Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Pochodzenie nazwiska Smerliński
historycy.org > Forum > Nauki Pomocnicze Historii > Genealogia
smerfix
Witam wszystkich.
Zastanawia mnie etymologia mojego nazwiska. Mieszkam niedaleko Bydgoszczy i wiem też że rodzina mieszkała na tych okolicach przed I WŚ. Mój pradziadek walczył w właśnie tej wojnie w niemieckiej armii na froncie zachodnim. Sprawdzałem na stronie moi krewni, ale większość osób z tym nazwiskiem jest właśnie z okolic Bydgoszczy. I zapewne w większości to moja rodzina.Brat dziadka 11 dzieci. No, ale nie o tym chciałem pisać. Czy mógłby mi ktoś pomóc dowiedzieć się skąd wzięło się nazwisko Smerliński.
Pozdrawiam.
Smardz
Rozejrzyj się po lokalnym Archiwum Państwowym. Może maja jakiś spis który Cie dotyczy.
Miltiades
Podaję etymologię Twojego nazwiska:

Smerliński - od szmerla 'ryba piskorzowata' lub od sperlić się 'palić się licho'.
Domowik
Smerliński to naprawdę rzadkie nazwisko,prawdopodobne jest więc, że wszystkie noszące je osoby są ze sobą spokrewnione:
QUOTE
W Polsce jest 58 osób o nazwisku Smerliński.

Zamieszkują oni w 7 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Bydgoszcz ,a dokładnie 20.

Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku m. Bydgoszcz (17), Świecie (13), Szczecin (5), Tuchola (1), Myślibórz (1) i Piła z liczbą wpisów 1.


A tu mapa: http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/sme...C5%2584ski.html
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org