Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Bitwa Warszawska
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
carantuhill
"Według pierwszych powyborczych sondaży zaciętą walką o fotel prezydenta stolicy wygrał Kazimierz Marcinkiewicz otrzymując 36,7 proc. głosów. Wyniki podano według stanu na godzinę 19.30.
Pozostali kandydaci otrzymali odpowiednio: Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) - 36,5 proc. oraz reprezentant koalicji Lewica i Demokraci Marek Borowski - 22,4 proc.

Według TVP wyniki prezentują się następująco: 38,6 proc. - Kazimierz Marcinkiewicz, 36,5 proc. - Hanna Gronkiewicz-Waltz, 20,6 proc. - Marek Borowski". za Onetem
Wasze opinie?
Wg mnie Marionetkiewicz jednak przegrał.
Alex Clockwork
QUOTE(carantuhill @ 12/11/2006, 21:10)

Wasze opinie?

*

Z zeszłorocznych wyborów wszyscy powinni wyciągnąc prostą nauczke że większośc sondaży przedwyborczych można sobie w buty wsadzić.
Ironside
Zgadzam się. Ale mimo wszystko jestem przerażony, że co piaty mieszkaniec mojego miasta głosuje na komuchów...
carantuhill
A mjr Frydrych (0,6%) i Korwin Mikke wiecej niż Wierzejski - jest sprawiedliwość na tym świecie...
Ironside
Wyniki wszystkich tych panów są w granicach błędu statystycznego. Ale też bym sie ucieszył, gdyby Gamonie i Krasnoludki miały lepszy wynik niż LPR tongue.gif
Beukot
QUOTE(Ironside @ 12/11/2006, 21:31)
Zgadzam się. Ale mimo wszystko jestem przerażony, że co piaty mieszkaniec mojego miasta głosuje na komuchów...

Co znaczy - co piąty? Wychodzi że prawie 6 na 10. 36,7 plus 22,4 to 59,1.
Ironside
Ech, nie pierwszy raz zauważam, że różnimy sie w tej kwestji wink.gif Swoją drogą na tej zasadzie o komuszenie się możnaby też oskarżyć Platformersów. Odkąd przyjęli tą lewacką retorykę...
Grocal
Gronkiewicz Waltz prawie na pewno wygra II turę. Marcinkiewicza mogą poprzeć co najwyżej zwolennicy Korwina-Mikke i Wierzejskiego ( laugh.gif ), Waltzową - lewacy Borowskiego. Szkoda, że prezydentem zostanie ktoś, dla kogo Ebi Smolarek gra w Legii ...
Ironside
Gdyby Platforma wystawiła KGOKOLWIEK INNEGO. Choćby Piterę. Albo komorowskiego. Ale na Boga - perspektywa Pani Hani w gabinecie na Placu Bankowym nieco mnie przeraża...
Ludwik Götten
"Swoją drogą na tej zasadzie o komuszenie się możnaby też oskarżyć Platformersów. Odkąd przyjęli tą lewacką retorykę..."
Ironside

Oskarżacie o komuszenie i lewactwo wszystko i wszystkich, bez żadnego umiaru i sensu. O ile nazywanie Borowskiego komuchem czy lewakiem, mieści się w uproszczonej wizji świata, która wyłania się z waszych postów, to pisanie o PO w kontekście "lewackiej retoryki" każe poważnie postawić pytanie o to czy używacie słów ze zrozumieniem.

"Szkoda, że prezydentem zostanie ktoś, dla kogo Ebi Smolarek gra w Legii ..."
Grocal

Przy wielkiej sympatii dla dyscypliny, którą uprawia Ebi Smolarek, to chyba nie jest tak istotne Grocalu. Nie powinno się sprowadzać debaty politycznej do poziomu "Przeglądu Sportowego".

"Z zeszłorocznych wyborów wszyscy powinni wyciągnąc prostą nauczke że większośc sondaży przedwyborczych można sobie w buty wsadzić"
Alex Clockwork

Dajmy już spokój tym sondażom, są jakie są. Wydaje się zresztą, że w przypadku tych wyborów nie było tak źle, a jedyny kandydat, któremu dawały one znacząco mniejsze poparcie niż w rzeczywistości (Borowski), nie histeryzuje i nie dopatruje się nigdzie antypolskiego spisku.

