Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Faszym nadciąga
historycy.org > Historia Polski > PO OKRĄGŁYM STOLE - DEMOKRACJA > Przemiany społeczne i gospodarcze
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
carantuhill
Ciężko zraniony nożem anarchista, pobity rabin. Na jednej z faszystowskich witryn pojawiła się "lista proskrypcja" z nazwiskami ludzi o poglądach lewicowych, obrońców praw człowieka itd. Co się dzieje w tym kraju? Czyżby z kanałów zaczęły wychodzić faszystowskie szczury? Niedługo możemy mieć podobną sytuację jak w Rosji, gdzie ataki o podłożu rasistowskim mają miejsce codziennie. Czyżby w tym kraju istniał za IV Rzplitej jakiś klimat przyzwolenia dla faszystów? W końcu jedna z młodzieżówek o zbliżonych poglądach jest członkiem układu rządzącego.
jur
QUOTE(carantuhill @ 31/05/2006, 21:47)
Ciężko zraniony nożem anarchista, pobity rabin. Na jednej z faszystowskich witryn pojawiła się "lista proskrypcja" z nazwiskami ludzi o poglądach lewicowych, obrońców praw człowieka itd. Co się dzieje w tym kraju? Czyżby z kanałów zaczęły wychodzić faszystowskie szczury? Niedługo możemy mieć podobną sytuację jak w Rosji, gdzie ataki o podłożu rasistowskim mają miejsce codziennie. Czyżby w tym kraju istniał za IV Rzplitej jakiś klimat przyzwolenia dla faszystów? W końcu jedna z młodzieżówek o zbliżonych poglądach jest członkiem układu rządzącego.
*

No niestety, istnieje klimat przyzwolenia. Firmy takie jak PiS, RM, Samo, nie mówiąc już o LPR i MW, używają określeń (lub sugestii)typu "prawdziwi Polacy", "Polska dla Polaków", "dziadek w Wehrmachcie" (ciekawe w jakim "machcie" służył dziadek Kurskiego?) itd. itp. Wcale mi się to nie podoba.
Moim pomysłem na uzdrowienie sytuacji jest wprowadzenie JOW - większościowa ordynacja wyborcza obcina ekstremę - i bardzo dobrze. Hitler wygrał wybory dzięki proporcjonalnej ordynacji wyborczej.
T34
Według mnie najdziwniejsze jest to, że tym neofaszystom tacy Żydzi nic nigdy nie zrobili, wątpie zresztą czy widzieli w ogóle na oczy jakiegokolwiek Żyda. To poprostu sfrustrowani nastolatkowie którym spodobały się faszystowskie symbole, np swastyka czy symbol ss, a poglądy faszystowskie przyszły z czasem.
Mintho
A ja myślę, że te osły nawet pogladów nie mają, a raczej wykrzykują to co kiedyś usłyszały i im się spodobało.
Anders
To co zobaczyłem na wspomnianej stronie nazistowskiej to zgroza...

Artykuły w stylu "Dziś czcimy rocznicę urodzin naszego wielkiego przywódcy, krzewiciela narodowego socjalizmu, Adolfa Hitlera"

Listy proskrypcyjne to jest coś bez nazwy - podane sa dane osobowe, adresy, telefony, często obraźliwy opis osoby. Na szczęście w moim regionie nie byli zbyt aktywni...
tuxman
Przepraszam najmocniej - z chęcią dowiedziałbym się adresu w/w strony faszystowskiej.
Otóż istnienie tego typu witryn jest zabronione prawem, a i odpowiednie komórki Policji służą do "wyłapywania" i usuwania tego typu podobnych stron w Internecie...

Carantu - jakiś link może? (może byc na priv-a, jeśli nie chcesz zaśmiecać Forum)

Pozdrawiam
Ludwik Götten
"Otóż istnienie tego typu witryn jest zabronione prawem, a i odpowiednie komórki Policji służą do "wyłapywania" i usuwania tego typu podobnych stron w Internecie..."
Tuxman

W Polsce tak, ale nie w USA. Strona tej organizacji znajduje się na amerykańskim serwerze i nasza prokuratura jest bezsilna. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie musiał umrzeć aby coś się w tej sprawie zmieniło.

Pozdrawiam
syrenka
carantuhill, tu masz bardzo a propos:

Ogólnokrajowa akcja policji przeciwko polskim neofaszystom

Wrocławska policja rozpoczęła wielką akcję przeciwko faszystom. Teraz w całej Polsce zatrzymywane są osoby współpracujące z organizacją "Krew i Honor", która na swojej stronie internetowej zamieściła nazwiska osób ze środowisk lewicowych, antyfaszystowskich i antyrasistowskich.

Do środowego wieczoru zatrzymano cztery osoby. - Akcja ciągle trwa, możliwe, że zatrzymanych będzie więcej - mówi oficer policji. - Wszyscy to skinheadzi.

Policjanci namierzali ich od kilku tygodni. Ustalili, że to oni przekazali informacje, które potem znalazły się na stronie redwatch.info. Są to nazwiska, adresy, a nawet zdjęcia osób, które - zdaniem autorów witryny - "zajmują się działalnością antyfaszystowską, antyrasistowską, a także kolorowych imigrantów, działaczy lewackich stowarzyszeń i wszelkiego rodzaju sympatyków i aktywistów szeroko rozumianego lobby homoseksualnego oraz pedofilów".

Bazę danych o swoich wrogach w Polsce tworzy od stycznia polski oddział organizacji "Krew i Honor". Tylko na poznańskiej podstronie umieszczono nazwiska 500 osób, które podpisały się pod protestem przeciwko zakazowi Marszu Równości w Poznaniu. Autorzy strony zachęcają do przesyłania również numerów z tablic rejestracyjnych aut osób, które są na liście.

Na stronie redwatch znalazły się również informacje o Joannie Wróbel i Weronice Babreckiej. Pierwsza jest przewodniczącą dolnośląskiej młodzieżówki SLD (Federacji Młodych Socjaldemokratów), druga - członkinią stowarzyszenia Młodzi Socjaliści.

