Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Pochod Pierwszomajowy
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
Pages: 1, 2
The Robin Hood
Wszystkich Warszawiakow (i nie tylko) ktorzy nie maja zamiaru spedzic Swieta Pracy przed telewizorem zapraszam na tegoroczny Pochod pierwszomajowy ktory rozpocznie sie tradycyjnie o 10;30 wiecem przed siedziba OPZZ u zbiegu ul. Kopernika i Bartoszewicza. Nastepnie pochod przejdzie Nowym Swiatem pod Sejm gdzie zwiaskowcy OPZZ, dzialacze SLD, SdPl, UP i wszyscy sympatycy lewicy moga zademonstrowac niezadowolenie z polityki gospodarczej rzadu.

Spotkajmy sie w pochodzie!
ajjjj
QUOTE(The Robin Hood @ 30/04/2010, 14:06)
wszyscy sympatycy lewicy moga zademonstrowac niezadowolenie z polityki gospodarczej rzadu.
Spotkajmy sie w pochodzie!
*

kurcze! lewica to ma tak fajnie!
a pochód 3majowy dla sympatyków prawicy by zademonstrowac niezadowolenie z polityki gospodarczej rzadu raczej by nie przeszedł.
Krzysztof M.
Jest jeszcze 2 maj - dzień niezadowolonych z polityki rządu. Nie tylko gospodarczej
alcesalces1
Wolę poprażyć kiełbe na grillu, niż bujać się po jakiś lewackich czy prawackich defiladach. Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna.
Krzysztof M.
QUOTE(alcesalces1 @ 30/04/2010, 14:50)
Wolę poprażyć kiełbe na grillu, niż bujać się po jakiś lewackich czy prawackich defiladach. Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna.
*

Czyżbyś był zadowolony z polityki rządu? eeeee - niemożliwe....
gen. Rozwadowski
Chciałeś powiedzieć wyborców SLD.
Ja natomiast apeluje, WSZYSCY WYBORCY LEWICY, OLEJCIE NAWIĄZUJĄCY DO PRL-U POCHÓD 1-MAJOWY!
kundel1
Swieto Pracy uczcze praca!
The Robin Hood
Chciałeś powiedzieć wyborców SLD.

Nie tylko SLD, to jest Swieto ponadpartyjne.
Ja natomiast apeluje, WSZYSCY WYBORCY LEWICY, OLEJCIE NAWIĄZUJĄCY DO PRL-U POCHÓD 1-MAJOWY!

To co lepiej bezmyslnie grilowac i zapijac piwkiem?
Trzeba sie pokazac i pokazac, ze jest alternatywa dla Kaczora i Donalda!
ajjjj
QUOTE(The Robin Hood @ 30/04/2010, 16:33)
Trzeba sie pokazac i pokazac, ze jest alternatywa dla Kaczora i Donalda!
*

pewnie, alternatywą dla gospodarki sypiącej się przez socjal jest... jeszcze większy socjal biggrin.gif
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, to zdanie ma wbrew pozorom dla mnie nieco sensu (na prawdę!)
Tzn śmiem postawić hipotezę, że socjalizm może być w pewnych aspektach lepszy od socjalnej gospodarki rynkowej.
gen. Rozwadowski
Jeśli Twoim zdaniem sypanie się gospodarki, to np. brak czerpanie profitów na służbie zdrowia, na której w normalnym systemie zarabiać się nie powinno to tylko przyklasnąć.
Poza tym to nie wiem gdzie wyczytałeś, albo może inaczej, z czego wywnioskowałeś, że polska gospodarka się sypie? Ja z oficjalnych danych, mam informacje, że polska gospodarka jest czwarta w Europie, no ale... rolleyes.gif

Co do Ciebie Robinie, to 1 maja zawsze będzie mi się kojarzył z PRL-em, ale do samej inicjatywy święta pracy jestem nastawiony przychylnie. Sam mam poglądy lewicowe i uważam, że ważne jest uhonorowanie ludzi pracy bo oni stanowią trzon gospodarki. Wolałbym jednak gdyby 1 maja został zastąpiony, dajmy na to 13 czerwca, bo ta data taka sobie.
Za alternatywę na dwóch kaczorów uważasz ogólnie lewicę, czy raczej Grzegorza Napieralskiego? smile.gif
kmat
CODE
Wszystkich Warszawiakow (i nie tylko) ktorzy nie maja zamiaru spedzic Swieta Pracy przed telewizorem

A to nie ja smile.gif
Necrotrup
QUOTE(gen. Rozwadowski)
Jeśli Twoim zdaniem sypanie się gospodarki, to np. brak czerpanie profitów na służbie zdrowia, na której w normalnym systemie zarabiać się nie powinno to tylko przyklasnąć.