"Wg mnie Marionetkiewicz jednak przegrał"
carantuhill

Zgodzę się z Carantuhillem, było to zresztą widać w wystąpieniach transmitowanych po ogłoszeniu wyników. Nie znaczy to oczywiście, że Marcinkiewicz jest skazany na porażkę w drugiej turze wyborów. Odnośnie "marionetki" to znamienne było to, że najpierw płomienną mowę wygłosił Jarosław Kaczyński, odwołując się zresztą do całej serii retorycznych bezpieczników używanych w trudnych momentach, zanim na scenę wkroczyła właściwa "gwiazda" wieczoru w sztabie PIS.
Beukot
QUOTE(Ironside @ 12/11/2006, 23:42)
Gdyby Platforma wystawiła KGOKOLWIEK INNEGO. Choćby Piterę. Albo komorowskiego. Ale na Boga - perspektywa Pani Hani w gabinecie na Placu Bankowym nieco mnie przeraża...

Z przerażeniem to może bym nie przesadzał, ale owszem - HGW jest nieco nie z tej bajki. Nie bardzo potrafi mówić (a mogłaby, skoro Lepper się nauczył), ani niewiele przekonujących rzeczy ma do powiedzenia. Jednak tutaj IMO wybór nie szedł po linii czy "Marcinkiewicz czy HGW", ale "czy w Warszawie ma być tyle inwestycji co w czasach PiS/Kaczyńskiego czy nie". No i ja zdecydowanie wybieram nie, mimo zintensyfikowanych wysiłków pana M. który w ostatnich tygodniach rzuca budżetowymi pieniędzmi gdzie się da, przecina wiadukty, wznosi wstęgi. Ten gorączkowy ruch tylko wzmaga złe wrażenie łatania dziur po poprzedniku.
carantuhill
Czyżby premier wracał do Gorzowa? To tylko sondaż, ale...
Tanatos
Chodza plotki, ze w zwiazku z przegrana Marcinkiewicza przenosza stolice do Gorzowa.
memex
Pragnę jedynie przypomnieć, że kilka lat temu do pani Hanny przemawiał Duch Święty, doradzając jej start w wyborach na prezydenta RP, ba... nawet zapewniając ją o zwycięstwie w tych wyborach, mimo niesprzyjających sondaży.
(...) Już wtedy było wiadomo, że (Gronkiewicz-Waltz) nie tylko wyborów nie wygra, ale rozbije głosy prawicy. (...) Pani Hania mówiła, że jest przekonana, że te wybory wygra, mimo fatalnych sondaży - bo właśnie dopiero co zapewnił ją o tym Duch Święty.
Co więcej:
Opowiadała, m.in., że w czasie wystąpienia Ojca Świętego Jana Pawła II z ruchów jego ust wyraźnie odczytywała jasny przekaz: "Hanno - będziesz prezydentem"!!! Michałowi Kamińskiemu (...) powiedziała w samochodzie: "Gdyby on mnie nie namówił, nigdy nie zdecydowałabym się na start w wyborach". Naiwny Michaś zapytał zaskoczony, aby doprecyzować: "Jaki on? Wałęsa?" Gronkiewicz-Waltz spojrzała na niego z politowaniem godnym profanów. Po chwili uroczystego milczenia, dalej milcząc, wskazała palcem niebo.

Od dzisiaj więc, już na wieki wieków nad naszą Stolicą czuwać będzie Oko Opatrzności wink.gif Strzeżcie się niedowiarki wink.gif

And what about Kazik confused1.gif W mojej firmie wróbelki ćwierkają, że ma zostać zdegradowany do stanowiska prezesa PKN "Orlen" wink.gif
Tanatos
Jak dobrze pamietamy, dzieki sprawie Wrobla wlasnie (wspomnianego powyzej), degradacja oznacza 450 tys zl pensji.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org