W grudniu nieznani sprawcy wymalowali na klatce schodowej Weroniki napisy - symbole Narodowego Odrodzenia Polski wraz z charakterystycznym znakiem "zakaz pedałowania". - Od tamtej pory staram się nie wychodzić z domu po zmroku - mówi dziewczyna, tegoroczna absolwentka IV LO.

W styczniu Joanna i Weronika złożyły zawiadomienie o przestępstwie. Sprawą zajęli się policjanci z grupy do walki z przestępczością internetową dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. To oni wytropili jednego z czterech zatrzymanych ostatnio faszystów. Ma 37-lat i mieszka w Świnoujściu. W czasie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli faszystowskie emblematy.

Pozostali zatrzymani faszyści pochodzą ze wschodniej i południowej Polski. - Całą akcję koordynuje powołany niedawno specjalny zespół do monitorowania zagrożeń wobec mniejszości narodowych i wyznaniowych - informuje Paweł Biedziak, doradca Komendanta Głównego Policji.

Strona redwatch ciągle działa. Jest umieszczona na serwerze w Stanach Zjednoczonych. Niedawno polski MSZ zwrócił się do władz amerykańskich o pomoc w jej zablokowaniu.

źródlo: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3385488.html

Bać się? Cieszyć? confused1.gif
asceta
QUOTE(Ludwik Götten @ 1/06/2006, 0:25)
"Otóż istnienie tego typu witryn jest zabronione prawem, a i odpowiednie komórki Policji służą do "wyłapywania" i usuwania tego typu podobnych stron w Internecie..."
Tuxman

W Polsce tak, ale nie w USA. Strona tej organizacji znajduje się na amerykańskim serwerze i nasza prokuratura jest bezsilna. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie musiał umrzeć aby coś się w tej sprawie zmieniło.

Pozdrawiam
*

Ciekawe. Otoż wobec samego dzialania strony to faktycznie moze być bezsilna, ale wobec autorów tych stron jesli akurat znajduja się w Polsce to nie.

Skutek tego przestępstwa będacy znamieniem czynu zabronionego nastapił bowiem w Polsce (nawoływanie do przemocy wobec grupy z art 119 kk i publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego z art. 256 kk) więc zgodnie z art 6 par 2 kk uznaje sie za czyn popełniony w Polsce i podlega sciganiu.
Ludwik Götten
Masz rację Asceto, nawet bez przytaczania konkretnych art z kk jest to po prostu logiczne. Zresztą jak widać z postu Syrenki policja juz zaczeła coś w tej sprawie robić. Nie zmienia to jednak faktu, że lista "wrogów rasy aryjskiej" razem z ich adresami, numerami telefonów itd. nadal znajduje sie w internecie i prawdopodobnie będzie sie znajdować dalej. Na nasze nieszczeście jest ona umieszczona na serwerze w kraju, w którym jej likwidacja byłaby poczytywana za atak na wolność słowa, a który to kraj na rozkaz swojego prezydenta bezprawnie podsłuchuje miliony własnych obywateli.
konto usunięte 051218
QUOTE(Jasnogród @ 31/05/2006, 22:35)
Już budują obozy koncentracyjne,jak za Haidera w Austrii ?
*

Ironia jest tu nie na miejscu Jasnogrodzie. Problem napiętrzał się przez lata. Weźmy dla przykładu młodzież wszechpolską, organizację o faszystowsko-awanturniczych poglądach, słynącą z zadym, w jakich brała udział. Dziwnym trafem, na manifestacje lewicowe, wiece, (a nawet przyjazdy Kwaśniewskiego - pamiętamy słynną akcję w Paryżu, polegającą na obrzucaniu naszego prezydenta jajami: Francuzi mieli ubaw) przychodzi zawsze grupa osób, która lży, prowokuje, zaczepia, powodując burdy i zadymy (w dużej mierze że nie ma ofiar zawdzięczamy to policji). A co na to politycy? Np. w/g Giertycha to wiecujący sami sobie winni, ponieważ afiszując się ze swoimi nienormalnymi poglądami, prowokują zdrowy odłam polskiej młodzieży...
pzdr.
swatek
W związku z tym, że minioną sobotę przeżyłem z dala od mediów elektronicznych o "antysemickim ataku w sercu Warszawy", jak incydent z rabinem Schudrichem określiła nieco później "GW", dowiedziałem się z niedzielnego programu prowadzonego przez Bogdana Rymanowskiego. Ton wypowiedzi zaproszonych rozmówców - a byli to posłowie M. Kamiński. S. Niesiołowski, R.Czarnecki i R. Kalisz - w niczym nie ustępował swoim dramatyzmem komentarzom, jakie można było usłyszeć kilka godzin po pamiętnych atakach na World Center, a nie wiedząc, o jaki "antysemicki atak" chodzi, natychmiast rozpocząłem przeszukiwania newsów w celu zasięgnięcia informacji o komentowanym wydarzeniu, oczyma wyobraźni widząc już bojkot warszawskiej Galerii Mokotów lub przerwaną linię telefoniczną do Link 4.

Dlatego też z niejakim zdziwieniem przyszło mi dowiedzieć się, że priorytetowym zadaniem stołecznej policji stało się wykrycie osobnika, któremu przyszło wymienić szturchańce z rabinem Schudrichem. Co ciekawe, niedługo później rabin nieco dokładniej opisał samo zajście, a z opisu wynikało, że sprawca "napadu" przechodząc obok trzech przedstawicieli społeczności żydowskiej, wymamrotał "Polska dla Polaków" - na tej manifestacji nacjonalizmu zamierzając zresztą poprzestać. Rabin zgorszony wspomnianą odzywką, postanowił jednakże rozpocząć dialog żydowsko-"polsko dla Polaków", ale zamiast ciętej riposty słownej - został popchnięty przez widocznie nienawykłego do dialogu przeciwnika. W tym momencie rabin miał stwierdzić, że na objawy przemocy z drugiej strony reaguje podobnym zachowaniem i po prostu zamierzał odwzajemnić niedoszłemu polemiście szturchańca, co w gruncie rzeczy można jeszcze nawet usprawiedliwić - w końcu nie wszyscy muszą podzielać ewangeliczne pouczenie o miłości bliźniego i wybaczaniu win i wolą zasadę "oko za oko". Niestety, rabin nie przewidział użycia broni chemicznej w aerozolu, która miała się okazać gazem pieprzowym, ale równie dobrze mógł to być dezodorant lub preparat na mszyce (z opisu wynika, że "Schudrich próbował go gonić, ale bezskutecznie", a skoro "go gonił" - to chyba użyty gaz nie wyrządził zbyt poważnych obrażeń). Faktem jest, że na tym incydent zakończył się, gdyż napastnik widząc bojową postawę rabina, wziął nogi za pas, co zresztą przez tego ostatniego zostało potraktowane odpowiednio ironicznym komentarzem. Zresztą - gdyby nie szabas, to rabin pewnie dogoniłby uciekiniera i spuścił mu nawet solidne manto, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - w zamian rabin Schudrich spuścił medialne manto wszystkim polskim nacjonalistom, wywołując bezsenność premiera i wzruszającą troskę pana prezydenta.

