Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Islam A Homoseksualizm
historycy.org > Wybrane specjalizacje historii > HISTORIA RELIGII I KOŚCIOŁA
Syzyf
Jak wiadomo mi z lektury Koranu i hadisów, mahomet surowo potępił homoseksualizm. Czytając je-
dnak wrześniowego Newsweek'a dowiedziałem się jednak, że gdy CIA przed inwazją na Irak sfabry-
kować nagranie na którym Saddam bierze udział w gejowskiej orgii, eksperci od Bliskiego wscho-
du stwierdzili że to nic nie da-takie zachowanie nikogo tam nie zgorszy! Zaintrygowany spytał-
em o stosunki Islam-homoseksualizm siedzącego głębiej w temacie kolegę, który odpowiedział mi
krótko: "W nocy Prorok nie widzi". A wy jak wyjaśnicie ów paradoks.
Blake
A wy jak wyjaśnicie ów paradoks.
A czy gdyby sfabrykowano nagranie przedstawiające Husajna pijącego wódkę, czy to by dało USA jakiekolwiek korzyści?
Żadnego paradoksu nie ma. Homoseksualizm jest przez islam zakazany i tyle, choć nie wszyscy przyjmują ten zakaz, istnieje chociażby plemię muzułmańskie w Afganistanie, w którym młodych chłopców od dawna wykorzystuje się seksualnie i nie ma za to żadnych kulturowych sankcji. Nie uważam jednak, żeby w Iraku było tak samo. Gdybyś zacytował artykuł, byłoby to łatwiej zrozumieć problem, bo póki co to tylko zlepek paru opinii.
Saddam był świeckim dyktatorem, nie wahhabickim królem czy ajatollahem, więc pewnie o to chodziło. Nikt nie oczekiwał, że będzie krystalicznie moralny, a podstawą jego władzy nie była popularność wśród ludu, a wojsko i zamordyzm.
rycymer
Cóż, można chyba śmiało powiedzieć, iż homoseksualizm ma w Iraku długie, perskie, dodajmy, tradycje.

Perskim Barmakidom bowiem, abbasydzkiemu rodowi wezyrów i spadkobiercom jednocześnie, z racji na swe pochodzenie, sasanidzkiej Persji, zawdzięczał Kalifat nie tylko metody rządzenia, z przejętymi z niej wezyratem, dywanami, naczelnikiem urzędu pocztowego w roli szefa wywiadu i nadwornym katem, jak również sposób bycia, wykwintny styl, dobry smak w dziedzinie szeroko pojętej kultury, zamiłowanie do luksusu i przepychu, a także ogromne zmiany w dziedzinie wojskowości, lecz również wyjątkowo rozwiązły styl życia, czyniący z męskiego homoseksualizmu zjawisko niemal powszechne na dworze bagdadzkich kalifów.
byk2009
QUOTE(Syzyf @ 19/11/2010, 14:39)
Jak wiadomo mi z lektury Koranu i hadisów, mahomet surowo potępił homoseksualizm. Czytając je-
dnak wrześniowego Newsweek'a dowiedziałem się jednak, że gdy CIA przed inwazją na Irak sfabry-
kować nagranie na którym Saddam bierze udział w gejowskiej orgii, eksperci od Bliskiego wscho-
du stwierdzili że to nic nie da-takie zachowanie nikogo tam nie zgorszy! Zaintrygowany spytał-
em o stosunki Islam-homoseksualizm siedzącego głębiej w temacie kolegę, który odpowiedział mi
krótko: "W nocy Prorok nie widzi". A wy jak wyjaśnicie ów paradoks.
*

