Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: JOSIP BROZ TITO
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Baza bibliograficzna > Postacie Historyczne
Jones777
Mam pytanie czy jedynymi wydanymi w Polsce biografiami Josipa Broz Tito są "Tito jakiego nie znamy" Jerzego Woydyłło i audiobook "Josip Broz Tito kim był CD" Jarosława Kaniewskiego?? Bo do takich smutnych wniosków doprowadzają moje poszukiwania

P.S. I do tego mam pytanie co sądzicie o dodawaniu audiobooka do bibliografii pracy Licencjackiej??
emigrant
QUOTE(Jones777 @ 13/02/2011, 23:41)
P.S. I do tego mam pytanie co sądzicie o dodawaniu audiobooka do bibliografii pracy Licencjackiej??
*


Wszystkie audiobooki wychodzą najpierw drukiem?
Jones777
Problem polega na tym że jak szukałem w księgarniach internetowych to ta książka występuje jedynie jako audiobook. Do tego znalazłem ją tylko i wyłącznie jako audiobook w katalogu Biblioteki Narodowej.
mata2010
Jakieś 5-12 lat temu ukazywała się bogato ilustrowana popularyzatorska seria dotycząca II Wojny Światowej wraz z kopiami ówczesnych gazet. Co najmniej jeden z tomików poświęcony był Tito i jugosłowiańskiej wojnie partyzanckiej. Czy to jest dostatecznie poważne do powoływania się w pracy licencjackiej - nie wiem dry.gif
lucyna beata
Mały epizodzik "Między polityką, a wypoczynkiem - wizyta Josipa Broz-Tito w Polsce w 1975 r. w aktach aparatu bezpieczeństwa PRL" Mirosław Surdej "Bieszczady w Polsce Ludowej 1944-1989".
Jones777
Nie sądzę aby ta praca wniosła coś do tematu "Odbudowy Jugosławii" , ale mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie. Wychodzi na to że Tito nie jest w czołówce zainteresowania polskich badaczy i tłumaczy.
Travis
* Kaniewski Jarosław - "Josip Broz Tito - kim był?"


* Carter April - "Marshal Tito: A Biography", Greenwood Press, 1989.


* MacLean Fitzroy - "Tito: A Pictorial Biography", McGraw-Hill, 1980.
Sapiens
Dość niedawno na naszym rynku ukazała się książka "Tito. Zagadka stulecia" autorstwa Simicia Pero. Może to być ciekawa lektura (sam jeszcze nie czytałem) bo autor jest podobno Serbem.
Adas09
Pero Simić, Tito – zagadka stulecia

Wypożyczyłem z biblioteki i nie umiem się zabrać wink.gif

QUOTE
O marszałku Tito napisano ponad 1000 książek, które ukazały się w 50 językach świata.


Recenzja książki

QUOTE
http://www.polityka.pl/kultura/ksiazki/recenzjeksiazek/1523959,1,recenzja-ksiazki-pero-simic-tito--zagadka-stulecia.read
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org