całość
Ludwik Götten
Swatku!

Wszyscy jak sądze mieliśmy okazję słyszeć jak wyglądał cały incydent, mogę tylko przyłączyć się do Anakina i prosić Ciebie o stworzenie gdzieś tematu "Moja Prasówka" i ewentualnie tam wklejanie takich "perełek".

Zreszta naprawde może sie znudzić publicystyka pisana według schematu: sprowadźmy całe zdarzenie do nic nie znaczącego incydentu, podlejmy wszystko odrobiną biadolenia o mediach, które chcą z nas zrobić antysemitów, zakwestionujmy zeznania ofiary i wyjdzie nam, że prawdopodobnie rabin sam sobie przyłożył w twarz, aby zaszkodzić Polsce i oczernić nasz biedny naród. No i najważniejsze, koniecznie trzeba dowalić GW! Jeśli na dodatek chcemy być bardzo de moda i podążać za historycyorgowymi trendami należałoby coś dorzucić o lewakach i pożytecznych idiotach (bardzo jazzy, najnowszy krzyk mody).

Pozdrawiam
swatek
QUOTE(Ludwik Götten)
mogę tylko przyłączyć się do Anakina i prosić Ciebie o stworzenie gdzieś tematu "Moja Prasówka" i ewentualnie tam wklejanie takich "perełek".

W profilu każdego użytkownika jest taka opcja 'ignoruj posty tego użytkownika'.

QUOTE(Ludwik Götten)
Zreszta naprawde może sie znudzić publicystyka pisana według schematu: sprowadźmy całe zdarzenie do nic nie znaczącego incydentu, podlejmy wszystko odrobiną biadolenia o mediach, które chcą z nas zrobić antysemitów, zakwestionujmy zeznania ofiary i wyjdzie nam, że prawdopodobnie rabin sam sobie przyłożył w twarz, aby zaszkodzić Polsce i oczernić nasz biedny naród. No i najważniejsze, koniecznie trzeba dowalić GW!

Naprawdę już może znudzić rozlewająca się fala rzekomego 'faszyzmu' w życiu politycznym. No i oczywiście taki brak tolerancji, której należy uczyć się od np. francuzów. I tylko brakuje, dla równowagi, hitlertjugen bo młodych i aktywnych komunistów mamy cały czas.
Ludwik Götten
"W profilu każdego użytkownika jest taka opcja 'ignoruj posty tego użytkownika"
Swatek

Swatku Ja bardzo chętnie będe czytał Twoje posty, jesli tylko bedą TWOJE.

"Naprawdę już może znudzić rozlewająca się fala rzekomego 'faszyzmu' w życiu politycznym. No i oczywiście taki brak tolerancji, której należy uczyć się od np. francuzów. I tylko brakuje, dla równowagi, hitlertjugen bo młodych i aktywnych komunistów mamy cały czas"
Swatek

Następny ciekawy model na naszym pokazie, oto przemoc stosowana przez neofaszystów i ich rosnąca w Europie popularnośc jest tylko fantazją, fałszywą wizją narzuconą przez określone koła, bo tak naprawde grożą nam poteżne i brutalne organizacje młodych komunistów. No i jeszcze ta okropna Francja...

Cliche, Swatku!

Pozdrawiam
Ludwik Götten
SzymonStańczyk
Nie pochwalam żadnych represji na tle rasowym czy religijnym , jednak mam wrażenie że Żydzi są sami sobie winni. Jak ktoś napisał , antysemityzm to domena młodych. I szczerze powiedziawszy nie dziwię się że młodzi ludzie tak reagują. Bo czy młody człowiek nie może czuć odrazy gdy słyszy że żydzi krytykują przebieg drogi krzyżowej , że obarczają Polaków za zbrodnie , a w końcu dowiaduje się o rzekomym skandalu wokół słów papieża w byłym niemieckim obozie zagłady. Wszelka krytyka Żydów , słowa niewygodne od razu ogłaszane są antysemityzmem..
Dlaczego więc również antypolonizm nie jest karalny? Nie pochwalam tych haniebnych napaści , antysemickich haseł ale nie pozwólmy by pluło nam się w twarz.
swatek

Organizacje młodych komunistów są pokojowe i w przyjemnym kolorze różu smile.gif

Jestem młodym członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, współautorem Statutu SLD,(...) W 2000 roku otrzymałem Tęczowy Laur - nagrodę przyznawaną za propagowanie idei tolerancji.
W 2004 roku otrzymałem nagrodę środowiska gejowsko-lesbijskiego - Człowieka Tęczy