W życiu tak bywa, że założenia moralno-religijne to jedno, a rzeczywistość to drugie.
Homoseksualizm nie jest zjawiskiem jednorodnym. Obok Homoseksualistów "prawdziwych", ze zdeklarowanym pociągiem seksualnym do tej samej płci, istnieje homoseksualizm "zastepczy". Wystepuje on u normalnych, heteroseksualnych ludzi, gdy nie mają oni mozliwości zaspokojenia rozbudzonego popędu płciowego z płcia przeciwną. Taki rodzaj homoseksualizmu, wystepuje często w zbiorowościach zamknietych (wojsko, więzienia, klasztory).
Nie ma żadnego powodu sądzić, że prawdziwych homoseksualistów jest więcej w jakiejkolwiek nacji, czy wśród przedstawicieli jakiejkolwiek religii. Jednak niektóre obyczaje i kulty, moga sprzyjac homoseksualizmowi zastepczemu. Tak może byc w świecie islamu, który przywiązuje szczególną, wręcz histeryczna, wagę do kobiecego dziewictwa przed ślubem, a cudzołóstwo karze ukamienowaniem. Jednocześnie, w wielu krajach islamskich, obowiązują zwyczaje "płacenia za żonę". W takiej sytuacji, gdy młody człowiek pełen seksualnych chuci, nie ma mozliwości zaspokojenia popędu z kobietą, bo na żonę go nie stać, a nie-żona nie zechce z nim współżyć bojąc się ukamienowania, może próbować (a pewnie często i próbuje) zaspokoić ta chuć z kolegą.
El Muerte
Trudno mi uwierzyć żeby heteroseksualny chlopak poszedl zaspokoić swą chęć z kolegą, tylko dlatego że mu się chce. Muszą być jakieś naciski lub usprawiedliwienia (takiego zachownia)zewnętrzne.
Doprawdy nie wyobrażam sobie np. w liceum lub na studiach żeby mlody, "normalny" chlopak proponowal drugiemu, bo akurat nie ma mozliwości z dziewczyną. Albo go nie stać na żonę.
Sorki, Byk 2009, ale to jakieś naciągana teoria i tlumaczenie.
byk2009
QUOTE(El Muerte @ 24/11/2010, 10:41)
Trudno mi uwierzyć żeby heteroseksualny chlopak poszedl zaspokoić swą chęć z kolegą, tylko dlatego że mu się chce. Muszą być jakieś naciski lub usprawiedliwienia (takiego zachownia)zewnętrzne.
Doprawdy nie wyobrażam sobie np. w liceum lub na studiach żeby mlody, "normalny" chlopak proponowal drugiemu, bo akurat nie ma mozliwości z dziewczyną. Albo go nie stać na żonę.
Sorki, Byk 2009, ale to jakieś naciągana teoria i tlumaczenie.
*

To powiedż to więźniom, zamkniętym w więzieniach na wiele lat.
A jak jesteś zainteresowany tematem, to wygugluj sobie hasło "homoseksualizm zastepczy".
El Muerte
Nie twierdzę że to nie ma miejsca. Z twojego postu wywnioskowalem, i do tego się odnoszę, że mówisz o sytuacji w Islamie, nie w więzieniu. Chodzi w twoim poście o to że w Islamie to jest normalne? Usprawiedliwione?
byk2009
QUOTE(El Muerte @ 24/11/2010, 13:54)
Nie twierdzę że to nie ma miejsca. Z twojego postu wywnioskowalem, i do tego się odnoszę, że  mówisz o sytuacji w Islamie, nie w więzieniu. Chodzi w twoim poście o to że w Islamie to jest normalne? Usprawiedliwione?
*