Chciałbym zauważyć, że wszyscy co do jednego lekarze, i wszystkie co do jednej pielęgniarki, czerpią profity ze służby zdrowia. Nazywa się to wynagrodzeniem za pracę. Profity z służby zdrowia czerpią także pracownicy firm farmaceutycznych, od sprzątaczki po prezesa zarządu.

QUOTE(The Robin Hood)
To co lepiej bezmyslnie grilowac i zapijac piwkiem?

Błąd w rozumowaniu. To nie "bezmyślne grilowanie i zapijanie piwkiem". To zasłużony odpoczynek ludzi pracy.
Mikołaj II
Generalnie nie wybrałbym się na taką manifestacją, negatywnie mi się kojarzy. Ale doceniam oddolną chęć do jej zrobienia, czyżby raczkowało społeczeństwo obywatelskie?
Necrotrup
Społeczeństwo obywatelskie nie powstanie tak długo, jak długo działalność społeczna będzie się wiązała jedynie z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 2.
gen. Rozwadowski
QUOTE(Necrotrup @ 30/04/2010, 19:17)
Chciałbym zauważyć, że wszyscy co do jednego lekarze, i wszystkie co do jednej pielęgniarki, czerpią profity ze służby zdrowia. Nazywa się to wynagrodzeniem za pracę. Profity z służby zdrowia czerpią także pracownicy firm farmaceutycznych, od sprzątaczki po prezesa zarządu.

Myślałem, że nie będzie łamigłówką zrozumienie, iż w kwestii zarabiania na służbie zdrowia chodzi o państwo. rolleyes.gif W tym kontekście to stwierdzenie, brzmi wyraźnie pejoratywnie.
Ciężko także powiedzieć, że pracownik czy firmy farmaceutyczna zarabia na służbie zdrowia. Można powiedzieć, że zarabia dzięki a nie na służbie zdrowia.
Gronostaj
Dziś tradycyjnie wywiesiłem flagę ( narodową żeby nie było rolleyes.gif). Teoretycznie jestem za obchodzeniem. Na godzinę 12. 00 miejscowa komórka SLD ( bardzo silna nawiasem mówiąc) na rynku przeprowadziła pochód. Nawet miałem iść zobaczyć, ale jakoś nie było czasu. Wygląda na to, że lewactwo przywłaszczyło sobie święto ludzi pracy. Szkoda! Swoją drogą komiczne jak sąsiad, który ćwierć wieku temu szedł w czołówce pochodu, dziś beztrosko naprawiał auto. Doprawdy dziwny to dzień ten 1 maja. rolleyes.gif

Pozdrawiam!
Dziadek Jacek
Flagę wywieszam drugiego. (Pamiętam z dzieciństwa, że ojciec nie dostał przydziału na węgiel bo zostawił flagę również na Trzeci Maja.)
Eamr
QUOTE(Necrotrup @ 30/04/2010, 18:52)
Społeczeństwo obywatelskie nie powstanie tak długo, jak długo działalność społeczna będzie się wiązała jedynie z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 2.
*

Co to za paragraf?
gen. Rozwadowski
Jeśli nie obchodzisz 1 maja, to czemu wywieszasz flagę drugiego (nie przypominam sobie by było tego dnia jakieś święto)?
moja_wspaniałość
Dzień Flagi RP. Oficjalnie na pamiątkę wywieszenie flagi na Siegessaule przez polskich żołnierzy w Berlinie, w praktyce jako zapchajdziura między 1 a 3 maja. Na ten temat była nawet całkiem spora kampania w mediach, do dzisiaj pamiętam jakąś sympatyczną panią w podeszłym wieku mówiącą: "to o nią walczyliśmy w powstaniu".
teemem
Oj, Generale...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Fl...olitej_Polskiej
Samuel Łaszcz
Zupełnie nie rozumiem dlaczego w to komunistyczne Święto Pracy wywiesza się flagę narodową Rzeczypospolitej Polskiej. Flagi powinny być zarezerwowane dla 2 i 3 maja- świąt flagi i konstytucji.
gen. Rozwadowski
Święto 1 maja ma piękny zamysł, lecz gorszą datę obchodzenia.
mardw
Nie mogę zrozumieć niechęci pracujących do swojego święta. To nie jest jak się powszechnie utarło święto komunistyczne ale hołd wydarzeniom, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
Policjanci otworzyli tam ogień do demonstrujących. Nie znana jest liczba zabitych robotników.
Wydaje mi się, że łatwo przychodzi nam narzekać na pracę, zarobki, szefów etc. Tak naprawdę Kodeks Pracy został wywalczony krwią robotników XIX i XX wiecznych. Gdyby nie oni, dziś zapewne niewiele by się zmieniło od okresu realnego liberalizmu.
Może zamiast pluć na to święto wspomnijmy tych, którzy chcieli za uczciwą pracę dostać uczciwe pieniądze. To dzisiejsze podejście do święta pracy utwierdza dzisiejsze lobby, jak zwał tak zwał, neoliberalne do coraz wiekszego ograniczania KP. I do czego to doprowadzi? Będzie nam lepiej?
Jeżeli lubicie być kopani i poniżani to jedzcie na grila i nie zapomnijcie piwa do lepszego otumanienia mózgu.