A Francja nie jest wcale taka okropna - piękny i tolerancyjny kraj. wink.gif
Alex Clockwork
co do owego anarchisty pchniętego nożem-pewne osoby utrzymują że on sam wcześniej niejednokrotnie brał udział w akcjach "bojowych" antify i był podejrzany o udzial w zabóstwie bojówkarza drugiej strony około roku temu-a więc atak nie trafił na przypadkową osobę a byl odwetem-co oczywiście niczego nie usprawiedliwia

może mój post wiele nie wniesie ale dla zasady warto podać informacje za które wprawdzie głowy nie moge dać ale które powinny zostać odnotowane

ps. apeluje o nie mylenie prawicy z faszyzmem tudzież nazizmem
elninio19krk
QUOTE(SzymonStańczyk @ 1/06/2006, 14:11)
Nie pochwalam żadnych represji na tle rasowym czy religijnym , jednak mam wrażenie że Żydzi są sami sobie winni. Jak ktoś napisał , antysemityzm to domena młodych. I szczerze powiedziawszy nie dziwię się że młodzi ludzie tak reagują. Bo czy młody człowiek nie może czuć odrazy gdy słyszy że żydzi krytykują przebieg drogi krzyżowej , że obarczają Polaków za zbrodnie , a w końcu dowiaduje się o rzekomym skandalu wokół słów papieża w byłym niemieckim obozie zagłady. Wszelka krytyka Żydów , słowa niewygodne od razu ogłaszane są antysemityzmem..
Dlaczego więc również antypolonizm nie jest karalny? Nie pochwalam  tych haniebnych napaści , antysemickich haseł ale nie pozwólmy  by pluło nam się w twarz.
*

Zgadzam się z tym co napisał kolega Stańczyk, Antysemityzm to jakaś paranoja, jestem przeciwny jakimkolwiek ograniczaniu Praw ze względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznawaną wiarę. Ale to co wyprawiają teraz Żydzi, i nazewnictwo każdej formy sprzeciwu im Antysemityzmem jest PARANOJĄ!!

Jeśli nazwę Akcje Izraelskich wojsk przeciwko Palestyńskim Chwilą, zostanę nazwany Antysemitą, jeśli powiem że Pasja to wspaniały film, jestem Antysemitą. Jeśli powiem że Szaron jest głupi jestem Antysemitą, jeśli nazwę partie Likud(chyba tak się to pisze) faszystowską (mur wokół Palestyny, robienie z Arabów obywateli drugiej Kategorii) jestem Antysemitą

Mało tego, określenia „Polskie Obozy Koncentracyjne”, „Auschwitz-Polski obóz śmierci” grzmiący kiedyś w Radio Rabin „Holokaust miał miejsce na ziemiach Polskich” oraz stwierdzenie pewnej pani na Discovery Travel w programie o Krakowie „Kraków zbudowali żydzi” sprawiają, że wielu ludzi odnosi się z niechęcią do Żydów, ja teraz też. Wiem że oni się wycierpieli rozumiem ich dumę z tego, że mają własne Państwo, ale bez przesady bo za niedługo niczym nie będą się różnić od tych co ich mordowali 60lat temu.
Alex Clockwork
QUOTE(elninio19krk @ 1/06/2006, 14:45)
Mało tego, określenia „Polskie Obozy Koncentracyjne”, „Auschwitz-Polski obóz śmierci” grzmiący kiedyś w Radio Rabin „Holokaust miał miejsce na ziemiach Polskich” oraz stwierdzenie pewnej pani na Discovery  Travel w programie o Krakowie „Kraków zbudowali żydzi” sprawiają, że wielu ludzi odnosi się z niechęcią do Żydów, ja teraz też. Wiem że oni się wycierpieli rozumiem ich dumę z tego, że mają własne Państwo, ale bez przesady bo za niedługo niczym nie będą się różnić od tych co ich mordowali 60lat temu.
*

kolega chyba trafił w drugie dno tematu
"Faszyzm nadciąga"-być może,ale jego terror to nie tylko młodociani nożownicy ale też dyktat mediów które zabraniają wyrażać własnych myśli w imię politycznej poprawności i zakładają nam knebel którego każda próba wyjęcia i wypowiedzenia własnego zdania jest określana jako ciemnogród i wsteczniactwo
Rado
zakładają nam knebel którego każda próba wyjęcia i wypowiedzenia własnego zdania jest określana jako ciemnogród i wsteczniactwo

... lub brak kręgosłupa moralnego, lewactwo i relatywizm.
Alex Clockwork
QUOTE(Rado @ 1/06/2006, 16:27)
lub brak kręgosłupa moralnego, lewactwo i relatywizm.
*

lewactwo ,faszyzm
show must go on albo bardziej swojsko:podpalaj stos i zacznij szukać czarownicy
syrenka
QUOTE(elninio19krk @ 1/06/2006, 14:45)
QUOTE(SzymonStańczyk @ 1/06/2006, 14:11)
Nie pochwalam żadnych represji na tle rasowym czy religijnym , jednak mam wrażenie że Żydzi są sami sobie winni.
*

Zgadzam się z tym co napisał kolega Stańczyk, Antysemityzm to jakaś paranoja, jestem przeciwny jakimkolwiek ograniczaniu Praw ze względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznawaną wiarę. Ale to co wyprawiają teraz Żydzi, i nazewnictwo każdej formy sprzeciwu im Antysemityzmem jest PARANOJĄ!!
*

Nie no, jasne, a rabin sam się pobił... rolleyes.gif
Antypolonizm, którym zwłaszcza kolega SS (SzymonStańczyk rolleyes.gif ) lubi tak sobie gębe wycierać, to reakcja na antysemityzm, który niezaprzeczalnie był pierwszy.
szKODa
Jeżeli jesteście religijni jest tylko jeden powód dlaczego nie być faszystą- Jezus był żydem. lol a hitler uwazał się za wielkiego katolika...

a w ogóle pojedźcie sobie do irlandii pólnocnej tam traktują polaków jak świnie na rzeź, zresztą jak w całej europie teraz nie ma co się przyznawać do tego że jesteś polakiem
T34
QUOTE(szKODa @ 1/06/2006, 22:16)
Jeżeli jesteście religijni jest tylko jeden powód dlaczego nie być faszystą- Jezus był żydem. lol a hitler uwazał się za wielkiego katolika...
*

Hitler uważał się za wielkiego katolika ?????????
Przytocze pewien cytat:
"Chrześcijaństwo to wynalazek chorych umysłów. Wojna skończy się któregoś dnia. Wtedy bedę uważał, że końcowym zagadnieniem mojego życia stanie się rozwiązanie problemu religii
Adolf Hitler

Dowodzi to twojego dyletanctwa w dziedzinie historii.
Alex Clockwork
QUOTE(szKODa @ 1/06/2006, 22:16)
Jeżeli jesteście religijni jest tylko jeden powód dlaczego nie być faszystą- Jezus był żydem. lol a hitler uwazał się za wielkiego katolika.
*

a jakbym nie był religijny to to że Jezus przyszedł na świat wśród Zydów mialoby być argumentem za faszyzmem?
a tak swoją drogą wydaje mi sie że Hitler miał religie w "głebokim poważaniu" i wykorzystywał kościół wg potrzeb

a niby dlaczego w całej Europie nie ma się co przyznawać do tego że się jest Polakiem?
swatek
QUOTE(Alex Clockwork)
a niby dlaczego w całej Europie nie ma się co przyznawać do tego że się jest Polakiem?

