie ważne są przede wszystkim Ateny. Mieli swoich wybitnych przedstawicieli, piękny ustrój jakim jest demokracja. Jedyne co mi się u nich nie podoba to ostracyzm, ponieważ mógł służyć do walki z opozycją - w pewnym stopniu. Podoba mi się również postawa Sparty. Brak murów obronnych - ciekawe, ciekawe..
Te dwie polis bardzo mnie interesują.
Ich rywalizacja i w ogóle.
Reszta mnie mniej obchodzi, przez co nie zwracam na to uwagi smile.gif
szapur II
A co sądzisz choćby o zapożyczeniu alfabecie, rozwoju a choćby literatury - m.in. poezji epickiej itd. smile.gif
Dalia88
Witam wszystkich smile.gif

Jestem tu nowa, jednak będę tu częściej zaglądać, nie spodziewałam się, że na tym forum znajdę wiele interesujących informacji dot starożytnej Grecji. Ale trafiłam tu ponieważ poszukuję informacji do tematu mojej pracy magisterskiej, której tytuł brzmi "Stereotyp rzymski Grecji". Poszukuję literatury odnośnie tego co Rzymianie pisali w starożytności o Grecji. Czy jesteście w stanie coś zaproponować? (chyba że powinnam to pytanie zadać na forum rzymskim smile.gif )

Z góry dziękuję nawet za jakąkolwiek próbę pomocy.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org