Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Hebraistyka na UW (Warszawa)
historycy.org > Forum > Historia - pozostałe sekcje > Studiowanie Historii
szymoonek
Witam na forum (mój I-szy post smile.gif)

Jestem tegorocznym maturzystą. Od pewnego czasu zastanawiam się nad studiowaniem hebraistyki. Intersuje mnie Izrael nie tylko pod względem historycznym, ale również językowym kulturowym-ogólnie wszystkie tematy związane z Żydami i Izraelem. W związku z tym moje pytanie-studiował ktoś? Miał ktoś kontakt ze studentami tego kierunku?
Dodam jeszcze, że najbardziej zależy mi na hebraistyce w Poznaniu.

Pozdrawiam
szymoonek
szymoonek
Przy okazji, może wie ktoś coś na temat kulturoznawstwo spec. studia blisko-/dalekowschodnie na UJ? Również ciekawe, jednak obejmują szerszy zakres niż hebraistyka smile.gif
Elear Polski
Też myślałem o hebraistyce(UW) albo judaistyce(UJ)+stosunki międzynarodowe.
Czy orientuje sie ktos jaki jest poziom na wymienionych wyzej uczelniach??
I jaka jest otwartosc i możliwosc środowisk powiązanych z izraelem i kulturą zydowską w Polsce tj.instytutami,muzeami itp.?
szymoonek
Z tego, co wiem, to judaistyka jest bardziej nastawiona na religię i historię, podczas gdy hebraistyka kładzie nacisk na naukę języka hebrajskiego współczesnego.
Elear Polski
QUOTE(szymoonek @ 27/03/2010, 17:21)
Z tego, co wiem, to judaistyka jest bardziej nastawiona na religię i historię, podczas gdy hebraistyka kładzie nacisk na naukę języka hebrajskiego współczesnego.
*




Podobno herbaistyka na UW stoi na wiele wyzszym poziomie niż judaistyka na UJ confused1.gif To prawda?
szymoonek
Podobno tak. Ale w Warszawie nie ma w tym roku naboru, będzie tylko w Poznaniu. W stolicy bywało po 5 osób/miejsce, a w Poznaniu ok 1-1,2 os./miejsce. Ale w tym roku pewnie będzie więcej.
Czytałem też, że struktura poznańskiej henraistyki ulegnie nieznacznym zmianom i po ukończeniu studiów magisterskich będzie się otrzymywać dwa dyplomy: filologa i historyka. Brzmi ciekawie smile.gif
Michalo
Chce się wam uczyć przez kilka lat o Żydach i żydostwie? Pytam obiektywnie
Snoop Dogg
a dlaczego nie? bardzo ciekawa kultura i tradycja przede wszystkim. Składa ktoś papiery na UJ na judaistykę?
kundel1
Moznaby np. dowiedziec sie co naprawde zawiera Talmud. W tak kontrowersyjnych kwestiach nic nie zastapi konfrontacji z tekstem oryginalnym.
Monsieur_Joseph
na UG wprawdzie nie ma specjalizacji hebraistyka ( chca otworzyc podyplomowke z Historii Zydow ) ale mozna studiowac historie Zydow i Izraela no i UG ma kontakty z uczelniami izraelskimi, mozna sie wiec wkrecic aby tam studiowac
hebrewer
czesc,

możesz studiować filologię hebrajską zarówno w Poznaniu jak i w Toruniu. Ja zdecydowałem się na Toruń, mają świetną kadrę dydaktyczną z uniwerków z całej Polski i z zagranicy. Przede wszystkim jest wysoki poziom - czyli zero dmuchania w przysłowiowy bęben. Jest dużo godzin ale wszystko można pojąć. Co więcej, w tym roku od października będzie można poszerzyć filologię hebrajską o sinologię, turkologię czy arabistykę jako specjalność. Jest bardzo miła i rodzinna atmosfera, poza tym otworzyli nowy budynek szkoły, który jest powalający, zarówno wizualnie jak i pod względem technicznym. Wszystko jest profesjonalnie przygotowane zresztą wystarczy zerknąć na noty/opinie wystawione przez gości ceremonii otwarcia budynku.
odwiedź stronkę uczelni albo wpadnij jako wolny słuchacz. Są śliczne tanie pokoje w akademiku no i sam Toruń robi wrażenie. www.wsfh.edu.pl
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org