Bo Giertych i Lepper są wicepremierami (to jest najmodniejsza przyczyna) tongue.gif laugh.gif biggrin.gif
indigo

Bo jestesmy rodakami Kuszczaka... wink.gif
Jasnogród
hitler uwazał się za wielkiego katolika...(szKODa)

A skąd te wieści ? Ja sądzę,że było wprost przeciwnie.

Skoro wypłynął tu,nie wiadomo z resztą czemu,problem Młodzieży Wszechpolskiej, to krytycy powinni zastanowić się czego chcą.
Nie chcą MW, to będą mieli dużo młodzieży islamskiej,tak jak Austriakom nie podoba się Haider,to będą mieli Stambuł nad Dunajem a Francuzom nie podoba się Le Pen,to będą mieli najwyższy meczet na świecie.

Chyba dobre byłoby się skojarzenie,że "jestem Polakiem" znaczy "nie jestem pederastą i,lub pedofilem".
JaKres
A ja tak nieskromnie się spytam, czym jest faszyzm dla was dzisiaj.
Ps. Prześledzicie posty poświęcone Giertychowi,Kaczyńskim, i wyobraźcie sobie, że są to posty o jakiś innych osobach. Aż się boje sugerować o kim
Ludwik Götten
"A w ogóle pojedźcie sobie do irlandii pólnocnej tam traktują polaków jak świnie na rzeź, zresztą jak w całej europie teraz nie ma co się przyznawać do tego że jesteś polakiem"
szKODa

To nonsens, nigdzie w Europie nie spotkałem sie ze złym przyjęciem dlatego, że jestem Polakiem. Owszem dużo osób nie wie gdzie dokładnie jest Polska ("Gdzieś koło Rosji") i ogólnie poziom wiedzy o naszym kraju jest niski, ale to także nasza wina. Naturalnie o Giertychu i Lepperze słyszało bardzo niewielu i pewnie jeszcze mniej osób to cokolwiek obchodzi. Zresztą popatrzmy na siebie, krew mnie zalewa jak słyszę Polaków wypowiadających się z pogardą o Rumunach, Bułgarach czy "Armeńcach". Narzekamy na kraje zachodniej Europy , a sami często stajemy się krzewicielami najgorszych stereotypów o innych (gorszych w naszej opinii) krajach i narodach.

"Nie chcą MW, to będą mieli dużo młodzieży islamskiej,tak jak Austriakom nie podoba się Haider,to będą mieli Stambuł nad Dunajem a Francuzom nie podoba się Le Pen,to będą mieli najwyższy meczet na świecie"
Jasnogród

Na szczęście Niemcom podobał się Hitler i nie mamy Tel-Awiwu nad Wisłą, prawda Jasnogrodzie?
tuxman
QUOTE(Ludwik Götten @ 2/06/2006, 0:06)
"Nie chcą MW, to będą mieli dużo młodzieży islamskiej,tak jak Austriakom nie podoba się Haider,to będą mieli Stambuł nad Dunajem a Francuzom nie podoba się Le Pen,to będą mieli najwyższy meczet na świecie"
Jasnogród
Na szczęście Niemcom podobał się Hitler i nie mamy Tel-Awiwu nad Wisłą, prawda Jasnogrodzie?

Witam,

Jakoś całkiem chybione to Twoje porównanie (zestawienie) w jednym szeregu Le Pena, Heidera z Hitlerem. Dodaj jeszcze do nich Kaczyńskiego i już będzie wszystko jasne...

Pozdrawiam

PS Czegos takiego po Tobie Ludwiku się nie spodziewałem... wink.gif
syrenka
QUOTE(Ludwik Götten @ 2/06/2006, 0:06)
To nonsens, nigdzie w Europie nie spotkałem sie ze złym przyjęciem dlatego, że jestem Polakiem.

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Zdarzają się bardzo przykre incydenty w Anglii tylko dlatego, że ktoś jest Polakiem. Na szczęście przeważa jeszcze myslenie takie jak w Belgii - kiedy nawet po zamordowaniu chłopaka dla mp3 przez Polaka - ludzie wypowiadali się, że to nie wina kraju, ale człowieka. Aczkolwiek moją siostrę i jej koleżanki spotkała kilka razy przykrość tylko z powodu pochodzenia!

Zresztą popatrzmy na siebie, krew mnie zalewa jak słyszę Polaków wypowiadających się z pogardą o Rumunach, Bułgarach czy "Armeńcach". Narzekamy na kraje zachodniej Europy , a sami często stajemy się krzewicielami najgorszych stereotypów o innych (gorszych w naszej opinii) krajach i narodach.
*

Polacy potrafią być bardzo nieprzyjemni dla innych narodowości, także tych zachodnioeuropejskich. Smutne.
Ludwik Götten
"Jakoś całkiem chybione to Twoje porównanie (zestawienie) w jednym szeregu Le Pena, Heidera z Hitlerem. Dodaj jeszcze do nich Kaczyńskiego i już będzie wszystko jasne..."
Tuxman

Tuxmanie,

Całkiem chybione jest twierdzenie Jasnogroda, moje pytanie jest tylko logicznym jego rozwinięciem.

"Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Zdarzają się bardzo przykre incydenty w Anglii tylko dlatego, że ktoś jest Polakiem"
Syrenka

Nie wiem jak jest w Anglii nie byłem i nie mam aż takiej ochoty się wybrać. Na południu Europy nigdy nie spotkałem się z żadnymi nieprzyjemnościami.