Jeszcze jedno socjaldemokracja i komunizm to nie to samo.
salvusek
Może zamiast pluć na to święto wspomnijmy tych, którzy chcieli za uczciwą pracę dostać uczciwe pieniądze. To dzisiejsze podejście do święta pracy utwierdza dzisiejsze lobby, jak zwał tak zwał, neoliberalne do coraz wiekszego ograniczania KP. I do czego to doprowadzi? Będzie nam lepiej?

To jakiś spisek wszystkich przeciw robotnikom. Tak, będzie nam lepiej bez socjału a z liberalizmem. Nie jestem za zniesieniem KP, ale ograniczaniem jak najbardziej. Robotnicy nie zawsze wiedzą co dla nich jest najlepsze więc otumanieni domagają się przywilejów. rolleyes.gif
alcesalces1
W sumie to na 1 maja powinno się wywieszać flagi czerwone i związkowe. Nie jest to święto narodowe. Wprowadziła je II Międzynarodówka po rozróbie robotników w Chicago, kiedy w policjantów zostala rzucona bomba, za co odpowiedzieli ogniem. Święto pracy, każdy człowiek dobrej roboty obchodzi ponad 300 dni w roku.
Gronostaj
Zaborcy u nas tego święta nienawidzili. Cyrki się działy w czasie pochodów pierwszomajowych. Flagę narodową wywieszam bo jest to święto także i polskiego ludu pracującego, a w pochodach często idą też bezdomni, których państwo ma gdzieś.

Pozdrawiam!
adamos2006
Alcesalces napisał:
Święto pracy, każdy człowiek dobrej roboty obchodzi ponad 300 dni w roku.

W naszym kraju to wychodzi chyba niewiele ponad 200 dni w roku.
mardw
To jakiś spisek wszystkich przeciw robotnikom. Tak, będzie nam lepiej bez socjału a z liberalizmem. Nie jestem za zniesieniem KP, ale ograniczaniem jak najbardziej.

Taki sposób myślenia jest charakterystyczny dla pracodawców. Ja jako pracownik na etacie - fizyczny jestem przeciwny ograniczaniu moich praw. Nie mamy cofac sie do średniowiecza a rozwijać. Rozwój pojmuję jednak nie w upadlaniu pracowników a w uczciwości podejścia pracodawców do nich. Ilu dzisiaj pracodawców nie płaci w terminie tego czego się pracownikom należy - PENSJI, a kary są niewielkie. Dlaczego?
gen. Rozwadowski
QUOTE(salvusek @ 1/05/2010, 21:51)
To jakiś spisek wszystkich przeciw robotnikom. Tak, będzie nam lepiej bez socjału a z liberalizmem. Nie jestem za zniesieniem KP, ale ograniczaniem jak najbardziej. Robotnicy nie zawsze wiedzą co dla nich jest najlepsze więc otumanieni domagają się przywilejów.
*

