Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Wstęp I Zakończenie P. Licecnjackiej
historycy.org > Forum > Metodologia Historii i Historia Historiografii > Metodologia ogólnie
Kindzerek_S
Witam.
Mam problem z napisaniem wstępu i zakończenia w mojej pracy z historii. Podobno są ustalone zasady co powinno się znaleźć smile.gif dlatego proszę o pomoc.
Pozdrawiam Kinga smile.gif
emigrant
Żadnych szczegółów nie podałaś. Np. tematu pracy, co masz w poszczególnych rozdziałach, itd. W takim razie pytasz ogólnie. A ogólnie wygląda to tak: wstęp jest wprowadzeniem do głównego tematu, zakończenie podsumowaniem wszystkich wywodów zawartych w pracy.
adam1234
Jak same nazwy wskazują...
Marcheaux
Skoro kobieta prosi, wstyd odmówić pomocy (jeżeli ten post jakkolwiek ci pomoże confused1.gif )

Nie wiem jak inni byli uczeni, ale ja znam jedną receptę na rozwiązanie Twojego problemu.

We wstępie opisujesz motywy, które skłoniły cię do zajęcie się takim a nie innym tematem. Opisujesz też co będzie zawarte w poszczególnych rozdziałach np. W rozdziale pierwszym zamierzam opisać... Treść rozdziału drugiego poświęcona będzie... Rozdział trzeci jest próbą spojrzenia na... i tak dalej, na ile starczy ci inwencji twórczej rolleyes.gif Wstęp powinien także zawierać literaturę przedmiotu, czyli pozycje książkowe wykorzystane przez Ciebie w pracy wraz z podaniem autorów. Możesz także pokusić się o przedstawienie poglądów doktryny w danym temacie.

Zakończenie jest podsumowaniem całości pracy. Powtarzasz tutaj najważniejsze tezy zawarte w pracy, co jest rodzajem syntezy. Najlepiej jak pokusisz się na tej podstawie o jakieś ogólne wnioski, konkluzje. Możesz oprzeć się na własnych przemyśleniach lub skorzystać z jakiejś przekrojowej pozycji, gdzie prawie zawsze znajdziesz parę akapitów będących takim właśnie podsumowaniem całości książki lub interesujących cię fragmentów.

Pozdrawiam
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org