Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Śmierć legendy I WS
historycy.org > Historia powszechna > I WOJNA SWIATOWA I OKRES MIĘDZYWOJENNY > I Wojna Światowa > I Wojna Światowa ogólnie
Gregorius
Post skierowany przede wszystkim do widzów Discovery :)Jestem ciekawy co wiecie i co sądzicie o okolicznościach śmierci niemieckiego asa przestworzy
Szkot2
Możliwe, a nawet więcej niż prawdopodobne, że zginął od ognia z ziemi. Roy Brown we wspomnieniach i wywiadach udzielanych po wojnie nigdy nie był do końca pewien co do skuteczności swego ataku na Barona. Zadawano mu z biegiem lat coraz bardziej uszczypliwe pytania (jak to dziennikarze), aż w końcu począł unikać wywiadów...
Lachu
W kazdym razie dziura wlotowa na ciele Czerwonego Barona swiadczyla o trafieniu ogniem z ziemi.Wiec według wszelkiego prawdopodobienstwa rzeczywiscie niemiecki as zginal od ognia z ziemi
pzdr
Adrian Mole
ja słyszałem na Discovery że albo Roy Brown albo ktoś z ziemi.
Bardziej mnie przekonuje ta teoria o ostrzale z powierzchni ziemi.
wiele dowodów na to wskazuje. podobno baron popełnił wielki błąd przez który zginął. confused1.gif
Cartaphilus
Słyszałem, że Czerwony Baron uczył innych pilotów, aby nie gonili wroga nad jego terytorium, ponieważ narażają się na ogień z ziemi. Niestety sam złamał własną zasadę i został trafiony właśnie z ziemi. W tej sprawie jest wiele niewiadomych. Ponoć strzelec karabinu maszynowego, któremu przypisuję się strącenie Manfreda von Richthofena twierdził iż to nie on go trafił.
P.S.
Swoją drogą lubię Czerwonego Barona jako człowieka za jego dystans do siebie. Nie uważał się za niewiadomo kogo, lecz powiedział, że "jeśli przeżyję tą wojnę to będzie miał więcej szczęścia niż rozumu".
Pozdrawiam
+Bateria-
Prawdopodobnie Barona zestrzelił żołnierz Australijskiej jednostki sanitarnej z karabinu Lewis. Nabój przeszył Richthofena na wylot przelatując przez wątrobę i serce,a następnie poleciał sobie dalej. Na jego pogrzeb przybyli m.in. francuscy żołnierze.
Andrea$
QUOTE(+Bateria- @ 13/12/2010, 19:11)
Prawdopodobnie Barona zestrzelił żołnierz Australijskiej jednostki sanitarnej z karabinu Lewis. Nabój przeszył Richthofena na wylot przelatując przez wątrobę i serce,a następnie poleciał sobie dalej. Na jego pogrzeb przybyli m.in. francuscy żołnierze.
*




Konkretniej zestrzelił go najprawdopodobniej szeregowiec Snowy Evans, którego nie zachowało się żadne zdjęcie.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org