Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Polish Army In North Africa
historycy.org > Historia Polski > II WOJNA ŚWIATOWA A POLSKA > Polacy w siłach zbrojnych Aliantów
das_reich
No Panowie, w końcu się doczekaliśmy. Zapraszam do komentowania.

http://www.geocities.com/Pentagon/9764/warpoland.html

Celt
2 od prawej - Gustaw Jeleń tongue.gif
A na serio - fotka dowodzi że net to kolosalny zbiór materiałów o RÓŻNEJ wartości ...
das_reich
Ja jestem ciekawy jaką sieczkę w głowie musiał mieć ten, który to napisał ?
Celt
mmmm.......a pomyśl przez 5 sek. - jesteś dyletantem w temacie; szukasz fotki - i nagle trafiasz na fotke gości w kaskach z białym orłem... każdy może sie pomylićwink.gif
Szer.Klys
TRagedia... xD

Patrząc na tamtą strone widze chociaz ze intencje były dobre, ale wykonanie fatalne xD
das_reich
Naprawdę, prowokujące zdjęcie. Celcie nie trzeba być nie wiadomo kim, przecież to szwabskie "logo" i kapelusze tropikalne no i brzytwa Hitlera przecież też polska nie była :/ Sytuacja wygląda tak, że pytając kolegę rekonstruktora z USA "czy inscenizujecie walki z frontu wschodniego np. Powstanie Warszawskie"?, a on na to " a co tam było"?, ot mi hobbysta.
Celt
Ale kol.Reich ... już nieraz publicznie i prywatnie zgadzaliśmy się ze sobą w ocenie że głupota jest ponadczasowa i ponad graniczna wink.gif
Co do zdjęcia - detale - to wiem ja, ty i na tym Forum wielu ludzi ale jakbyś pokazał czarno biała fotkę /profil/ niemieckiego munduru z Afryki gdzie pewne szczegóły /np.orzeł Wehrmachtu/byłyby z lekka zamazane - to i wielu przypadkowo spytanych Polaków nie powiedziałoby Ci jaki to mundur.
A przecież SBSK używała MG34 podczas walk w Afryce ! Nie pamiętasz relacji z Tobruku? Poza tym - nie wiemy kim/czym jest autor; może on kuma temat broni z okresu II WS na podobnym poziomie jak ja uzbrojenie stron Wojny Secesyjnej?
pawel76
Muszę przyznać ,że zdjęcie i komentarz ,,trochę,, mnie wmurowały w podłogę .
Sam kiedyś przeglądając książkę ,,Wojsko Polskie -1939-45-barwa i broń,,
widziałem strzelca SBSK w kasku , szortach ,getrach, myślałem Angol dopiero
podpis mnie wyprowadził z błędu.
A swoją drogą skoro nie Polacy to kto to jest?
2 MG34 w jednym polskim poodziale w Afryce to trochę dziwne.
WIem że SBSK używały broń zdobyczną ale ponoć dominował sprzęt włoski.
das_reich
QUOTE(Celt @ 17/01/2009, 20:00)
Co do zdjęcia - detale - to wiem ja, ty i na tym Forum wielu ludzi ale jakbyś pokazał czarno biała fotkę /profil/ niemieckiego munduru  z Afryki gdzie pewne szczegóły /np.orzeł Wehrmachtu/byłyby z lekka zamazane - to i wielu przypadkowo spytanych Polaków nie powiedziałoby Ci jaki to mundur.
*



No tak, ale uważając się za specjalistę człowiek taki pisze konkretny temat, chwała mu za to, że obco armijny, a nadodatek nasz polski, czyli największych skur....nów w armii na świecie. Człowiek taki publikuje w miarę świetny artykuł o polskich oddziałach. A kończy konpromitującym siebie zdjęciem. Nawet gdyb foto nie było podpisane, zastanowiłbyś się "co u diabła?" Co robią tu szwabscy żołnierze. Wojownik po prawej stronie (jego kawałek) posiada hełm z widoczną "gapą", żeby na 100% stwierdzić, że to napewno nie orzełek polski. Do tego jeszcze bardziej przekonywujący atut dla DAK, bluza wz. 40 z HBT u pana w środku.
pawel76
A tak analizując sprawę ,,Polish Army In North Africa,, to należało by chyba zmienić temat na
,,PSZ w basenie morza śródziemnego,bliskim i środkowym wschodzie,,.
Zaczynając od SBSK (Lewant,Egipt,Libia) po przez Armię Andersa (II Korpus),PFT (cyrk Skalskiego),Legia Oficerska oraz
eskadry wykonujące zrzuty dla PW.
Marznarka wojenna to osobny temat.
das_reich
Chciałbyś wrzucić to wszytko do jednego worka z tym zdjęciem?
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org