Czy to robotnik decyduje w systemie socjalistycznym? Przypomnij sobie kto piastował urząd prezydenta w latach 90-95. Człowiek, który dziś oficjalnie w wyborach prezydenckich i do parlamentu popiera liberałów.
W sumie to nieważne kto sprawuje rządy. Ważne jest by przede wszystkim liczyły się prawa osób fizycznych, bo to one są podstawą krajowej gospodarki. Czy normalne , że w szpitalach po prywatyzacji pracuje 5, a nie 25 elektryków, których zarobki nie dość, że niskie, to jeszcze wypłacane są z opóźnieniem? Normalne jest, że podwyżki wypłacane są tylko lekarzom, gdy to pielęgniarki (często po studiach) pracujące więcej niż szanowni doktorzy (którzy nierzadko prowadzą własne dofinansowywane praktyki lekarskie) zarabiają o trzy-cztery razy mniej?
To jest tylko przykład służby zdrowia, która według tych "lepszych" liberałów, przez 3 lata ich rządów prężnie się rozwija i wyrównuje standardy europejskie?
Nie przyjmujmy jak otumanieni głosu tłumu, który za ładne oczy i obietnicę Irlandii ślepo wierzy zapewnieniom obecnej grupy rządzącej. Śmieszne jest, że mimo braku sukcesów rządu Polacy brną w ten liberalizm, który być może sprawdza się za granicą, lecz nie tu, w Polsce, w kraju w którym dominuje klasa robotnicza a nie klasa drobnych przedsiębiorców.
ajjjj
Śmieszne jest to całe nastawianie pracowników przeciw pracodawcom - chociaż skoro mamy socjalną gospodarkę rynkową i gro pracowników nie wnosi do gospodarki żadnej wartości dodanej to czemu nie biggrin.gif to oni najgłośniej wołają o przywileje opluwając pracodawców. Czy to nie dziwne, że w godzinie takiej globalizacji pracodawca nie konkuruje z pracodawcą, pracownik nie walczy z pracownikiem? Dochodzą nas za to zewsząd sygnały o strajkach, wyzysku i ogólnie walce pracobiorców z jej dawcami. Konsumenci nie mają przy okazji żadnych praw, ale kto by się nimi przejmował. Państwo ma zapewnić godziwą pracę, co z tego, że jest inflacja? Można pomyśleć, że w dobie szybkiego postępu technologicznego, optymalizacji kosztów, skracania procesów technologicznych, umasowienia produkcji inflacja jest wręcz naturalna.
Przecież no chłopski rozum nawet jeśli damy robotnikowi łopatę, każemy kopać dół a potem zakopywać i zapłacimy za to godziwie to gospodarka na tym zyska, bo zmniejszymy bezrobocie i jeszcze pobudzimy konsumpcje. A konsumpcja jest motorem gospodarki - wszystkie katolickie kraje biły nią na głowę protestantów zostawiając heretyków pod względem ekonomicznym daleko w tyle.
Praca najważniejsza i trzeba ją zapewnić choćby ustawowo! ale jednocześnie ograniczyć zbyt napalonych do 40 godzin w tygodniu, no i oczywiście - też ustawowo.

I jeszcze to o czym pisze gen. Rozwadowski odnośnie służby zdrowia - to jest właśnie efekt braku konkurencji. NFZ ma praktycznie monopol na usługi medyczne, a nawet jakby wszyscy z niego zrezygnowali to mu się nic nie stanie. Co do lekarzy to oczywiście póki uczelnie medyczne nie będą całkowicie prywatne i niezależne ja bym nie oczekiwał poprawy. W końcu gdyby kształcić więcej medyków to musieliby zejść z ceny - coby to było OMG!
I proszę nie pisz, że Polacy brną w liberalizm - mamy rząd PO. Ja w tej partii tego liberalizmu nie widzę jakoś, no chyba że w kwestiach obyczajowych, ale to inna sprawa.
alcesalces1
Tzw. polską lewicę charakteryzuje jedno - wiara, że swoje polityczne cele osiągną dzięki pomocy z zewnątrz, jak kiedyś pokładali ufność w sowieckich bagnetach, tak dziś wpatrzeni w socjalne miraże zachodniej Europy pokładają złudną nadzieję w Unii Europejskiej.

I jeszcze to o czym pisze gen. Rozwadowski odnośnie służby zdrowia - to jest właśnie efekt braku konkurencji. NFZ ma praktycznie monopol na usługi medyczne, a nawet jakby wszyscy z niego zrezygnowali to mu się nic nie stanie. Co do lekarzy to oczywiście póki uczelnie medyczne nie będą całkowicie prywatne i niezależne ja bym nie oczekiwał poprawy. W końcu gdyby kształcić więcej medyków to musieliby zejść z ceny - coby to było OMG!
I proszę nie pisz, że Polacy brną w liberalizm - mamy rząd PO. Ja w tej partii tego liberalizmu nie widzę jakoś, no chyba że w kwestiach obyczajowych, ale to inna sprawa.

