Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Najlepszy japoński myśliwiec IIWŚ
historycy.org > Historia powszechna > II WOJNA ŚWIATOWA > Uzbrojenie > Lotnictwo
Kserkses
Który japoński myśliwiec był waszym zdaniem najlepszy???

Mitsubishi A5M (Claude)
Mitsubishi A6M Reisen (Zero/Zeke)
Mitsubishi J2M Raiden (Jack)
Mitsubishi J4M Senden
Mitsubishi J8M Shusui
Mitsubishi Ki-18
Mitsubishi Ki-46 Dinah
Mitsubishi Ki-109


Tutaj macie link na stronę ze wszystkimi japońskimi samolotami II WŚ:
http://www.air2ww.webd.pl/japonia/a5m/a5m.htm

Ciekawi mnie, który myśliwiec przypadł wam do gustu wink.gif
Ja zagłosowałem na Zero.
A wy confused1.gif
Thiodorow
Zagłosowałem na Raidena, ale wybrałbym Hayate. Na pewno był lepszy od wymienionych i do tego sprawdzony bojowo. W zestawieniu brakuje myśliwców armii i myśliwców marynarki działających z lądu: Ki-27, Ki-43, Ki-44, Ki-61, Ki-84, Ki-100, N1K1-J.

Z drugiej strony porównywanie wczesnowojennego A5M z prototypowym rakietowym J8M, czy dwusilnikowym Ki-46 mija się z celem: to trochę tak jakby pytać czy lepszy Mercedes S600, czy Actross.
Bullet
Ja zagłosowałem na Zero. Poza tym w tej ankiecie widzę same maszyny Mitsubishi... I do tego samoloty różnorakich klas, które niezbyt ze sobą mogłyby konkurować. Dla mnie brak tutaj wielu maszyn spod produkcji Nakajimy czy Kawasaki.
Rian
Ja stawiałbym na Nakajima Ki-84 Hayate, ale niestety nie można na niego głosować...
rafalm
QUOTE(Rian @ 4/11/2010, 22:15)
Ja stawiałbym na Nakajima Ki-84 Hayate, ale niestety nie można na niego głosować...
*


Ja również smile.gif ... aż dziw, że nie ma go w ankiecie. Natomiast jeśli chodzi o osiągnięcia na polu bitwy, to raczej Zero.
Bullet
W sumie jeśli chodzi o dobre japońskie maszyny prócz Ki-84 warto nadmienić również Ki-44 Shoki czy chociażby jedyny myśliwiec japoński z rzędowym silnikiem - Ki-61 Hien, bądź jego gwiazdową wersję Ki-100.
Dagome
Dla mnie najlepszy to Mitsubishi J4M Senden bo nie wyszedł poza sfere projektu i nie mógł być tym samym nigdzie wykorzystany co nie utrudniło aliantom odbijania Pacyfiku.
41pp
Ki-84-Ia.
Jeśli się nie mylę to posiadał motorek Nakijama Homare.
Proszę o korektę co do typu silnika.
/ Nie mam "papierów" pod ręką/
gmv
PS szkoda że, poza konkursem !
osorkon2
Niestety ale ta zbyt subiektywna lista ogranicza możliwość głosowania zgodnie z poglądami.
Oczywiście stawiam na Nakajima Ki-84 którego parametry dorównywały amerykańskim maszynom. Problemem był niedostatek dobrze wyszkolonych pilotów. A to często przesądzało o wyniku starcia.
Ważnym, w kontekście proponowanej listy myśliwców, jest datowanie danej konstrukcji. Bowiem oczywistym jest że w późniejszym okresie wojny konstrukcje były nowocześniejsze, lepiej uzbrojone, o wyższych parametrach lotu. Należało wprowadzać do linii takie samoloty które mogły nawiązać w równorzędną walkę z przeciwnikiem.
Dlatego w pierwszym okresie wojny stawiałbym nawet na kiepsko uzbrojonego Ki-43, czy popularnego Mitsubishi A6M Reisen, a później na Ki-44 i Mitsubishi J2M Raiden. Bowiem każda z tych konstrukcji spełniała pokładane w niej nadzieje przez raczej krótki czas.
Awitus
zbyt mało tylko
Mitsubishi
gdzie np.Nakajima Ki-84 który według mnie jest najlepszy
freddy
Najlepszy był Jack. Skonstruowano go specjalnie do walki z B29.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org