Nie nie jest to normalne. Nawet nie jest usprawiedliwione. Ale zjawisko to istnieje.
Ortodoksyjny islam, nie dopuszcza do jakichkolwiek kontaktów mężczyzny z niezamęzną kobietą, nie mówiąc juz o mężatkach. Zabronione jest pokazywanie twarzy przez kobiety, czy nawet dotknięcie kobiety nie-żony. Zabroniona jest rozmowa męzczyzny i kobiety bez opiekuna/przyzwoitki. W tej sytuacji, wszelkie przejawy seksualizmu, nie tylko seksu, sa niemozliwe.
Normalny polski chłopak, może mieć 'dziewczynę'. Może sie 'zakochać'. Nikogo to nie oburza. Jest na to generalne przyzwolenie obyczajowe. Nie chodzi tu tylko o współzycie seksualne, ale o rózne przejawy seksualizmu, jak 'umawianie sie', całowanie, czy drobne pieszczoty. To sprzyja kształtowaniu chłopiecego seksualizmu.
Każdy człowiek, a szczególnie młody (z wysokim poziomem testosteronu), potrzebuje dla ukształtowania swej seksualności, kontaktu z drugim człowiekiem, płci przeciwnej.
Dla młodego islamskiego ortodoksa, to jest niedostępne. On nie może "umawiać się' z dziewczyną. Nie może sie całować, czy "obściskiwać" w kinie, czy nawet potańczyć na prywatce. Wokół niego sa tylko koledzy.
To jest cena religijno-obyczajowego fanatyzmu, traktującego kobiety niezamęzne za taboo.
Choć przyznaję, że nie do końca jestem przekonany, czy takie podejście do kobiet i seksualizmu wynika z samego islamu, czy może jest związane z ogólno-bliskowschodnimi zwyczajami, bo wśród chrześcijańskich Ormian, czy Gruzinów (z poprawką na lata sowieckiej laicyzacji i wypleniania "starych" obyczajów) podejście jest podobne, choć oczywiście nie aż tak nasilone.
Ryszard Lwie Serce
Jeśli chodzi o historię, to za rycymerem dodam, że o homoseksualizm oskarżało się nawet wielkiego Haruna ar-Raszida i jego Barmakidzkiego przyjaciela, Dża'fara.
Natomiast jeśli chodzi o współczesność, to myślę, że byk dość dobrze zdiagnozował problem.. Z pierwszej ręki znam relacje o trybie życia młodzieńców w niektórych, ortodoksyjnych środowiskach.
Podkreślić jednak należy, że islam homoseksualizmu zakazuje równie zdecydowanie, co chrześcijaństwo czy judaizm.
byk2009
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 24/11/2010, 16:05)
Jeśli chodzi o historię, to za rycymerem dodam, że o homoseksualizm oskarżało się nawet wielkiego Haruna ar-Raszida i jego Barmakidzkiego przyjaciela, Dża'fara.
Natomiast jeśli chodzi o współczesność, to myślę, że byk dość dobrze zdiagnozował problem.. Z pierwszej ręki znam relacje o trybie życia młodzieńców w niektórych, ortodoksyjnych środowiskach.
Podkreślić jednak należy, że islam homoseksualizmu zakazuje równie zdecydowanie, co chrześcijaństwo, czy judaizm.
*

W uzupełnieniu dodam, że niektóre bliskowschodnie obyczaje, nie tylko w społeczeństwach islamskich, ale i wśród tamtejszych chrześcijan a nawet wśród Żydów, z europejskiego punktu widzenia wydają sie dziwne i "podejrzane".
Gdyby w Polsce ktoś zobaczył dwuch młodych chłopców idących po ulicy i trzymających sie za rączki, skojarzenie było by oczywiste. Na Bliskim Wschodzie w zasadzie jest to norma obyczajowa i nie budzi podejrzenia homoseksualizmu. Podobnie jest z całowaniem się (nawet w usta) dwuch przyjaciół na powitanie. Inny przyłkład to taniec. Muzułmanie, bliskowschodni chrześcijanie i ortodoksyjni Żydzi, nie tańczą z kobietami. Walc, czy tango jest nie do pomyslenia! Tam faceci tańczą w kółeczku trzymając się za rączki. Kobiety stoją pod ścianami. Nawet przy stole kobiety nie siedzą z mężczyznami!
Ryszard Lwie Serce
W ogóle w kulturach wschodu dotyk jest czymś bardziej codziennym i oczywistym, a sfera prywatności jest siłą rzeczy mniejsza. Ludzie z Zachodu nie są w stanie czasami przyzwyczaić się do powszechnego obłapiania i macania.
Piast anonim
QUOTE(El Muerte @ 24/11/2010, 11:41)
Trudno mi uwierzyć żeby heteroseksualny chlopak poszedl zaspokoić swą chęć z kolegą,
*

Według różnych badań od 10 do ponad 50 % mężczyzn hetero miało przygodę czy eksperymentowało z drugim facetem.
Choć przyznaję, że nie do końca jestem przekonany, czy takie podejście do kobiet i seksualizmu wynika z samego islamu, czy może jest związane z ogólno-bliskowschodnimi zwyczajami, bo wśród chrześcijańskich Ormian, czy Gruzinów (z poprawką na lata sowieckiej laicyzacji i wypleniania "starych" obyczajów) podejście jest podobne, choć oczywiście nie aż tak nasilone.

