Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Radio Eska
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
swatek
Prowadzący poranną audycję w radiu ESKA ROCK przywitał słuchaczy wyrażeniem podziwu dla niemieckich żołnierzy, którzy musieli rano wstać i wsiąść do czołgów i samolotów.

http://wiadomosci.onet.pl/2034812,327,item.html

Myślałem, że merdia niczym mnie nie zaskoczą a jednak doppelpunkt.gif censored.gif
Husarz
  Prowadzący poranną audycję w radiu ESKA ROCK przywitał słuchaczy wyrażeniem podziwu dla niemieckich żołnierzy, którzy musieli rano wstać i wsiąść do czołgów i samolotów.

Wyrwane z kontekstu. Prowadzący podziwiał żołnierzy niemieckich że tak wcześnie wstali. Był to mniej czy bardziej udany żart ale na pewno nie prawdziwy "podziw" dla Wermachtu.

PS Mnie ten żart nie śmieszy gwoli ścisłości.
salvusek
Nie dziwi mnie to bynajmniej radio eska to radio w stylu faktu . Więc wszystko wiadomo , jak radio to tylko Polskie Radio. A najbardziej mnie drazni prostacka muzyka która leci cały czas ta sama w kółko, jak jadę autobusem nie wiem czemu , ale zawsze puszcza ESKE kierowca i do tego pudelkowo-onetowe wiadomości. dry.gif
Puchciński
Mnie natomiast to bawi. Tak, jak każdego, kto się dzisiaj budził z kacem podejrzewam wink.gif.
Luz - gość nie podziwia wermahtu, tylko jest zaspany i zrobił "dżołka".
kundel1
Spotkałem w życiu paru meneli, mających więcej taktu i godności niż "panowie redaktorzy". Cóż, z żalem konstatuje od pewnego czasu, że żyjemy pod okupacją Nadwiślaków.
Smardz
Zastanawiam sie czy tego samego słuchałem. Bo dziś padałem ze śmiechu jak o poranku słyszałem Wojewodzkiego i Figurskiego.
Z jakąś nostalgią tylko posłuchałem puszczonego zaraz na początku audycji przemówienia min Becka z maja'39.
Później miały miejsce żarty na polsko-niemieckie pojednanie, telefon do Volkswagena, zeby Polacy tam pracujący sie wstydzili oraz na Poczte Polską w Gdańsku w celu rzekomego umieszczenia tam tablicy upamietniajacej zabitych tam Niemców.
Do tego doszły żarty, że Wojewodzki z poczucia patriotyzmu zarysował bmw, a Figurski pojechał do pracy samochodem produkcji alianckiej.

Zaś zdanie na początku tematu zdaje sie jest wyrwane z kontekstu. Tak jakbym opowiadał publicznie dowcip o papieżu i "obrońcach Westerplatte" a słuchacz zapamiętał tylko, że wzywałem obrońców Westerplatte do poddania sie.
Puchciński
Hmmm... to to było na esce, czy na esce rock?
swatek
QUOTE(Puchciński @ 1/09/2009, 12:33)
Hmmm... to to było na esce, czy na esce rock?

Może to była i zmrock-eska.
nicorrtiss
Zdanie wyrwane z kontekstu i robi się z tego afera... Czasami ważny jest sposób wypowiedzi... mi to bardziej zaleciało ironią niż podziwem.

kundel1
To normalny człowiek wogóle słucha Wojewódzkiego i Figurskiego?
salvusek
QUOTE(kundel1 @ 1/09/2009, 16:14)
To normalny człowiek wogóle słucha Wojewódzkiego i Figurskiego?
*

Prawde mówiąc to nie wiem , albo ja nie mam chyba poczucia humoru ,w każdym bądz razie Wojewódzki z Figurskim to żenada , inaczej się tego okreslic nie da.
alice
Nie zgadzam się. Figurski i Wojewódzki dają radę. Żarty nie zawsze są w dobrym tonie, ale często bywają śmieszne. Z resztą każdy któ ogląda ich autorskie programy w TVN i TV4 wie, że to fajni, inteligentni, oczytani faceci. Mają ironiczne podejście do życia w Polsce, ale nie wiem czy to koniecznie musi być wada.
kundel1
QUOTE(alice @ 1/09/2009, 16:13)
Nie zgadzam się. Figurski i Wojewódzki dają radę. Żarty nie zawsze są w dobrym tonie, ale często bywają śmieszne. Z resztą każdy któ ogląda ich autorskie programy w TVN i TV4 wie, że to fajni, inteligentni, oczytani faceci. Mają ironiczne podejście do życia w Polsce, ale nie wiem czy to koniecznie musi być wada.
*

