Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Największe Polskie Zwycięstwo I Porażka
historycy.org > Historia Polski > RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW > Rzeczpospolita Obojga Narodów ogólnie
EMEF
Chodzi mi tutaj także o batalię, która dała Polsce najwięcej, i o porażkę, która przyczyniła się do upadku Rzeczpospolitej.
Największym zwycięstwem oczywiście był Kłuszyn - powstrzymano siły rosyjskie pod dowództwem Szujskiego idące na odsiecz Smoleńskowi.
Najgorsza bitwa to Korsuń, gdyż podczas tej bitwy do niewoli dostali się hetmiani: Potocki i jakiś tam jeszcze (zapomniałem smile.gif).
No ale dawajcie tu swoje własne propozycje, ale dobrze je rozważcie, bo chciałbym się na ten temat dowiedzieć jak najwięcej!
lonzej
Korsuń, Korsuniem, ale Batoh to była tragedia, której nie dało się później naprawić.

Zwycięstwem była każda wojna obronna zakończona na granicy sukcesem - należy pamiętać o kampaniach Koniecpolskiego, w czasie których nie toczono większych bitem a były ważniejsze niż niejedna walna rozprawa na polu.
Mała Marika
Sukces ? smile.gif Myślę, że Grunwald biggrin.gif no i...Westerplatte, mimo, że nie wygraliśmy bitvy to jednak...no sami wiecie smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
MONTEZUMA
Największe zwycięstwo to Kircholm , a porażaka to Batoh lub Cecora. Choć Korsun i cała kampania 1648 to porażak i to ogromna porażka
Hieronim Lubomirski
Bo w 1648 dowodził alkoholik Potocki sad.gif
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org