Przytoczę tu historie jaką mi kiedyś opowiedziano. Jeszcze za komuny odbyła się jakaś polska kolonia w Armenii. W pobliżu polskiego obozu był strumień w którym zazwyczaj kąpały się ormiańskie dziewczyny. Polaków przestrzeżono by tam nie chodzili z powodu że u Ormian jeśli mężczyzna zobaczy kobietę nagą to albo musi się z nią albo ożenić albo jej rodzina ma go prawo zabić. Polscy chłopcy jak to polscy chłopcy poszli, popatrzyli, wpadli, dziewczyny narobiły rabanu , i okazało się że w pobliżu była grupa pilnująca. Chłopcy uciekli do obozu ukryła ich w swoim namiocie pielęgniarka potem się rozebrała zapaliła papierosa i czekała. Ormianie wpadli do namiotu nawrzeszczeli, ochłonęli poczym grzecznie sobie poszli.

byk2009
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 25/11/2010, 18:04)
W ogóle w kulturach wschodu dotyk jest czymś bardziej codziennym i oczywistym, a sfera prywatności jest siłą rzeczy mniejsza. Ludzie z Zachodu nie są w stanie czasami przyzwyczaić się do powszechnego obłapiania i macania.
*

No tak, z tym że to przyzwolenie dotyku, dotyczy tej samej płci, a nie płci przeciwnej. Muzułmański/bliskowschodni chłopak, nie może dotykać bezkarnie dziewczyny.
To samo dotyczy golizny. Dlaczego w krajach muzułmańskich, na plaży, nawet w najgorętszy dzień, kobiety kąpią się w czarnych sukniach do kostek? Nam wydaje sie to nonsensem, ale tam jest to norma obyczajowa.
lis
Byk
W uzupełnieniu dodam, że niektóre bliskowschodnie obyczaje, nie tylko w społeczeństwach islamskich, ale i wśród tamtejszych chrześcijan a nawet wśród Żydów, z europejskiego punktu widzenia wydają sie dziwne i "podejrzane".
Gdyby w Polsce ktoś zobaczył dwuch młodych chłopców idących po ulicy i trzymających sie za rączki, skojarzenie było by oczywiste. Na Bliskim Wschodzie w zasadzie jest to norma obyczajowa i nie budzi podejrzenia homoseksualizmu.

Prawda! Ja doswiadczyłem tego w Indiach, gdy kontrahent, inżynier, wziął mnie za rękę w czasie zwiedzania miasta. Mocna rzecz rolleyes.gif
Według różnych badań od 10 do ponad 50 % mężczyzn hetero miało przygodę czy eksperymentowało z drugim facetem.

Wg mnie to bzdury! Chyba ze jestem zdecydowanie z tych pozostałych procent. Przecież żyje w normalnym srodowisku, a przez całe życie spotkalem może ze trzech homoseksualistów. Zaden mi sie nie spodobał smile.gif. Jeden nawet mnie uczył.
Aha, nikt ze mną nie chciał "eksperymentować"
byk2009
QUOTE(lis @ 26/11/2010, 15:41)

Wg mnie to bzdury! Chyba ze jestem zdecydowanie z tych pozostałych procent. Przecież żyje w normalnym srodowisku, a przez całe życie spotkalem może ze trzech homoseksualistów. Zaden mi sie nie spodobał smile.gif. Jeden nawet mnie uczył.
Aha, nikt ze mną nie chciał "eksperymentować"
*

Też mi sie wydaje, że te 50% to bzdura. Może środowiska gejowskie rozpowszechniają takie dane, ale raczej 10% wydaje się bliższe prawdy. Szczególnie wśród mężczyzn. O ile sie nie mylę, wśód kobiet ten odsetek może byc nieco większy, ale też nie 50%.
misza88
Też mi sie wydaje, że te 50% to bzdura. Może środowiska gejowskie rozpowszechniają takie dane, ale raczej 10% wydaje się bliższe prawdy. Szczególnie wśród mężczyzn. O ile sie nie mylę, wśód kobiet ten odsetek może byc nieco większy, ale też nie 50%.

Wybaczcie że badań nie przytoczę ale wiem że istnieją takie które mówią że w każdym społeczeństwie jest mniej więcej 1% homoseksualistów i są takie które mówią że jest to ponad 10 %....
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org