Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie To Odznaczenie?
historycy.org > Historia Polski > POLSKA W NIEWOLI > Zabór rosyjski od 1832
Kds
[attachmentid=4570 Krzyż z mosiądzu 42x42mm "Za Wiarę, Cara i Ojczyznę" Chciałbym dowiedzieć się co to jest za odznaczenie kto i za co je dostawał oraz w jakim oresie bylo przyznawane. Znalazłem jeszcze, że jest to "Odznaka czapkowa",. Jest sprzedawana na aukcji www.desa.art.pl, Aukcja nr 52.
Dziękuję
Wawelski
Witam!

Szczerze mówiąc niemam pojęcia o tym odznaczeniu lecz jak sama nazwa wskazuje odznaczenie to bylo przyznawane za "Za Wiarę, Cara i Ojczyznę" z Okresu panowania cara czyli chyba XVII-XIX wiek rolleyes.gif
Pozdrawiam Wawelski!
Arbago
Podłączając się pod temat - mam pytanie.

Z przekazów rodzinnych wiem, że mój pradziadek, mieszkający w okolicach Sieradza nosił we wsi tytuł urzędniczy "chliebopaszcza". Kim był "chliebopaszcz"? Sołtysem, radnym... Macie jakies pomysły?
Ciołek
QUOTE(Kds @ 12/10/2006, 13:33)
[attachmentid=4570 Krzyż z mosiądzu 42x42mm "Za Wiarę, Cara i Ojczyznę" Chciałbym dowiedzieć się co to jest za odznaczenie kto i za co je dostawał oraz w jakim oresie bylo przyznawane. Znalazłem jeszcze, że jest to "Odznaka czapkowa",. Jest sprzedawana na aukcji www.desa.art.pl, Aukcja nr 52.
Dziękuję
*


Jest to krzyż pospolitego ruszenia, o którym można poczytać na przykład tu:
http://awards.netdialogue.com/Russia/Empir...5/Cross1905.htm

QUOTE(Arbago @ 21/11/2010, 22:08)
Podłączając się pod temat - mam pytanie.

Z przekazów rodzinnych wiem, że mój pradziadek, mieszkający w okolicach Sieradza nosił we wsi tytuł urzędniczy "chliebopaszcza". Kim był "chliebopaszcz"? Sołtysem, radnym... Macie jakies pomysły?
*


Arbago,
"chliebopaszcz", czyli хлебопашец, to po prostu rolnik. W w zaborze rosyjskim stosowano to określenie w dokumentach zamiennie z takimi jak np.: землепашец, земледелец, крестьянин.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org