Nikt nie broni w Polsce ubezpieczać się prywatnie. NFZ jest tylko zawiera kontrakty z naszych składek zdrowotnych. Służba zdrowia jednak nie jest dobrym polem dla reguł rynkowych, o ile większość. O ile kwitnie w takich dziedzinach jak medycyna pracy - wypisywanie świstków, specjalizacje, do których są kolejki... a jeśli chodzi o skomplikowane, nierentowne zabiegi, czy ratownictwo medyczne, to trudno, by w tej sferze rozwijała się konkurencja.
W Polsce każdy może sobie sprawdzić ile placi na opiekę zdrowotną, ale trudniej już dowiedzieć się do jakich usług ma zagwarantowany dostęp.
kuki
[attachmentid=12266]

To mi się młodość przypomniała...
Swoją drogą, gdzie była policja? Towarzystwo z takimi transparentami powinno chyba trafić do paki? Śmieszne jest to że ci idealiści czmychneli do domu wcześniej z powodu...deszczu! A Ty Robinie wytrwałeś na posterunku mimo złośliwości sił natury? smile.gif
gen. Rozwadowski
Śmieszne jest to całe nastawianie pracowników przeciw pracodawcom

O czym Ty piszesz. Nastawianie pracowników przeciw pracodawcom? To, że postępuje wyzysk pracownika to fakt. Wystarczy spojrzeć na zarobki i ich nieujednolicenie. Czy nastawianiem pracownika przeciw pracodawcy jest zachęcanie do walki o swoje prawa? Rozejrzyj się dokoła, pracodawca przy dzisiejszym rynku pracy może praktycznie wszystko. Może dowolnie obniżyć pensje do płacy minimalnej, pogarszać warunki pracy, bo bezrobocie sięga dziś 14% i każdemu zależy na utrzymaniu czy zdobyciu jakiegokolwiek zatrudnienia.
I jeszcze to o czym pisze gen. Rozwadowski odnośnie służby zdrowia - to jest właśnie efekt braku konkurencji. NFZ ma praktycznie monopol na usługi medyczne, a nawet jakby wszyscy z niego zrezygnowali to mu się nic nie stanie.

Jaki NFZ? Wiesz w ogóle co kryje się pod tym skrutem? Ta instytucja odpowiedzialna jest za ubezpieczenie zdrowotne, a więc refundowanie leków i leczenia. Co fundusz ma do zarobków w służbie zdrowia, a tym bardziej w prywatnych spółkach leczniczych?!
ajjjj
QUOTE(alcesalces1 @ 2/05/2010, 18:31)
Nikt nie broni w Polsce ubezpieczać się prywatnie.

jednocześnie ktoś broni mi nie ubezpieczyć się państwowo
a jeśli chodzi o skomplikowane, nierentowne zabiegi(...) to trudno, by w tej sferze rozwijała się konkurencja.

urynkowione jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stały by się rentowne!
W Polsce każdy może sobie sprawdzić ile placi na opiekę zdrowotną, ale trudniej już dowiedzieć się do jakich usług ma zagwarantowany dostęp.
*

bałagan musi być bo sprzyja cwaniactwu.

QUOTE(gen. Rozwadowski @ 2/05/2010, 18:44)
Rozejrzyj się dokoła, pracodawca przy dzisiejszym rynku pracy może praktycznie wszystko. Może dowolnie obniżyć pensje do płacy minimalnej, pogarszać warunki pracy, bo bezrobocie sięga dziś 14% i każdemu zależy na utrzymaniu czy zdobyciu jakiegokolwiek zatrudnienia.

gdyby tak było to mielibyśmy samych pracodawców biggrin.gif
bezrobocie sięga 14%, co nie oznacza przecież, że nie ma co robić wink.gif to rozwiązania socjalne powodują, że albo nikt pracownika nie chce zatrudnić, albo temu się nie chce lub nie opłaca skoro na zasiłku z prawym czy lewym zaświadczeniem można żyć.
Jaki NFZ? Wiesz w ogóle co kryje się pod tym skrutem? Ta instytucja odpowiedzialna jest za ubezpieczenie zdrowotne, a więc refundowanie leków i leczenia. Co fundusz ma do zarobków w służbie zdrowia, a tym bardziej w prywatnych spółkach leczniczych?!
*

ok szerzej - Polski system opieki zdrowotnej jest to największy gracz na rynku medycznym w Polsce a jego pozycja jest tak silna, że może narzucić wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek prawie arbitralnie (to właśnie ten pracodawca, który może wszystko biggrin.gif ). Jego pozycja wynika jednak z przymusu a nie najlepszego zaspakajania potrzeb klientów, więc nie da się go wygryźć z rynku. Prywatne placówki medyczne stosują przy wynagrodzeniach pewnie strategię naśladowcy - płacą podobnie do największego gracza.
gen. Rozwadowski
ok szerzej - Polski system opieki zdrowotnej jest to największy gracz na rynku medycznym w Polsce a jego pozycja jest tak silna, że może narzucić wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek prawie arbitralnie (to właśnie ten pracodawca, który może wszystko biggrin.gif). Jego pozycja wynika jednak z przymusu a nie najlepszego zaspakajania potrzeb klientów, więc nie da się go wygryźć z rynku. Prywatne placówki medyczne stosują przy wynagrodzeniach pewnie strategię naśladowcy - płacą podobnie do największego gracza.