Zdarzyło mi się ich widzieć i słyszeć a odróżniam ironię od prostactwa.
swatek
QUOTE(alice @ 1/09/2009, 17:13)
Nie zgadzam się. Figurski i Wojewódzki dają radę. Żarty nie zawsze są w dobrym tonie, ale często bywają śmieszne.

Mieszkańcy Wielunia mogą mieć inne zdanie, nie mówiąc o Tczewie czy Westerplatte.
Oni tak wcześnie nie wstali - oni w ogóle nie wstali 1 IX 1939.
mariuniu
no coments , z debilizmem nie ma co polemizowac , to jakis pseudo dziennikarzyna z kompleksami w tle
orlik06
widocznie chciał być śmiszny ale mu nie wyszło
Coobeck
Vitam

Ludzie... komedie już o tym okresie kręcono (że tylko kapitalną "Jak rozpętałem II wojnę" wspomnę), a tu nagle głupi żart urasta do rangi Wielkiego Wydarzenia. Sezon ogórkowy się jeszcze nie skończył, czy co?
Gerhard
QUOTE(Coobeck @ 1/09/2009, 19:53)
Vitam

Ludzie... komedie już o tym okresie kręcono (że tylko kapitalną "Jak rozpętałem II wojnę" wspomnę), a tu nagle głupi żart urasta do rangi Wielkiego Wydarzenia. Sezon ogórkowy się jeszcze nie skończył, czy co?
*

A wyobrażasz sobie aby Telewizja Polska, 1 września o godzinie 20, zaraz po Wiadomościach wyemitowała "Jak rozpętałem II wojnę"?

Komedia jest super - ale termin nie bardzo..
A żart raczej średni - choć w kontekście mogło to brzmieć lepiej.
swatek
QUOTE(Coobeck @ 1/09/2009, 20:53)
głupi żart urasta do rangi Wielkiego Wydarzenia.

Żart był na miarę flag w psich kupach.
salvusek
QUOTE(alice @ 1/09/2009, 17:13)
*

Ty tak na serio ? Oczytani , taaa. Dewiackie prostackie zachowania , brak kultury i szacunku do czegokolwiek, to nie oznaka inteligencji czy ironi ,a degrengolady . Wspłócześnie pojęcie inteligenta tak się wypaczyło , że za takowego uważamy Wojewódzkiego . No przepraszam poza chamskimi i prostackimi odzywkami, inteligencji nie ma za grosz , no i to , że nabija głupich widzów w bambuko robiąc z nich debili . rolleyes.gif
Puchciński
Przyznać trzeba, że w większości wypadków Wojewódzki i Figurski żenują dowcipem. Mimo to zdarzyło im się kilka razy doprowadzić mnie do łez ze śmiechu (niestety - mniej, niż kiedy doprowadzili mnie do wyłączenia radia). Obecnie nie słucham, ale nie posuwałbym się za daleko z krytyką. Goście wiedzą, czym się betony będą bulwersować i dokładnie to robią. Wydaje się sprawiać im to radochę - nie wiem tylko, czy przysparza słuchaczy.
Coobeck
Vitam

A wyobrażasz sobie aby Telewizja Polska, 1 września o godzinie 20, zaraz po Wiadomościach wyemitowała "Jak rozpętałem II wojnę"? (Gerhard)

Oczywiście. I proponuję ten akurat kawałek dyskusji kontynuować w sąsiednim wątku, tym zatytułowanym "2009".