Pozdrawiam
tuxman
QUOTE(Ludwik Götten @ 2/06/2006, 0:42)
"Jakoś całkiem chybione to Twoje porównanie (zestawienie) w jednym szeregu Le Pena, Heidera z Hitlerem. Dodaj jeszcze do nich Kaczyńskiego i już będzie wszystko jasne..."
Tuxman

Tuxmanie,

Całkiem chybione jest twierdzenie Jasnogroda, moje pytanie jest tylko logicznym jego rozwinięciem.

Takim samym {logicznym rozwinięciem ma się rozumieć) jak moje nawiązanie do Twojego Tel-Awiwu którego nie mamy, gdybym stwierdził, że "ale przeciez mamy Jedwabne"...

Pozdrawiam
Ludwik Götten
Tuxmanie,

Wyjaśnie może o co mi chodziło, bo odnoszę wrażenie, że albo nie chcesz albo nie możesz tego zrozumieć. Jasnogród uważa, że Europa ma wielki problem, ten problem nazywa się emigranci z biednych islamskich krajów. Miliony tych emigrantów stanowić mają zagrożenie dla tożsamości naszego kontynentu, przekonamy sie o tym na własne oczy kiedy dokona sie trudne z logistycznego punktu widzenia przedsięwzięcie przeniesienia Istambułu nad Dunaj. Rozwiązanie tych problemów Jasnogród widzi w działalności J.M Le Pena i Jorga Haidera (słusznie kojarzonych ze skrajną prawicą). Powstaje więc pytanie jak ci dwaj panowie chcą to zrobic? Na gruncie Polskim brzmi ono: Jak Młodzież Wszechpolska ma powstrzymać falę emigrantów? Otóż nie ma ona innej możliwości by to zrobić jak tylko stosując przemoc. Skojarzenia historyczne nasuwają sie same. Trudno mi uwierzyć Tuxmanie, że nie widzisz pewnej dwuznaczności (nie wiem czy zamierzonej) kryjącej się w twierdzeniu Jasnogroda. Kończę, mając nadzieję, że nasza polemika ma czysto merytoryczny charakter.

Pozdrawiam
Ludwik Götten
tuxman
QUOTE(Ludwik Götten @ 2/06/2006, 1:43)
Tuxmanie,

Wyjaśnie może o co mi chodziło, bo odnoszę wrażenie, że albo nie chcesz albo nie możesz tego zrozumieć. Jasnogród uważa, że Europa ma wielki problem, ten problem nazywa się emigranci z biednych islamskich krajów. Miliony tych emigrantów stanowić mają zagrożenie dla tożsamości naszego kontynentu, przekonamy sie o tym na własne oczy kiedy dokona sie trudne z logistycznego punktu widzenia przedsięwzięcie przeniesienia Istambułu nad Dunaj. Rozwiązanie tych problemów Jasnogród widzi w działalności J.M Le Pena i Jorga Haidera (słusznie kojarzonych ze skrajną prawicą). Powstaje więc pytanie jak ci dwaj panowie chcą to zrobic? Na gruncie Polskim brzmi ono: Jak Młodzież Wszechpolska ma powstrzymać falę emigrantów? Otóż nie ma ona innej możliwości by to zrobić jak tylko stosując przemoc. Skojarzenia historyczne nasuwają sie same. Trudno mi uwierzyć Tuxmanie, że nie widzisz pewnej dwuznaczności (nie wiem czy zamierzonej) kryjącej się w twierdzeniu Jasnogroda. Kończę, mając nadzieję, że nasza polemika ma czysto merytoryczny charakter. 

Pozdrawiam
Ludwik Götten
*

Czy wprowadzenie ruchu wizowego dla obywateli krajów Arabskich, bądź nawet zamknięcie granic dla napływu tychże, tudzież (nawet w Niemczech) wprowadzanie działania w kierunku naturalizacji na modłę niemiecką (musisz znać historię niemiec i język niemiecki - żeby dostać obywatelstwo) - przypomina Ci działania Hitlera zmierzające do "ostatecznego rozwiązania kwestii"?
Wybacz, ale tak daleko skojarzeniami nie sięgam.
Takie USA przez WIELE lat raczyła Polaków ruchem wizowym i jakoś nikt jej prezydentów do Hitlera nie porównywał...
Co do tego wielkiego problemu Europy z zalewającymi ją (jeszcze) mniejszościami islamskimi - to Jasnogród ma rację drogi Ludwiku. Faktem jest, że znakomita większość tego typu imigrantów po jakimś czasie odnajduje sie w nowej rzeczywistości. Tym nie mniej, jest to grupa ludzi która ma w głębokim poszanowaniu europejskie wzorce i potrafi reagować dość żywiołowo - co było widać chociażby po zajściach we Francji.
Polska takiego problemu napewno nie ma - i jeszcze długo mieć nie będzie (czytaj: nie Polska jest głównym portem docelowym dla emigrantów).

Pozdrawiam
asceta
Tuxmanie,

Wyjaśnie może o co mi chodziło, bo odnoszę wrażenie, że albo nie chcesz albo nie możesz tego zrozumieć. Jasnogród uważa, że Europa ma wielki problem, ten problem nazywa się emigranci z biednych islamskich krajów. Miliony tych emigrantów stanowić mają zagrożenie dla tożsamości naszego kontynentu, przekonamy sie o tym na własne oczy kiedy dokona sie trudne z logistycznego punktu widzenia przedsięwzięcie przeniesienia Istambułu nad Dunaj. Rozwiązanie tych problemów Jasnogród widzi w działalności J.M Le Pena i Jorga Haidera (słusznie kojarzonych ze skrajną prawicą).