Co Ty w ogóle bredzisz? Jaki przymus? Jakie zaspakajanie potrzeb klientów?
Nie masz zielonego pojęcia czym jest NFZ, więc po co zabierasz głos w tym temacie?
Nie wiem, poczytaj, zapoznaj się z tematem, albo po prostu dorośnij, bo szczerze wątpię by odpowiedzialny podatnik, nie wiedział czym jest narodowy fundusz zdrowia.
mariusz 70
A ja jak na robotnika przystalo spedzilem 1 maja w pracy.W odroznieniu od niedomytych studentow,ktorzy nic w zyciu nie robili i z robotnikami nic wspolnego nigdy nie mieli.Niestety glupawe transparenty w stylu "Proletariusze wszystkich krajow laczcie sie" to jeszcze nie wszystko.Radze troszke w zyciu popracowac,a nie idiotyczna propagande uprawiac.A swoja droga czy akademiccy towarzysze usilwali kiedykolwiek przekonac do swych osobliwych idealow jakiegos robtnika ? I czy maja jakiekolwiek pojecie kim jest dzisiejszy tzw.robotnik. biggrin.gif

P.S.Dla informacji panow akademickich "proletariuszy".W czasach obecnych robotnik dzien wolny spedza wlasnie z rodzina przy piwku i grilu.I nie radze mu robic propozycji,aby to zamienil na parady z transparentem z Trockim bo moze po prostu dac po gebie.
The Robin Hood
W czasach obecnych robotnik dzien wolny spedza wlasnie z rodzina przy piwku i grilu.

No jasne! O to wlasnie chodzi. Zeby ludzie zapchali sie karkowka, przepili to piwkiem i bron Boze nie probowali sie organizowac i domagac sprawiedliwosci.

Niestety glupawe transparenty w stylu "Proletariusze wszystkich krajow laczcie sie" to jeszcze nie wszystko.

To zalezy, Ty pewnie na transparencie umiescilbys "Podwawelska i Okocim laczcie sie!" i wedlug Ciebie byloby to madre!

urynkowione jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stały by się rentowne!

A co do sprywatyzowania sluzby zdrowia to w tym roku w mojej okolicy dentysci w wiekszosci przestali przyjmowac ubezpieczonych. Bo sie podobno nie oplaca. Tylko prywatnie za kase. Przysiege hipokratesa maja w dupie! To sa skutki prywatyzacji!
Necrotrup
Fajny pomysł. Lekarze mają leczyć poniżej opłacalności, bo "przysięgę Hipokratesa" składali. Ale że górnicy żadnej przysięgi nie składali, to już za węgiel będą ci lekarze płacić cenę rynkową.
Z powyższego wynika, że najlepiej byłoby wprowadzić obowiązkową przysięgę pracy za darmo, i komunizm osiągnięty w jeden dzień!
The Robin Hood
Dlatego jestem przeciwnikiem prywatyzacji sluzby zdrowia. W panstwowych przychodniach powinni przyjmowac specjalisci w odpowiednich ilosciach. a teraz posprzedawano obiekty, czesto za bezcen i czlowiek nie ma gdzie pojsc.
A co do lekarzy to jak za darmo studiowac na bezplatnych i bardzo drogich studiach to bardzo chetnie. Ale pozniej jak trzeba pomoc choremu czlowiekowi to najwazniejsze jest "za ile".
Obrzydliwosc.
Tromp
Witam!
QUOTE(The Robin Hood @ 3/05/2010, 16:33)
No jasne! O to wlasnie chodzi. Zeby ludzie zapchali sie karkowka, przepili to piwkiem i bron Boze nie probowali sie organizowac i domagac sprawiedliwosci.
*

Jakiej sprawiedliwości? CO ty chłopie gadasz? Człowiek pracy odpoczywa, gdy ma wolne. Lub zajmuje się pracą w domu/na działce. Lenie zaś szwendają się z jakimiś transparentami...
CODE

To zalezy, Ty pewnie na transparencie umiescilbys "Podwawelska i Okocim laczcie sie!" i wedlug Ciebie byloby to madre!

Ja bym dał "Ci, co nie niosą tego transparentu-weźta się do roboty!" tongue.gif
CODE

A co do sprywatyzowania sluzby zdrowia to w tym roku w mojej okolicy dentysci w wiekszosci przestali przyjmowac ubezpieczonych. Bo sie podobno nie oplaca. Tylko prywatnie za kase. Przysiege hipokratesa maja w dupie! To sa skutki prywatyzacji!

