Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Tupac Amaru II - potomkowie
historycy.org > Historia powszechna > NOWOŻYTNOŚĆ > Imperium hiszpańskie i portugalskie
Pomponius
Witam serdecznie,

Mam następujące pytanie: czy możliwe jest, że żyją obecnie potomkowie Jose Gabriela Condorcanqui vel Tupaca Amaru II, ewentualnie jacyś zstępni jego braci, stryjów etc. (chodzi mi o linię męską). Wiadomo, że większość członków rodziny Tupaca wymordowali Hiszpanie, ale ponoć powstanie było jeszcze kontynuowane przez jego braci. Może zatem choć część rodu przetrwała do dzisiaj. Czy jest to prawdopodobne? Może dziwnie to zabrzmi, ale szukam potencjalnego monarchy południowoamerykańskiego (nie licząc dynastii Braganca-Orleans w Brazylii). smile.gif

Pozdrawiam
Pomponius
Elfir
Tupac może i zginął, ale nie był jedynym przywódcą w południowej Ameryce. Państwo Inków nie obejmowało całego kontynentu.
Aquarius
QUOTE(Pomponius @ 13/09/2011, 21:03)
szukam potencjalnego monarchy południowoamerykańskiego
*To dlaczego szukasz potomków, krewnych Tupaka Amaru II?
Phouty
Jak podaja najprzerozniejsze zrodla, to zaden krewny Tupaca Amaru nie przezyl jego egzekucji. (W wyroku smierci byla klauzula, azeby on byl wpierw swiadkiem egzekucji calej jego rodziny, a takze dalszych krewnych).

Jedynym wyjatkiem byl jego 12-to letni syn Fernando, ktory zostal skazany na dozywocie i byl przetransportowany do Hiszpanii. Sa wzmianki, ze byl on tam dozywotnio wieziony, jednakze nie potrafilem znalezc dokladniejszych informacji o jego losach.

Te informacje sa na podstawie nastepujacych zrodel:
1. http://www.history.ucsb.edu/faculty/marcus...AmSCline034.pdf

2. Autorzy Sarah C. Chambers i John Charles Chasteen "Latin American Independence: An Anthology of Sources". Wyd. Hackett Publishing Company, Inc., Indianapolis 2010 ISBN 9780872208636

Sa tez hiszpanskojezyczne zrodla:
https://www.geni.com/people/T%C3%BApac-Amar...000023076872201

Nie wydaje sie wiec, azeby zyli jego potomkowie, co wcale nie znaczy, iz nie mozna by znalezc pewnych ludzi, podajacych sie za jego krewnych, a nawet potomkow.

(To tak samo jak z rodzina carska Romanowow, a o potomkach Elvisa Presleya nawet nie wspominajac). wink.gif

To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org