Akurat nazisci byli skrajną lewicą

A powstrzymanie fali imigrantów jest proste. Trzeba zamknąć granice.
Jak ktoś się dostanie nielegalnie wydalić. Można to nazywać przemocą.
Problem jest taki, że Europa nie ma przyrostu naturalnego, wiec otwiera sie na imigrantów, ci juz w nastepnym ich pokoleniu daje dosć nieciekawe wyniki.
elninio19krk
Tuxmanie,

Pozdrawiam
Ludwik Götten
*

A czy kolega miał styczność, z Turkami, czy Jugolami?? Ja miałem niestety, w Wiedniu jeden Turek zaczepił moją dziewczynę, nie chciała być dla niego niemiła więc porozmawiała troche z nim. On już się uznał za jej chłopaka, pana i władcę i zaczął grozić, że jak odejdzie to ją zabije. W Wiedniu w każdej dzielnicy możesz czuć się bezpiecznie tylko nie w Tureckiej/ Jugolskiej tam na pewno dostaniesz po mordzie. Na co dzień słyszy się w ich mieszkaniach jak biją swoje żony o córki, niestety ale sami są winni temu, że nikt ich nigdzie nie chce.

Między nami a nimi jest zbyt duża różnica kulturowa, moim zdaniem zamiast ściągać do siebie tysiące imigrantów. Powinniśmy popracować nad rozwoje ich własnych krajów by nie musieli z nich uciekać. A jak przyjmować, imigrantów to najpierw dawać okres próbny, i przeprowadzić badania psychologiczne, żeby stwierdzić czy jego mentalność nie jest taka jak powyższa. W Austrii nie spotkałem się z jakąś niechęcią do Polaków, mimo tego, że w gazetach często można wyczytać co Polacy zmajstrowali.

Faszyzm, dla mnie jest chęcią wyniszczenia jakiejś grupy społecznej i nienawiść do niej. Ja nie czuje nienawiści, do żadnej kultury czy wyznania, jednak do niektórych odczuwam sporą niechęć, ale nie jest to na pewno faszyzm i jeśli ktoś ma mnie za Faszystę, to niech sobie tak uważa, jego problem, ja wiem kim jestem.

Podzro dla wszystkich smile.gif
Jasnogród
Ludwikowi Göttenowi życzę,aby w nowej,wytęsknionej przez niego islamskiej Europie,jego obecne lub ewentualne potomkinie nie miały wyciętych łechtaczek.
syrenka
Jasnogród, obniżasz poziom dyskusji... dry.gif
Jasnogród
Całe te bajanie o rzekomym faszyźmie to lewacka zasłona dymna.Europa wymiera i jest podbijana przez wrogą jej cywilizację,szerzą się zboczenia,dlatego lewacy muszą skierować uwagę na coś innego.

Jasnogród, obniżasz poziom dyskusji... (syrenka)

Twoim następczyniom oczywiście też życzę tego,co potomkiniom Ludwika Göttena.Normalnego życia w europejskim kraju.
1234
QUOTE(elninio19krk @ 2/06/2006, 10:49)
W Wiedniu w każdej dzielnicy możesz czuć się bezpiecznie tylko nie w Tureckiej/ Jugolskiej tam na pewno dostaniesz po mordzie. Na co dzień słyszy się w ich mieszkaniach jak biją swoje żony o córki, niestety ale sami są winni temu, że nikt ich nigdzie nie chce.
*

Przejdź się do najbliższego blokowiska i zagadaj z dresami. ciekawe, czy będa poczuwać się do Twojej kultury rolleyes.gif
a uważasz, że w Polsce fenole nie biją żon? Kiedyś miałem takie widoki codziennie. Teraz juz nie, bo fenol się zachlał na smierć.
Jasnogród
A czy kolega miał styczność, z Turkami, czy Jugolami?? Ja miałem niestety, w Wiedniu jeden Turek zaczepił moją dziewczynę, nie chciała być dla niego niemiła więc porozmawiała troche z nim. On już się uznał za jej chłopaka, pana i władcę i zaczął grozić, że jak odejdzie to ją zabije.

To powszechne opowieści,tak tam jest.Oni czują się jak zdobywcy w okupowanym kraju,wiedzą,że ze strony sterroryzowanych tubylców nic im nie grozi.Ale to nic,ważniejsza jest walka z mitycznym faszyzmem. wink.gif

elninio19krk
QUOTE(1234 @ 2/06/2006, 11:22)
Przejdź się do najbliższego blokowiska i zagadaj z dresami. ciekawe, czy będa poczuwać się do Twojej kultury rolleyes.gif
a uważasz, że w Polsce fenole nie biją żon? Kiedyś miałem takie widoki codziennie. Teraz juz nie, bo fenol się zachlał na smierć.
*

Z Tymi dresami to jest lekka przesada, jakoś w Polsce nigdy nie zostałem napadnięty, ani pobity mimo że wiele razy chodziłem na Mecze. Tymczasem w Wiedniu w ciągu roku miałem wiele nieprzyjemności związanych z Turkami, oni są sto razy bardziej awanturniczy, i są zbyt nachalni wobec kobiet traktują je jak swoją własność. W Polsce takie zachowanie jest nazywane Patologią u nich niestety jest to normą
1234
QUOTE(elninio19krk @ 2/06/2006, 11:36)
Z Tymi dresami to jest lekka przesada, jakoś w Polsce nigdy nie zostałem napadnięty, ani pobity mimo że wiele razy chodziłem na Mecze.
*

A czy ja mówię o meczach? Przejdź się wieczorkiem na jakąś dzielnicę (nie wiem, jaka tam u Was jest zakazana, Nowa Huta? Siorka obecnie w Krakowie mieszka pare lat, wuięc jest lepiej zorientowana) to zobaczym.
elninio19krk
QUOTE(1234 @ 2/06/2006, 11:42)
A czy ja mówię o meczach? Przejdź się wieczorkiem na jakąś dzielnicę (nie wiem, jaka tam u Was jest zakazana, Nowa Huta? Siorka obecnie w Krakowie mieszka pare lat, wuięc jest lepiej zorientowana) to zobaczym.
*

Mówiłem o Polsce tzn. chodziłem i na mecze i na inne bokowiska niż moje (sam mieszkałem w domku jednorodzinnym) , w Nowej Hucie nie mieszkałem i wiele złych rzeczy się o niej słyszy, można dostać po gębie. Ale jednak wyprawia to zdecydowana mniejszość. Dresiarze i Kibole nie stanowią nawet 1% społeczeństwa i jest to traktowane jako patologia. Tymczasem 60% procent Turków i Jugoli zachowuje się tak jak pisałem wcześniej. Większość Polaków w Wiedniu to normalni ludzie, pewna znaczna cześć ma skłonność do kieliszka ale nie dokonują napadów pobić (chyba, że mała sprzeczka między dwoma kolegami po paru głębszych wink.gif ) itp. My się potrafimy odnaleźć w zachodniej kulturze bo jest jednak bardzo podobna do naszej, niema Polskich Dzielnic czy Polskich Gett, Polska młodzież w szkołach jeśli tylko zna język niema problemów ze znalezieniem przyjaciół znajomych, nikt nie uważa Polaków za jakąś gorszą część, a Turków niestety uważają, dlatego że ich Patologiczne zachowanie jest na porządku dziennym.

