Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Gangi i mafie
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
Pages: 1, 2
kmat
CODE
A co może nie jest coś na rzeczy? W kulturze rządzi Wojewódzki, kreatury typu Loska itd, a w polityce tematy zastępcze. Nasz kraj upada toczony przez rak mafii. Od śmierci pani Blidy upłynęło tyle lat, a SLD wciąż rozpacza, Jarek tez rozpacza, Palikot nagrywa głupie animacje... Po obejrzeniu wiadomości, albo faktów TVN kilka dni temu zwymiotowałem na telewizor. Kto mi go odkupi? SLD, Palikot?

Post roku smile.gif
Poza tym nie dają mi spokoju "szczegóły techniczne", czy autor siedział pół metra przed odbiornikiem, czy standardowo kilka metrów, ale ma taki zasięg, czy specjalnie podszedł..

***

Co do tych polskich gangów.. nawet za "starych, dobrych czasów" (lata 90-te) funkcjonowało to na dość prymitywnym poziomie - towarzystwo próbowało bawić się w jakieś wyrafinowanie, ale bandziorska natura zwyciężyła, zaczęli się strzelać po kurortach, narobili smrodu i policja ich pozgarniała. Dziś mamy generalnie prymitywną bandyterkę bez aspiracji, która szybko wpada i równie szybko powstaje, ot socjopatyczna dresiarnia. Zjawisko uciążliwe, ale globalnie mało groźne.
Ingen175
http://kwejk.pl/obrazek/165687/gang,pruszkowski.html

Niektórzy rekrutują rolleyes.gif

A poważnie to chyba już wszystko w tym temacie powiedziano.
Darth Stalin
Właściwie jedyna (w miarę powszechnie znana) sytuacja, którą można by określić mianem mafijnej, to całe to policyjno-polityczno-biznesowe tło "sprawy Olewnika" i powiązań ex-szefa płockiej policji...
danil
w Polsce policja duze silna , za ,,swoich,, (tj.Polakow) duze grozna ..Prynajmnie tak w Ukrainie opowiedajac ludzi..A w Germanii w ogole ..prawie jak Gestapo kiedys..Za Niemca mozna znalecz tam smierc..
Prawda , tez jest korrupcja .czy byla..Mial ja kiedys rozmowy z chlopakom, -jego brat cos tam, w Polsce , narobil, czy kradziedz czy cos takie..Tak policja mowila- trzeba 6 000 USD -i ty wolny czlowiek..(?).
nie wiem, czy to prawda, ale tak opowiedzal...Prawda , w tych czasach u nas kwatera kosztowala 3-4 000 USD.nierealny koszty..bylo to w 1996 czy 98 , nie pamietam..
Coobeck
Vitam

Zgadza się, Trompie, ale Rzym miał nad naszymi czasami tę przewagą, że politycy często kończyli z jakimś żelastwem pod sercem lub w głowie. U nas... szkoda gadać; jeden Sekuła wiosny nie czyni... (Emigrant)
Emigrancie-masz rację, ale od czegoś trzeba zacząć. (Tromp)


Zabrzmiało to niemal jak "święty Ryszardzie C., prowadź mą rękę"...

Poza tym nie dają mi spokoju "szczegóły techniczne", czy autor siedział pół metra przed odbiornikiem, czy standardowo kilka metrów, ale ma taki zasięg, czy specjalnie podszedł.. (Kmat)

Imho podszedł i z bliska, z góry... Przeciekło przez szczeliny wentylacyjne w obudowie i poszło zwarcie w środku. Tego efektu nie byłoby przy siedzeniu na wprost poTVora. Trafiłoby w ekran, a zrzut na ekran nic by nie zdziałał, ekran można wytrzeć i po krzyku.
danil
QUOTE(Darth Stalin @ 19/06/2011, 21:58)
Właściwie jedyna (w miarę powszechnie znana) sytuacja, którą można by określić mianem mafijnej, to całe to policyjno-polityczno-biznesowe tło "sprawy Olewnika" i powiązań ex-szefa płockiej policji...
*Czy mozna uwazac to za Mafje? To prosto korumpowanie polytycy ta urzadniki..moim zdaniem..
Trzeba bylo uciekac z Polski w konce 90-ch..Choc, prawda , kiedy? Albo w Rosje, Ukrainy, moze w Panamy .. confused1.gif Moze, szlak Polski w EU tez byl dla nich koniec..W ogole, czlowiek dziwna istota..Mysle, co zawsze biedzie ,,na konie,,..Prawda, w Polsce choc mozna siedziec normalnie (w lagry)..choc glody nie ma..
Świętosław
Ostatnio czytając parę książek o mafii włoskiej zacząłem się zastanawiać czy naszej przestępczości nie nazywa się mafią na wyrost.
Zupełnie inna skala wpływu na władzę na społeczność lokalną czy chociażby na ilość pieniędzy, do tego skuteczność w jej zwalczaniu dużo większa co też świadczy o słabości naszej mafii.
Kiszuriwalilibori
QUOTE(1111 @ 18/06/2011, 19:48)
Cosa nostra jest ok, bo toc jest stara organizacja z zasadami. u nas nie mają zasad.
*


Raczej Cosa Nostra zaadoptowała literackie wymysły Mario Puzo przeniesione potem na ekran, niż na odwrót.

Jak nazwać wyłudzanie VAT na gigantyczne kwoty? Do zorganizowania takiego biznesu jednak potrzeba pomyślunku, nie piszcie, że ci ludzie są głupi.

A co do tego czy w Polsce działa mafia zagraniczna - czytałem opracowanie jakiegoś rządowego fińskiego biura ds. zorganizowanej przestępczości, które jednoznacznie stwierdzało w Polsce działanie mafii węglowej w rosyjskich rękach. Sprawa Śląskiej Alexis, Blidy ale nie tylko, wiele lat później główny świadek popełnił samobójstwo w hotelu w przeddzień złożenia zeznań.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org