Przysięga Hipokratesa nie wyżywi lekarzy, a wyrywanie zębów to ich praca, której się wyuczyli. Nie za darmo, jak przypuszczam, podobnie otwarcie gabinetu nie jest darmowe. Za pracę trzeba przede wszystkim dobrze zapłacić i vice versa, na dobrą pensję trzeba zapracować.
Eamr
QUOTE(The Robin Hood @ 3/05/2010, 17:00)
Dlatego jestem przeciwnikiem prywatyzacji sluzby zdrowia. W panstwowych przychodniach powinni przyjmowac specjalisci w odpowiednich ilosciach. a teraz posprzedawano obiekty, czesto za bezcen i czlowiek nie ma gdzie pojsc.
A co do lekarzy to jak za darmo studiowac na bezplatnych i bardzo drogich studiach to bardzo chetnie. Ale pozniej jak trzeba pomoc choremu czlowiekowi to najwazniejsze jest "za ile".
Obrzydliwosc.
*

Widzisz, ludzie często tak głupio mają, że osoby wykonujące zawody, od których wiele zależy natychmiast (lekarze) lub długofalowo (nauczyciele) najchętniej zagoniliby do pracy za darmo. Niech się medyk czy wykładowca powołaniem naje, i za nie dzieci utrzyma.
gtsw64
Swoją drogą, gdzie była policja?

Przyjrzyj się dokładnie fotografii.
mardw
QUOTE(The Robin Hood @ 3/05/2010, 16:33)

Jakiej sprawiedliwości? CO ty chłopie gadasz? Człowiek pracy odpoczywa, gdy ma wolne. Lub zajmuje się pracą w domu/na działce. Lenie zaś szwendają się z jakimiś transparentami...

Wątpię, że lenie chodzą z transparentami. Ja lenia właśnie widzę z piwem i grillem na działce bo takiemu w żadnej społecznej sprawie ruszyć sie nie chce.
Problem z pochodami polega na tym aby "zamanifestować" konieczność dbałości o miejsca pracy te godziwie opłacane, aby dać czytelny sygnał pracodawcom - tak chcemy pracować ale z poszanowaniem naszych praw. Jeśli na pochodach ludzi będzie przybywać bedzie to czytelny sygnał dla pracodawców i powiązanych z nimi polityków, że pracownicy są realna siłą.
Jeśli nie na pochód to polecam udac się może do kościoła pomodlić się o to by pracy nie stracić. "Modłów" do karkówki i piwka nie polecam.
gen. Rozwadowski
Widzisz, ludzie często tak głupio mają, że osoby wykonujące zawody, od których wiele zależy natychmiast (lekarze) lub długofalowo (nauczyciele) najchętniej zagoniliby do pracy za darmo. Niech się medyk czy wykładowca powołaniem naje, i za nie dzieci utrzyma.

Podałeś przykład lekarzy i nauczycieli. Czy sprawiedliwościom społeczną (którą tak wyśmiał Tromp), jest doprowadzenie, że lekarz zarabia 15 tys, a nauczyciel 1500 zł? O to ludzie walczą, i sprzeciw takiemu zjawisku, kompletnego nieujednoliceniu prac sprzeciwiają się poprzez pochody 1 majowe, i strajki, które w niektórych resortach ( jak podany przykład pielęgniarek) są jedyną możliwością pokazania niezadowolenia i solidarności w poglądach.
Eamr
QUOTE(gen. Rozwadowski @ 3/05/2010, 19:44)

Podałeś przykład lekarzy i nauczycieli. Czy sprawiedliwościom społeczną (którą tak wyśmiał Tromp), jest doprowadzenie, że lekarz zarabia 15 tys, a nauczyciel 1500 zł? O to ludzie walczą, i sprzeciw takiemu zjawisku, kompletnego nieujednoliceniu prac sprzeciwiają się poprzez pochody 1 majowe, i strajki, które w niektórych resortach ( jak podany przykład pielęgniarek) są jedyną możliwością pokazania niezadowolenia i solidarności w poglądach.
*

Ależ ja nie mam nic przeciwo pochodom i wyrażaniu niezadowolenia – jeśli jest ono zasadne… Mówiłam tylko o takiej dziwnej ludzkiej cesze, która każe niektórym mieć za złe, że bliźni nieźle zarabia. Zaś ujednolicenie płac to fikcja – to powinno być zależne wyłącznie od kompetencji pracownika. Ale to już dłuższy temat – prywatna/publiczna edukacja / prywatna/publiczna służba zdrowia.