Zauważyłem 1234 u ciebie, straszną niechęć do własnego narodu, gdzie tylko się da pisze posty o tym jacy Polacy są źli i niedobrzy, nie wiem skąd u ciebie się to wzieło ale wiem jedno przesadzasz.

Pozdrowienia dla wszystkich
Jasnogród
Ja miałem niestety, w Wiedniu jeden Turek zaczepił moją dziewczynę, nie chciała być dla niego niemiła więc porozmawiała troche z nim. On już się uznał za jej chłopaka, pana i władcę i zaczął grozić, że jak odejdzie to ją zabije.

Po prostu sprowokowaliście go niewłaściwym kolorem skóry i on musiał wyrazić swój słuszny gniew,uznał,że nie będzie tolerował rasizmu.Jest usprawiedliwiony wink.gif Może automatycznie uznał,że jesteście faszystami ?
Coobeck
Vitam

1. Pytanie ogólne - ilu Turków czy Jugosłowian (ciekawe, jak ktoś pisze Jugole, to oki, nikt nie protestuje, ale niech no ktoś spróbuje napisać Polaczki...) spotkaliście czy znacie? Jednego? Pięciu? Jeśli na tej podstawie oceniacie wszystkich, to gratuluję. Ja np. mam sąsiada-Polaka, pijaka często awanturującego się na klatce schodowej. Logicznie należałoby przyjąć, że wszyscy Polacy to pijusy i margines społeczny...

2. Odbiegliśmy od tematu dyskusji - to nie ci potworni Arabowie, wspomagani przez francuskich lewaków-homoseksualistów chcieli zabić chłopaka, tylko Obrońcy-Cywilizacji-Europejskiej-Przed-Straszliwą-Falą-Imigrantów. Więc proszę nie zaciemniać sprawy i nie kierować uwagi na sprawy drugorzędne. Bandyci są znani i nic nie jest w stanie ich usprawiedliwić.

Całe te bajanie o rzekomym faszyźmie to lewacka zasłona dymna.Europa wymiera i jest podbijana przez wrogą jej cywilizację,szerzą się zboczenia,dlatego lewacy muszą skierować uwagę na coś innego. (Jasnogród)

Jak rozumiem, Drogi Jasnogrodzie, obrona przed podbojem zaczyna się od prucia nożami Polaków, z poglądami których Twoi Dzielni Bojownicy się nie zgadzają? Nie pytam, czy popierasz taką formę obrony, bo w świetle Twoich postów to pytanie retoryczne. Wybacz ironię, ale jeśli wybierasz się na nasz najbliższy Zlot, to chyba będę musiał przyjechać tam w pełnej zbroi płytowej, może ochroni. tongue.gif

3. Ludwiku Götten, moje pełne poparcie smile.gif
elninio19krk
QUOTE(Jasnogród @ 2/06/2006, 12:10)
Po prostu sprowokowaliście go niewłaściwym kolorem skóry i on musiał wyrazić swój słuszny gniew,uznał,że nie będzie tolerował rasizmu.Jest usprawiedliwiony  wink.gif Może automatycznie uznał,że jesteście faszystami ?
*

Nic nie powiedział, bo dostał od mojej dziewczyny dezodorantem po oczach smile.gif .Dla nich Faszyzm jest tym samym co dla Żydów Antysemityzm, sposobem na zlikwidowanie w imię politycznej poprawności wszystkiego co im się nie podoba. Jak im się powie „nie” dochodzi do zamieszek takich jak we Francji, ponieważ oni uważają że im się wszystko należy od tak za nic. Najbardziej mnie dziwią, w tym wszystkim liberałowie z jednej strony chcą ograniczyć prawa części własnego narodu (płatna edukacja, płatne studia, wszystko płatne i prywatne), a z drugiej żądają wyrównania wszelkich praw dla mniejszości seksualnych, i narodowościowych, oraz nazywają wszystko co im się nie podoba antysemityzmem i faszyzmem. Dla mnie jest to pewien brak konsekwencji....

1. Pytanie ogólne - ilu Turków czy Jugosłowian (ciekawe, jak ktoś pisze Jugole, to oki, nikt nie protestuje, ale niech no ktoś spróbuje napisać Polaczki...) spotkaliście czy znacie? Jednego? Pięciu? Jeśli na tej podstawie oceniacie wszystkich, to gratuluję. Ja np. mam sąsiada-Polaka, pijaka często awanturującego się na klatce schodowej. Logicznie należałoby przyjąć, że wszyscy Polacy to pijusy i margines społeczny...

Drogi Coobeck`u proszę przejedź się do Wiednia, jak będziesz to daj znać, a ci pokaże, to nie jest to, że widziałem jednego, dwóch czy trzech. Ja po prostu nie spotkałem Turka/ Jugosłowianina który odbiegał by od schematu, który napisałem powyżej, co innego murzyni czy Chińczycy oni dopasowują się do naszej kultury, są inteligentni i nikomu nie zawadzają, ostatnio była promocja stali i reklamowali pewną sieć telefonii komórkowej, często też sprzedają gazety, i powiem ci, że są bardzo mili i sympatyczni z kilkoma zamieniłem parę słów przy Papierosie. To nie jest tak, że mam niechęć bo tak mi się podoba, ja wiem co widze i z tego wnioskuje.

To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org