Żart był na miarę flag w psich kupach. (Swatek)

Trudno mi ocenić, bo wypowiedzi nie słyszałem, nie znam kontekstu, w dodatku określenie "flaga w kupach" mi nic nie mówi.
wojtek_bartnik
Wojewódzki i w mniejszym stopniu Figurski są jedynymi ludźmi w Polsce, którzy w telewizji albo w radiu zbliżają się do tego, czym powinna być satyra i komizm, a czego niedoścignione przykłady widzimy w Stanach w osobach np. Davida Lettermana, Billa Mahera, śp. Georga Carlina czy Lewisa Blacka.

Tymczasem w Polsce mamy debatę n.t. symbolizmu i teorii języka po tym jak Wojewódzki atrapę flagi wsadził w atrapę archetypicznej kupy psa. Tymczasem Wielebni, radio ma zwykle dwa przyciski. Jeden je wyłącza a drugi, uwaga, ZMIENIA STACJĘ.

Wyobraźcie sobie, możecie zmienić stację.
swatek
QUOTE(wojtek_bartnik @ 1/09/2009, 23:47)
Wojewódzki i w mniejszym stopniu Figurski

Są to tylko nasze domysły, 'żartowniś' jakoś nie chce się ujawnić, a i stacja 'nie wie' kto tego ranka prowadził poranną audycję.
Coobeck
Vitam

Wojewódzki atrapę flagi wsadził w atrapę archetypicznej kupy psa. (Wojtek Bartnik)

Serio tak zrobił? Uhahahahah!
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Panie Wojewódzki, wedle mnie toś pan jest xxx jak but (nie żebym miał coś przeciw butom) - ale taki Wojewódzki jaki ogół społeczeństwa.
Ludzie Moi Kochani! Wojewódzki - o czym chyba wszyscy doskonale wiemy - jest celebrytą. Z polskiego na nasze - zawód, jaki sobie obrał, polega na tym, żeby być jak najbardziej znanym i słynnym. Bo tę znaność i słynność można potem przekuć na nader wymierne korzyści finansowe.
Nie od dziś i nie od wczoraj wiadomo - i to znowu chyba nam wszystkim - że tak naprawdę nie ma lepszego, prostszego i pewniejszego sposobu, by być znanym i słynnym, niż stosowane zasady "nieważne dobrze czy źle, ważne żeby mówili". W imię tej zasady celebryci zdolni są do wielu rzeczy. Wojewódzki wsadził flagę w psie kaku - no i mu się udało. Lud teraz któryś już miesiąc czy może rok zgrzyta zębami, piekli się, wypomina Wojewódzkiemu co zrobił... Krótko mówiąc, wszyscy wiedzą, kto zacz Wojewódzki. Jest rozpoznawalną marką i niejedno euro z tego wyciągnie. Dzięki mimowolnej pomocy święcie oburzonego ludu.
No ok, nie wszyscy wiedzą, pewnie znajdzie się jeszcze trochę Coobecków, którzy od nastu lat nie mają poTVora, żyją sobie spokojnie i kalafiorem im wisi, co jeden z drugim wyczynia.
Gdyby lud faktycznie chciał ukarać Wojewódzkiego za wyczyny, to nabrałby wody w usta i pogrzebał jego karierę w zbiorowej niepamięci. No ale lud tego nie zrobi. Lud będzie się burzył, grzmiał na forach internetowych, pieklił, zgrzytał zębami, wykłócał... I zachęcał Wojewódzkiego i innych do eskalacji. Bo skoro się raz udało, skoro jest odzew, to czemu nie robić tego dalej, nie utwierdzić swej znaności i sławności? Wczoraj jeden wsadził flagę w kupę, dzisiaj drugi opowie dowcip o biednych niemieckich czołgistach, jutro trzeci publicznie podetrze się papierem toaletowym z nadrukowanym orłem w koronie. Czemu nie, skoro to lud interesuje i pozwala być sławnym?
No ale ja nie mam zamiaru brać udziału w tym napędzaniu rozmaitym xxx klienteli i rozdymaniu ich sławości i ego, tyle z mojej strony, znikam z wątku.
Smardz
Słyszałem wczoraj kolejny występ. Dzwonili gdzieś do hotelu "Skaut" w sprawie nadania mu nazwy im. bohaterów Afrika Korps. Uwłaczające wink.gif No i jak smieli robic sobie żarty z recepcjonistki, ktora nie słyszała nigdy o Afrika Korps wink.gif
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org