Mardw: chyba nie tylko lenie siedzą sobie przy grillu. Część osób po prostu specjalnie nie narzeka i demonstracji urządzać nie będzie smile.gif
adam1234

Grab zagrabione! Tak, to szło?
Tromp
QUOTE(mardw @ 3/05/2010, 20:36)
Wątpię, że lenie chodzą z transparentami. Ja lenia właśnie widzę z piwem i grillem na działce bo takiemu w żadnej społecznej sprawie ruszyć sie nie chce.
*

Ale jakiej społecznej sprawie? Przecież większość spraw socjalnych jest sensownie rozwiązanych. Ten "twój" leń to w większości przypadków człowiek, który odpoczywa po ciężkim tygodniu w pracy. "Mój" to krzykacz, który z braku lepszych zajęć śmiga po manifestacjach.
CODE

Jeśli na pochodach ludzi będzie przybywać bedzie to czytelny sygnał dla pracodawców i powiązanych z nimi polityków, że pracownicy są realna siłą.

Są związki zawodowe, instytucje, jakieś fundacje...
CODE

Jeśli nie na pochód to polecam udac się może do kościoła pomodlić się o to by pracy nie stracić. "Modłów" do karkówki i piwka nie polecam.

A ja zalecam pracować, kiedy jest na to czas, dogadać się o pensję, kiedy jest czas na to i odpoczywać, kiedy nadejdzie pora. Przy karkówce i piwie, jeśli ktoś to lubi wink.gif

Kol. gen. Rozwadowski:
CODE

Czy sprawiedliwościom społeczną (którą tak wyśmiał Tromp), jest doprowadzenie, że lekarz zarabia 15 tys, a nauczyciel 1500 zł?

A różnice w kosztach wykształcenia i w tym, jaki zawód jest wykonywany, to pies? Zgadzam się z tym, że nauczyciele powinni lepiej zarabiać, ale lekarze IMHO zarabiają tyle, ile właśnie powinni.
CODE

O to ludzie walczą, i sprzeciw takiemu zjawisku, kompletnego nieujednoliceniu prac sprzeciwiają się poprzez pochody 1 majowe, i strajki, które w niektórych resortach ( jak podany przykład pielęgniarek) są jedyną możliwością pokazania niezadowolenia i solidarności w poglądach.

Jaskie nieujednolicenie? Wszystkim po równo? Gospodarka zdechnie i wszyscy rzeczywiście będą mieli po równo-nic w każdym przypadku wygląda identycznie.
emigrant
QUOTE(Tromp @ 3/05/2010, 22:17)

Jeśli na pochodach ludzi będzie przybywać bedzie to czytelny sygnał dla pracodawców i powiązanych z nimi polityków, że pracownicy są realna siłą.
[/code]
Są związki zawodowe, instytucje, jakieś fundacje...

I działacze związkowi, którzy w spółkach skarbu państwa (KGHM) zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych i skutecznie sprzeciwiają się jakimkolwiek sensownym reformom tego badziewia.
gen. Rozwadowski
A różnice w kosztach wykształcenia i w tym, jaki zawód jest wykonywany, to pies? Zgadzam się z tym, że nauczyciele powinni lepiej zarabiać, ale lekarze IMHO zarabiają tyle, ile właśnie powinni.

Podam Ci prosty ale zasadny przykład. Skrzypek bądź inny instrumentalista, kształci się 16 lat ( to jest 12 lat szkół I i II st. oraz 4 lata studiów). Wiesz natomiast jaka perspektywa czego go po konserwatorium. Z pełnym etatem w szkole i filharmonii zarabia 3000 zł. brutto. Czy takie zarobki są adekwatne do wykształcenia? Sam dobrze znam to z autopsji, bo po ukończeniu 12 lat nauki postanowiłem jej nie kontynuować tylko ze względu na płace. Co do kosztów kształcenia, to jest on zdecydowanie wyższy niż w przypadku lekarzy. Wystarczy spojrzeć na ceny instrumentów, i akcesoriów, które dokupywane są do nich systematycznie, przez cały okres ich eksploatowania.
Jakie nieujednolicenie? Wszystkim po równo? Gospodarka zdechnie i wszyscy rzeczywiście będą mieli po równo-nic w każdym przypadku wygląda identycznie.

Nie mówię o kompletnym ujednoliceniu, ale o ujednoliceniu zarobków w jednym resorcie ( przykład pielęgniarek (które często dziś kończą studia, kursy) względem lekarzy)) oraz ujednoliceniu ze względu na wykształcenie, w którym to dysproporcje wykazałem powyżej.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org