Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Polacy w armii austriackiej
historycy.org > Historia powszechna > HISTORIA XIX WIEKU > Europa napoleońska i wojny rewolucyjne
milaninter
Drodzy forumowicze czy byli jacyś słynni Polacy którzy walczyli po stronie Austrii w czasach napoleońskich?
OverHaul
Najsłynniejszym jest chyba feldmarszałek Adam Czartoryski, w podeszłym już bardzo wieku, który był jednak cechą charakterystyczną austriackiej generalicji. biggrin.gif Ale on w sumie nie walczył, w 1809, gdy arcyksiążę Ferdynand prosił go o formowanie gwardii z polskiej szlachty wymówił się wiekiem i... poprosił księcia Poniatowskiego, aby go aresztował. smile.gif
adam1234
Słynni jak słynni, ale z Galicji w czasie całej epoki Austriacy wycisnęli 100 tys. ludzi.
Lord Mich
QUOTE(adam1234 @ 23/07/2009, 11:05)
Słynni jak słynni, ale z Galicji w czasie całej epoki Austriacy wycisnęli 100 tys. ludzi.
*

Spotkałem sie z informacją, że 30 tys. ludzi
adam1234
A ja spotkałem się z informacją, że tak na dobrą sprawę to Ziemia jest w centrum Wszechświata i opiera się na wieeeeelkiej żółwicy...

Moje dane pochodzą z książki A. Chwalby, Historia Polski 1795-1918. A gdzie Ty spotkałeś informację podaną przez siebie?
carantuhill
Polecam artykuł
Stonewall
Panowie!
Ja z kolei polecam książkę doktora Michała Baczkowskiego "W służbie Habsburgów: polscy ochotnicy w austriackich siłach zbrojnych w latach 1772-1815".
Temperantia
Istotnie. Bardzo ciekawa monografia.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org